image

recenze, srovnání + výběr 15 nejlepších alkohol testerů PROJDĚTE SI NÁŠ TEST A VYBERTE SI Ten NEJLEPŠÍ alkohol tester NA TRHU.

  • Nemarněte čas hledáním nejlepšího alkohol testeru.
  • Na základě uživatelských recenzí vám pomůžeme vybrat nejlepší alkohol tester pro rok 2021
  • Ušetřete s námi čas i peníze.

Alkohol testery – dobrý přítel řidiče

Znáte to. Večer si dáte skleničku, víno vám zachutná a rádi byste dopili celou láhev. Jenomže ráno musíte sednout do auta a řídit. Přemítáte, zda si můžete dát ještě jednu skleničku s přáteli nebo nikoli. Kdybyste alespoň ráno s jistotou věděli, zda můžete odjet nebo riskujete odebrání řidičského oprávnění. S alkoholtesterem si budete jistí.

Nejlepší alkohol testery je důležité zvolit už při jejich koupi. Jak tedy vybrat takový, kterému můžete určitě věřit? Na trhu jich je opravdu mnoho, jak tedy vybrat tak, abyste pak nesplakali nad výdělkem?

Vítěz testu spotřebitelů roku 2021

Lidovka

Solight 1T04

Alkohol tester Solight 1T04:Velmi citlivý, kompaktní a důmyslně navržený alkohol tester značky Solid s automatickým čištěním a …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 899 Kč

Zlatá střední cesta

BACtrack Trace Pro

Alkohol tester BACtrack Trace Pro:Pohodlné měření hladiny alkoholu v těleJste po bujarém večírku, nebo musíte …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 2 390 Kč

Vítěz testu

BACtrack S80 Pro

Alkohol tester BACtrack S80 Pro:Pohodlné měření hladiny alkoholu v těleProfesionální alkohol tester BACtrack S80 se díky …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 3 389 Kč

Pro náročné

Alcotest 5000, V3

Alkohol tester Alcotest 5000, V3: Alkoholtester Dräger Alcotest 5000 je profesionální bezkontaktní přístroj vhodný pro …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 14 939 Kč

Kvalita nebo cena?

Pokud chcete mít jistotu, doporučím vám hned na počátku jedno. Připlaťte si. Ačkoli ne vždycky platí, že co je dražší je automaticky také lepší, v tomto případě to tak úplně neplatí. V nabídce jsou totiž i profesionální alkoholtestery, které jsou sice opravdu dražší, ale také kvalitnější. Pokud si vystačíte s alkoholtestrem určeným výhradně pro domácí použití, pak něco ušetříte. Určitě však nekupujte nejlevnější variantu. Není přesná. Technologie v těchto přístrojích má polovodičový senzor. Přístroje jsou levnější proto, že i tato technologie je levná.

Pokud má však tento neprofesionální přístroj i náustek, poslouží vám většinou velmi dobře. Profesionální přístroje jsou přesnější díky Fuel cell senzoru. Odráží se to však samozřejmě na pořizovací ceně. Nejlevnější testery na přítomnost alkoholu v dechu koupíte za několik stokorun. Přesnost měření však bude velmi malá, stejně tak jako celková výdrž takového přístroje. Pokud však přístroj chcete jen na domácí použití, jistě nekoukejte ani po těch nejdražších přístrojích. Ty totiž mohou vyjít i na několik desítek tisíc korun. S cenou alkoholtesterů je to tedy složité. Obecně bych však doporučila nekupovat přístroje levnější než tisíc korun. Pokud chcete mít opravdu jistotu, že jste nekoupili špatně, investujte tisícovky alespoň tři.

Nejlepší alkohol testery podle obsáhlého testu motoristů s výsledkem 15 těch Nej v roce 2021

1.místo

V-NET AL-6000

Alkohol tester V-NET AL-6000:Digitální detektor alkoholu AL 6000 je schopný …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 2 390 Kč

2.místo

V-NET AFM-5

Alkohol tester V-NET AFM-5: Hledáte alkohol tester pro osobní či …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 3 290 Kč

3.místo

Dräger Alcotest 6000

Alkohol tester Dräger Alcotest 6000: Tester přítomnosti alkoholu v krvi …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 13 090 Kč

4.místo

Alkohol tester AlcoZero

Alkohol tester Alkohol tester AlcoZero: Praktický kapesní alkohol tester využijete …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 499 Kč

5.místo

BACtrack S80 Pro

Alkohol tester BACtrack S80 Pro:Pohodlné měření hladiny alkoholu v těleProfesionální …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 3 389 Kč

6.místo

V-NET AF-20

Alkohol tester V-NET AF-20: Hledáte alkohol tester pro osobní či …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 2 790 Kč

7.místo

GTX Smart

Alkohol tester GTX Smart:Kapesní alkohol tester GTX Smart je poměrně …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 249 Kč

8.místo

AlcoForce Cobra Kit

Alkohol tester AlcoForce Cobra Kit:Alkohol tester do kapsy AlcoForce Cobra …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 8 249 Kč

9.místo

Alcotest 5000, V3

Alkohol tester Alcotest 5000, V3: Alkoholtester Dräger Alcotest 5000 je …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 14 939 Kč

10.místo

BACtrack Trace Pro

Alkohol tester BACtrack Trace Pro:Pohodlné měření hladiny alkoholu v těleJste …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 2 390 Kč

11.místo

V-NET iBlow 10

Alkohol tester V-NET iBlow 10: Hledáte profesionální alkohol tester pro …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 10 490 Kč

12.místo

AlcoForce MASTER Silver

Alkohol tester AlcoForce MASTER Silver: Alkohol tester AlcoForce MASTER Silver …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 1 999 Kč

13.místo

AlcoForce Galaxy

Alkohol tester AlcoForce Galaxy:Tester přítomnosti alkoholu v krvi AlcoForce Galaxy …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 2 999 Kč

14.místo

Alkohol tester AlcoZero2 – elektrochemický senzor

Alkohol tester Alkohol tester AlcoZero2 – elektrochemický senzor: Inovovaný model …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 2 313 Kč

15.místo

GTX Original

Alkohol tester GTX Original:Alkohol tester do kapsy GTX Original je …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 1 999 Kč

Na co se tedy zaměřit?

Důležitá je kalibrace. Ta je nutná právě kvůli přesnosti měření. Při nákupu se tak podívejte, zda prodejce či výrobce uvádí informaci o možnosti pravidelné kalibrace. A na tu pak opravdu dbejte. Nepomůže, pokud si koupíte kvalitní přístroj, který pak nebudete dávat pravidelně kalibrovat. Bez kalibrace se nejen vystavujete možnosti, že přístroj nepřesně měří, ale také zkracujete životnost senzoru. Jak často je nutné dávat alkoholtester kalibrovat? To je velmi individuální dle typu jednotlivých přístrojů. Nejčastěji však jde o dobu šesti až dvanácti měsíců.

Někteří výrobci neuvádí dobu, ale počet měření. To může být celkem těžké ohlídat. Stačí však jejich počet dodržet přibližně. Ptáte se, kolik vás to bude stát a kam je potřeba jet? Někdy lze přístroje odeslat ke kalibraci výrobci, jindy stačí zajít do specializovaných obchodů, kde kalibrace provádí. Počítejte však s tím, že i kdybyste poprvé kalibraci neplatili, každou další už zaplatíte. Myslete na to už při pořizování přístroje a zjistěte si, kolik vás údržba tohoto přístroje bude stát. Ačkoli vás to možná bude svádět, zapomeňte na design. Ten pro měření alkoholu v dechu opravdu není důležitý. Dívejte se proto na parametry, které jsou pro měření opravdu důležité. Nikdy se nedívejte na design. Ten je v tomto případě až na opravdu posledním místě.

nejlevnější a nejlepší alkohol testery

1.místo

Alkohol tester AlcoZero

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 1 499 Kč

2.místo

GTX Smart

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 1 249 Kč

3.místo

Solight 1T04

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 899 Kč

4.místo

Sencor SCA BA50FC

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 299 Kč

Co alkohol testery umí?

Ty nejlepší přístroje mají svoji vlastní vnitřní paměť, kde lze uchovávat záznamy a následně je přenášet do počítače. To zřejmě nebudete potřebovat, pokud máte alkoholtester pouze pro svoji osobní potřebu. Tato funkce je však velmi vhodná do firem, kde dýchají zaměstnanci pravidelně a záznamy je třeba archivovat. Vybírat můžete mezi různými displeji. V nabídce jsou LCD a LED displeje. První jmenované dokáží zobrazovat spoustu informací, včetně menu. LED displeje mají intenzivnější jas a tím se hodí do méně osvětlených prostor.

Baterii však LED displej samozřejmě vybíjí rychleji a navíc na tomto displeji nezobrazíte žádné další informace. Otázkou však je, zda potřebujete, aby měl alkoholtester více funkcí než tu základní a nejdůležitější. Mnohem důležitějším faktorem při výběru je určitě rozsah, který přístroj dokáže naměřit. Zatímco profesionální přístroje zaznamenají i opravdu malé množství alkoholu, ty nejlepší z osobních alkoholtestrů naměří hodnoty asi od 0,10 promile. A to vám jistě pro osobní potřebu stačí. Maximální hodnoty, které testery ukazují, jsou většinou 4 nebo 5 promile. Takové hodnoty vás pravděpodobně v případě domácího využití nezajímají. Tato informace je vhodná opět spíše v případě, že tester využíváte ve firmě pro své zaměstnance.

Typy přístrojů na trhu

Elektronické alkohol testery s polovodičovým senzorem

Varianta, která je vhodná pro domácí použití i pro firemní účely. Do firmy však jen v případě, že jste malá firma nebo alkoholtester nevyužíváte pravidelně.  Přesnost měření je z počátku dobrá, čím častěji však tester používáte, tím více se přesnost snižuje. Přístroje však reagují také na sílu dechu a výsledek měření můžou zkreslit i další látky. Na druhou stranu jsou však tyto přístroje jednoduché, co se týče používání. Ovládání je opravdu intuitivní. Výrobci však nedoporučují tyto přístroje používat bezprostředně po požití alkoholu. Počkat byste měli minimálně půl hodiny. Přesnost přístrojů je uváděná okolo 10%.

Elektronické s Fuel cell senzorem

Jde o profesionální zařízení s moderní technologií. Při použití těchto přístrojů nedochází k zahřívání a životnost je delší. S tím samozřejmě souvisí i mnohem vyšší pořizovací cena. Vhodné jsou pro profesionály a do velkých firem. Zatímco testery s polovodičovým senzorem lze použít na stovky měření, tyto přístroje lze využít k několika tisícům měření. Tyto přístroje jsou samozřejmě také přesnější, a to až o polovinu. Uvádí se přesnost asi 5%. Měření v tomto případě navíc není ovlivněné silou dechu a ostatní látky ho také neovlivní. Výsledky z těchto přístrojů navíc můžete archivovat v počítači.

Detekční trubičky

Úplně posledním řešením je využití detekčních trubiček. Tedy jednorázových testerů. V tomto případě jde o orientační určení přítomnosti alkoholu v dechu. Použití není nikterak složité a pořizovací cena je velmi nízká. Trubičky jsou samozřejmě vzhledem k tomu, že jsou jednorázové, také hygieničtější. A jak se vlastně používají? Odstraníte konec, na který nasadíte náustek. Na druhý konec trubičky připevníte balónek. Pak můžete začít dýchat. Dýcháte, dokud nenafouknete balónek. To trvá asi 30 vteřin. Svým dechem ohříváte trubičku. Asi dvě minuty musíte počkat. Poté buď barva trubičky zůstane stejná, nebo zezelená. Pokud se objeví zelená, určitě to není signál k jízdě. Právě naopak. Zelená barva znamená přítomnost alkoholu v dechu. Ani tento způsob není vhodné provádět ihned po požití alkoholu. Počkat musíte minimálně 15 minut.

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *