S těmito 5 tipy na praní vám oblečení vydrží mnohem déle

Už se vám někdy stalo, že jste poprvé vyprali nové džíny, jen proto aby po vyprání vypadaly mnohem starší a obnošené? Nebo nový svetr, který se po jednom vyprání už žmolkoval? Velmi nepříjemné! I když se oblečení samozřejmě opotřebovává, když ho nosíte často, chcete zabránit tomu, aby z pračky vyšlo starší a opotřebovanější, než když do ní šlo. Zde je pět tipů pro praní, které vám pomohou!

Čtěte etikety pro péči o prádlo

Zní to jako samozřejmost, ale mnoho lidí vynechává zásadní krok, kterým je čtení štítků s informacemi o péči o prádlo. Pokud si nejste jisti, co všechny ty různé symboly na štítcích znamenají, zkuste si jejich význam dohledat. Vaše oblečení bylo testováno, aby se zajistil nejlepší způsob jeho praní, a dodržování těchto pokynů k praní zajistí, že vám vydrží déle. A ano, znamená to, že některé svetry a halenky budete muset prát v ruce, ať už je to jakkoli zdlouhavé. Je to to nejlepší pro vaše oblečení!

Obraťte prádlo naruby

Před vložením oblečení do pračky jej vždy obraťte naruby. Tak zachováte kvalitu barev a materiálu na vnější straně. Navíc se také vyhnete žmolkování na vnější straně svetrů.

Zipy a knoflíky

Žmolkování, díry a uvolněné nitě jsou často způsobeny tím, že se oblečení v pračce zachytí o jiné předměty. To je často způsobeno zipy a knoflíky na oblečení. Proto je nejlepší zapínat všechny zipy a knoflíky, aby se oblečení netrhalo a nezasekávalo.

Skvrny

Máte na oblečení skvrnu? Vždy se ji snažte odstranit, než oblečení vložíte do pračky. Pokud to neuděláte a pračka skvrnu z oděvu neodstraní, bude její odstranění ještě obtížnější.

Sušení

Odstranili jste skvrnu z kusu oblečení? Vždy jej nejprve nechte uschnout na vzduchu, abyste zjistili, zda skvrna skutečně úplně zmizela. Pokud vložíte kus oděvu hned do sušičky na prádlo, mohlo by teplo způsobit, že se zbytky skvrny usadí a pak by ji už nemuselo být možné vůbec odstranit.

Ohodnoťte tento příspěvek!
1/5 (1)

Kateřina Vachová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *