image

Vybíráme nejlepších kávovary do Vaší kuchyně 2023 PROJDĚTE SI NÁŠ TEST A VYBERTE SI Ten NEJLEPŠÍ kávovar NA TRHU.

  • Nemarněte čas hledáním nejlepšího kávovaru.
  • Na základě uživatelských recenzí vám pomůžeme vybrat nejlepší kávovar pro rok 2023
  • Ušetřete s námi čas i peníze.

Pečete si vlastní chléb v domácí pekárně a lákal by vás i šálek kvalitní kávy v pohodlí vašeho domova? Den pro mnoho z nás začíná ranní kávou, pro některé i kávou odpolední nebo noční. Pokud máte rádi kávu stejně jako my, musíte si pořídit kávovar! Samozřejmě existuje mnoho různých značek a typů kávovarů, otázkou tedy je, který z nich byste si měli vybrat.

Nebojte se, ukážeme vám jen ty nejlepší. Zde jsou tedy nejlepší kávovary, které si dnes v České republice můžete koupit!

Nejlepší kávovar podle heureka.cz

Vítěz testu spotřebitelů roku 2023

Lidovka

JURA E6 Platin

Automatický kávovar JURA E6 Platin:JURA E6 Platin – dokonalá káva jediným stiskem tlačítkaAutomatický kávovar JURA …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 25 990 Kč

Zlatá střední cesta

Miele CM 6360 obsidian černý PearlFinish

Automatický kávovar Miele CM 6360 obsidian černý PearlFinish:Rozmanitá nabídka kávových specialitŠpičkový kávovar Miele CM 6360 …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 31 590 Kč

Vítěz testu

Nivona NICR 960

Automatický kávovar Nivona NICR 960:Nivona CafeRomatica 960 je designově atraktivní automatický kávovar s do detailu propracovanými …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 35 890 Kč

Pro náročné

TEKA CLC 855 GM U-STEAM

Vestavný kávovar TEKA CLC 855 GM U-STEAM:TEKA CLC 855 GM U-STEAM – nevšední kávovarVestavný plně …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 39 990 Kč

Jak vybrat domácí pákový kávovar – videorádce

Proč byste si měli pořídit kávovar

Pořídit si kávovar pro váš domov nebo kancelář je výborným nápadem, pokud chcete mít kávu dostupnou kdykoli na ni dostanete chuť a obzvlášť, jestliže jste doslova milovníkem kávy. A zde jsou ty důvody, proč byste si nějaký měli určitě pořídit.

Ušetřete peníze tím, že budete mít lahodné výběrové kávy doma

Pokud byste denně navštěvovali kvalitní kavárnu, pak vám může kávovar ušetřit spoustu peněz. Kdyby každá káva stála např. 100 Kč, za pouhý rok byste utratili 36 500 Kč. To vše tedy za předpokladu, že byste si ji takto chodili kupovat každý den. Tohle je dostatečný argument k tomu, abyste si kávovar koupili, a pak si můžete lahodné kávy vařit celá léta doma sami. Když si koupíte kvalitní zrnkovou kávu, každý šálek vás doma bude stát i méně než 45 Kč. Takže si budete moci vychutnat výbornou kávu, aniž byste za ni utratili hromadu peněz.

Připravte si kávu tak, jak ji máte rádi

S vlastním kávovarem je vše ve vašich rukou. Kávu si můžete přizpůsobit podle svého přání. Chcete super silné espresso? No, může být tak silné, jak jen chcete. Chcete mít více mléka a pěny? Vaše přání vám kávovar vždy splní. Když si koupíte kávu někde venku, je to obvykle docela běžná káva vyráběná podle jakéhosi obecného receptu. Takže pokud toužíte po dokonalém šálku kávy, je nejspolehlivější prostě si ho uvařit sami. Pak je tedy důležité najít takový kávovar, který vám kápne do noty po všech směrech.

Můžete vyzkoušet mnoho různých druhů zrnkové kávy

Když máte vlastní kávovar, máte prostě poklad. To už můžete klidně procestovat svět kávy – z Brazílie do Indie, Kolumbie i do Kambodži. Už nejste omezeni pouze na standardní typ kávových zrn, která běžně kavárny nabízejí. Pokud rádi prozkoumáváte různé druhy kávy a kávových bobů, máte vlastní přístroj, který vám dává novou příležitost.

Posunete váš domov na další úroveň

Pěkný kávovar bude středobodem nejen vaší kuchyně. Většina moderních kávovarů vypadá velmi elegantně a stylově. Dodá stylu vaší domácnosti takovou tu poslední tečku. Navíc vás příprava kávy bude opravdu bavit. Svým hostům můžete kdykoli nabídnout fantastický šálek domácí kávy. Pokud máte rádi atmosféru kavárny, musíte si kávovar prostě pořídit.

Nejlepší kávovary podle obsáhlého testu spotřebitelů + redaktorů. V roce 2023 v testu nejvíce uspěly tyto kávovary:

1.místo

JURA J8 Piano White

Automatický kávovar JURA J8 Piano White:JURA J8 Piano White – …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 46 290 Kč

2.místo

MIELE CVA 7440 EDST

Vestavný kávovar MIELE CVA 7440 EDST:Vestavný kávovar pro maximální komfortPro …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 86 990 Kč

3.místo

TEKA CLC 855 GM U-STONE

Vestavný kávovar TEKA CLC 855 GM U-STONE:TEKA CLC 855 GM …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 39 990 Kč

4.místo

JURA WE8 Chrome

Automatický kávovar JURA WE8 Chrome:JURA WE8 Chrome – pro labužníky …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 48 890 Kč

5.místo

Nivona NICR 970

Automatický kávovar Nivona NICR 970:Nivona CafeRomatica 970 je designově atraktivní …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 41 290 Kč

6.místo

TEKA CLC 855 GM U-BLACK

Vestavný kávovar TEKA CLC 855 GM U-BLACK:TEKA CLC 855 GM …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 38 990 Kč

7.místo

JURA WE8 Dark Inox

Automatický kávovar JURA WE8 Dark Inox:JURA WE8 Dark Inox – …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 47 990 Kč

8.místo

De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM 610.75.MB

Automatický kávovar De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM 610.75.MB:Select brand:Automatický kávovar DeLonghi …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 35 282 Kč

9.místo

Siemens TQ905R03

Automatický kávovar Siemens TQ905R03:Select brand:Automatické kávovary SIEMENS /automaticke-kavovary/siemens/18857353-v1486.htm Automatický kávovar …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 41 190 Kč

10.místo

Dr Coffee F10

Automatický kávovar Dr Coffee F10:Už nemusíte ráno běžet do kavárny. …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 43 990 Kč

11.místo

Miele CM 7350 Obsidian černý

Automatický kávovar Miele CM 7350 Obsidian černý:Spojení vášně a uživatelského …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 61 990 Kč

12.místo

Siemens TP705R01

Automatický kávovar Siemens TP705R01:Select brand:Automatické kávovary SIEMENS /automaticke-kavovary/siemens/18857353-v1486.htm Automatický kávovar …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 27 490 Kč

13.místo

JURA X6 Dark Inox

Automatický kávovar JURA X6 Dark Inox: Kávovar JURA X6 je …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 66 990 Kč

14.místo

JURA WE6

Automatický kávovar JURA WE6: Kávovar Jura WE6 Piano je ideální …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 36 990 Kč

15.místo

De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM 610.55.SB

Automatický kávovar De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM 610.55.SB:Připravte si neodolatelnou kávu …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 26 655 Kč

Druhy kávovarů

Jednošálkový kávovar

Jednošálkové kávovary jsou v současné době pravděpodobně nejprodávanějšími typy. Nabízejí velké pohodlí tím, že uživatelům umožňují připravit pouze jeden šálek kávy pomocí jediné předbalené tobolky – kapsle. Skvěle vám to ušetří čas. Místo nákupu, mletí, čekání několik minut až půl hodiny, než se káva připraví, dostanete lahodný šálek kávy doslova za minutu. Každá kapsle stojí kolem 22 Kč, což je rozumná cena, za rychlou a chutnou kávu. Kromě toho si můžete vybrat z mnoha různých příchutí, takže určitě najdete i takové, které vyhovují vašemu vkusu. Pokud si dáváte celkově jen jeden nebo dva šálky kávy denně, budou pro vás tyto kávovary s jedním servírováním, jako je Nespresso, perfektní.

Automatický kávovar nebo espresso

Můžete si vybrat z široké nabídky automatických kávovarů. Nicméně, různí se také jejich pořizovací ceny. Můžete si pořídit kávovar za 4 500 Kč, ale také za 22 000 Kč a více, v závislosti na jeho značce a funkčnosti. Použití automatického kávovaru je docela jednoduché. Stačí ho naplnit mletou kávou nebo zrnky kávy a on vám připraví šálek kávy pouhým stisknutím tlačítka. Nemusíte být odborník, abyste jej mohli používat, protože je automatizovaný. Současně je kvalita kávy obvykle velmi vysoká.

Automatický překapávač

Překapávače jsou nejlevnější ze všech automatických kávovarů. Snadno si můžete nějaký pořídit za méně než 2 200 Kč, zatímco některé pořídíte za pouhých 1 100 Kč. Připraví slušný šálek kávy, jejíž chuť a aroma bude výrazně záviset na typu mleté kávy, který použijete. Pokud si nejste jisti, zda si máte nebo nemáte pořídit kávovar, může být takovýto překapávač skvělým začátkem.

nejlevnější a nejlepší kávovary do 5000 Kč

French press

French press si buď zamilujete, nebo ho budete nesnášet. Je to taková konvička s pístem a filtrem. Jedním z důvodů, proč bývá oblíbený je proto, že díky filtru výsledný šálek kávy neobsahuje kávovou sedlinu, tzv. logr. Nepotřebujete kamna, elektrickou zásuvku ani filtry. Vše, co potřebujete, je horká voda a mletá káva. Je to jednoduchý, malý a přenosný kávovar nejen pro váš domov, ale kdekoli tam, kde si ho můžete přinést. Na druhé straně jsou lidé, kteří ho v oblibě nemají. Někteří si stěžují, že káva z French pressu není tak dobrá kvůli příliš slabému filtru.

Musíme uznat, že to celkově není moc pohodlný způsob, jak připravit kávu, protože budete muset počkat asi 5 minut, než je kávu možné vypít. Kromě toho může být jeho čištění obtížné, protože kávová sedlina uvízne na svém sítku (filtru). Určitě je vhodné tuto metodu přípravy kávy alespoň vyzkoušet, zejména proto, že je docela cenově dostupná. Kdo ví, klidně si můžete tuto zjednodušenou přípravu kávy nakonec zamilovat.

Název
Hodnocení
Cena

Moka nebo varná konvice

Uvařit dokonalý šálek kávy v konvici Moka je doslova umění. Pro začátečníka to rozhodně není snadné. Existuje několik kroků, které se musíte naučit a teprve až po dlouhém zdokonalování se můžete dopracovat k perfektnímu šálku kávy. My nejsme zrovna fanoušky Moka konvice, protože bereme ohledy také na pohodlí. Ale pokud máte rádi kávu a chcete vyzkoušet jinou metodu přípravy, neváhejte ji vyzkoušet. Je to opravdu umění.

Jak vyčistit překapávač

  1. Odpojte překapávač od zdroje napájení a nechte ho vychladnout.
  2. Odstraňte filtrační sítko a opláchněte ho pod tekoucí vodou. Pokud je filtrační sítko velmi špinavé, můžete jej vyčistit i pomocí kartáčku nebo špachtle.
  3. Vyčistěte zásobník na vodu a kávový kotel pomocí kartáčku nebo špachtle a opláchněte je pod tekoucí vodou. Pokud jsou velmi špinavé, můžete použít i mýdlovou vodu.
  4. Vyčistěte těsnění pod filtračním sítkem a ujistěte se, že je dobře nasazené a správně umístěné.
  5. Vyčistěte vnější povrch překapávače pomocí vlhkého hadříku a mýdlové vody.
  6. Nechte překapávač zcela vyschnout a připojte ho zpět k zdroji napájení před dalším použitím.
Náš tip

Doporučujeme vyčistit překapávač na kávu alespoň jednou týdně, abyste zajistili kvalitní a čistou kávu.

Proč si pořídit kávovar na pracoviště?

Zlepší produktivitu – všichni víme, že během pracovní doby potřebujeme krátkou přestávku, abychom byli co nejproduktivnější. Nápoje, jako je čaj a káva, fungují jako okamžité povzbuzení, které zvýší jejich energetickou hladinu. Krátká přestávka na šálek kávy také zvýší jejich produktivitu.

Sníží ztrátu pracovní doby – pokud nemáte kávovar, většina vašich zaměstnanců v určitém okamžiku směny odejde na šálek kávy do nejbližší kavárny. Opuštění kanceláře, chůze do kavárny, čekání na objednávku a získání nápoje zabere až 20 minut. Pokud jim však poskytnete kávovar a rychlé a snadné kávové kapsle, které si mohou jednoduše vložit, budou v mžiku zpět v práci.

Udrží vaše zaměstnance zdravé – káva je plná živin a antioxidantů, které mohou posílit vaše zdraví. Může také snížit riziko onemocnění, jako je například cukrovka. Poskytne vám okamžité uspokojení stejně jako svačina z rychlého občerstvení, ale příprava kávy zabere jen několik minut.

Studie, kterou provedl Národní institut pracovního lékařství, prokázala, že pokud si dáte kávu předtím, než začnete pracovat na počítači, bude mít účinky zmírňující bolest. A pokud vypijete asi dva šálky kávy, může to snížit bolest svalů až o 48 procent.

Zlepší pracovní atmosféru – všichni víme, že mít kávovar umožní nové společenské situace a uvolněnější pracovní prostředí. Díky němu bude nálada ve firmě veselejší.

Je to výhoda pro zaměstnance – pracovní benefity jsou úžasným způsobem, jak si získat loajalitu zaměstnanců, a vybavení kancelářských prostor kávovarem, který mohou kdykoli využít, je pro vaše zaměstnance skvělou věcí. Spousta lidí se shoduje na tom, že díky přístupu ke kávě zdarma mají pocit, že jejich šéfovi záleží na tom, aby jejich pracovní prostředí bylo příjemným místem, kde se jim dobře pracuje.

Zanechá dobrý dojem – existuje spousta firem, které se každý den setkávají tváří v tvář se svými zákazníky nebo u nichž lidé čekají na vyřízení věcí, jako jsou například autoservisy nebo prodejny automobilů. V takovém případě je vhodné mít k dispozici kávovar, který je k dispozici všem, kteří čekají. To pomůže firmě zazářit v dobrém světle a případně zvýšit pravděpodobnost, že se zákazník vrátí.

Odměňte kvalitní práci kvalitní kávou – pokud od svých pracovníků očekáváte, že svou práci odvedou co nejlépe, je důležité, abyste je za ni odměnili.

Kávovar udrží vaše zaměstnance lépe naladěné – všichni víme, že pokud lidé málo spí, jsou častěji nevrlí a zlí, pokud nemají svou kávu. Lidé, kteří mají nedostatek spánku, jsou pravděpodobněji zlí, ale kofein jim dodá více vůle a sebeovládání.

Podporuje spolupráci a týmovou práci – většinou se skupiny, které pracují společně, budou střídat v obstarávání kávy pro všechny, a to podpoří týmového pracovního ducha, který se odrazí na jejich práci.

Pomáhá při náboru zaměstnanců – kávovary jsou prodejním artiklem, který vám pomůže získat ty nejlepší zaměstnance, protože ukazuje, že vám na zaměstnancích záleží. Všichni vaši zaměstnanci budou loajálnější, pokud se budou cítit oceňováni.

Pomůže jim to zlepšit jejich duševní zdraví – většina lidí neví, že hormon, který nás činí šťastnými, dopamin, se realizují při pití kávy. Káva je rychlý elixír zlepšující náladu, který všichni potřebujeme, abychom přežili stresující den. Je to skvělá věc, kterou lze využít ke snížení hladiny úzkosti.

Zlepšuje metabolickou aktivitu – pitím šálku kávy bez cukru při sezení u pracovního stolu zvyšujete svůj metabolismus, udržujete zdravé tělo a spalujete přebytečné tuky.

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *