image

Průvodce nákupem a recenzemi PROJDĚTE SI NÁŠ TEST A VYBERTE SI Ten NEJLEPŠÍ vak na lyžáky NA TRHU.

  • Nemarněte čas hledáním nejlepšího vaku na lyžáky.
  • Na základě uživatelských recenzí vám pomůžeme vybrat nejlepší vak na lyžáky pro rok 2022
  • Ušetřete s námi čas i peníze.

V minulém článku, jsme se věnovali výběru lyžařských kalhot, v tomto článku se podíváme na nejlepší vaky na lyžáky. Tento průvodce nákupem vám zodpoví některé z nejčastěji kladených otázek k tomuto tématu.

Pokud jste lyžař nebo snowboardista, pak víte, že pro vaše vybavení je nezbytná pěkná zavazadlová taška. Lyžařské vybavení je poměrně drahé, a tak poslední věc, kterou potřebujete, je jeho poškození vodou nebo jinými způsoby. Nejlepší taška na lyžařské boty není jen dobře větraná a voděodolná nebo nepromokavá, ale musí v ní boty zůstat v ideální formě – nijak neponičené.

Vítěz testu spotřebitelů roku 2022

Lidovka

Fischer ECO XC JUNIOR 1 pár

Vak na lyže Fischer ECO XC JUNIOR 1 pár: Fischer ECO XC JUNIOR představuje vak …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 379 Kč

Zlatá střední cesta

Atomic DOUBLE SKI BAG Red/Rio Red

Vak na lyže Atomic DOUBLE SKI BAG Red/Rio Red: Vak na lyže Atomic DOUBLE SKI …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 609 Kč

Vítěz testu

Oakley Snow Snowboard Bag Geo Camo P 156 cm

Vak na snowboard Oakley Snow Snowboard Bag Geo Camo P 156 cm:Rádi jezdíte na svahu …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 2 149 Kč

Pro náročné

Oakley Snow Snowboard Bag Blackout 156 cm

Vak na snowboard Oakley Snow Snowboard Bag Blackout 156 cm:Často si užíváte zimních sportů a …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 2 549 Kč

Nejlepší vaky na lyžáky – Průvodce nákupem

Na trhu je opravdu mnoho lyžařských vaků a někdy je trochu náročnější si vybrat. Zde vám ukážeme tašky, které prostě musíte mít.

Velikost zavazadlového prostoru

Většina zavazadel na trhu se hodí pro všechny velikosti bot, takže se nemusíte ničeho obávat. Pokud jde o prostor, do většiny lyžařských tašek se vejdou boty, běžná helma, brýle, rukavice a bunda s kalhotami. Můžete také najít místečko pro občerstvení, pokud zabalíte některé své věci do bot a přilby.

Vyměnitelné ramenní popruhy

Při manipulaci se zavazadlem se mohou popruhy za něco zachytit a to může vést k roztržení nebo poškození tašky. Velmi málo lyžařských tašek má odnímatelné ramenní popruhy. Určitě také chcete, aby byly nastavitelné a polstrované pro vaše pohodlí.

Úložné kapsy

Naštěstí pro ty, kteří mají rádi pořádné tašky, má většina lyžařských tašek spoustu kapes, aby bylo zajištěno, že všechno je tam, kde by mělo být. Součástí může být i šňůrka na klíče, pro zajištění jejich bezpečí. Jestli vám záleží na těchto detailech, věnujte jim při výběru pozornost.

Hydroizolace a tkaniny

Určitě si vyberete zavazadlo s odpovídajícím, tedy hlavně pevným a odolným materiálem, který je voděodolný, protože na tom u výběru lyžařské tašky velmi záleží. I když celá taška nemusí být vyrobena z nepromokavého materiálu, dno by mělo být zajištěno proti vodě rozhodně nejvíc, protože to je většinou místo, kudy se do tašky voda může dostat, když ji položíme na zem.

Další funkce

Zipy jsou důležitou výhodou, protože vám umožní přístup k vašim věcem. Vhodná je taška s velkými robustními, ale hladkými zipy, které se ale nezaseknou každých pár sekund a nebudou vám tak ztěžovat přístup k vašim věcem. Reflexní pruhy jsou také důležité, zejména pokud jste na motocyklu nebo na kole, kvůli noční viditelnosti.

Nejlepší vaky na lyžáky podle rozsáhlého testu spotřebitů 2022

1.místo

Fischer Skicase XC 1 Pair Eco vel. 210 cm

Vak na lyže Fischer Skicase XC 1 Pair Eco vel. …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 520 Kč

2.místo

Fischer ECO XC NC 1 pár

Vak na lyže Fischer ECO XC NC 1 pár: Fischer …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 416 Kč

3.místo

Atomic DOUBLE SKI BAG Red/Rio Red

Vak na lyže Atomic DOUBLE SKI BAG Red/Rio Red: Vak …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 609 Kč

4.místo

Oakley Snow Snowboard Bag Blackout 156 cm

Vak na snowboard Oakley Snow Snowboard Bag Blackout 156 cm:Často …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 2 549 Kč

5.místo

Oakley Snow Snowboard Bag Geo Camo P 156 cm

Vak na snowboard Oakley Snow Snowboard Bag Geo Camo P …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 2 149 Kč

6.místo

Fischer ECO XC JUNIOR 1 pár

Vak na lyže Fischer ECO XC JUNIOR 1 pár: Fischer …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 379 Kč

7.místo

Oakley Snow Snowboard Bag Blackout 166 cm

Vak na snowboard Oakley Snow Snowboard Bag Blackout 166 cm:Máte …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 2 529 Kč

8.místo

Atomic DOUBLE SKI BAG Black/Grey

Vak na lyže Atomic DOUBLE SKI BAG Black/Grey: Vak na …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 1 190 Kč

Často kladené otázky (FAQ)

Potřebuji tašku na lyžařské boty, pokud lyžuji jen občas?

No, pokud si chcete udělat život mnohem jednodušší, nějakou si kupte. Nakonec určitě oceníte prostor pro vaše boty, helmu, natírací vosk, brýle, občerstvení atd. V tašce jsou speciálně k tomu účelu určené. Skutečnost, že jsou navrženy se správnou ventilací pro boty, znamená, že je tam můžete uložit i v létě. Také investice do kvalitní lyžařské brašny vás může povzbudit k tomu, abyste se zbavili obav z lyžování.

Bude lyžařská taška v letadle považována za další zavazadlo?

Záleží na letecké společnosti. Někteří ho budou účtovat samostatně, zatímco jiní ne. Pokud je taška menších rozměrů, může se vejít pod sedadlo a nebudete se o ni muset bát. Ale to pak opět záleží na velikosti a designu tašky.

Jaké jsou hlavní výhody vaků na lyžáky?

Snadná přenositelnost, malá gramáž, většina modelů obsahuje i boční kapsy, díky vodoodělnosti vaku nedojde k ušpinění a zamokření kufru auta, obrovský výběr tvarů a barev.

Co můžu dát do lyžařské tašky?

Na prvním místě jsou to samozřejmě lyžařské boty, protože jsou hlavním důvodem pro nákup tašky. Můžete do ní přibalit svůj natírací vosk, rukavice, občerstvení a mnoho dalšího důležitého. Helma je další věc, kterou v tašce určitě budete chtít. Rozměrná lyžařská taška na lyžařské boty zvládne docela dost.

Co mám dělat s taškou, když jsem připraven lyžovat?

Protože v ní zůstanou některé z vašich věcí, určitě ji nenecháte ležet jen tak kdekoli, protože na svahy chodí i zloději. Doporučujeme půjčení úložné skříňky na celý den, což považujeme na nejlepší řešení, nebo ji můžete nechat v autě, ale to také nemusí být bezpečné. Když budou vaše věci v bezpečí, můžete si dělat, co chcete. Jednu věc ale určitě nechcete, a to je táhnout tašku celou dobu při lyžování s sebou. To by bylo opravdu dost těžké.

Jsou tašky nabízeny v různých velikostech?

Většina značek na trhu má tašky na lyžařské boty všech standardních velikostí. Extra velké velikosti bot mohou vyžadovat přizpůsobení tašky.

nejlevnější a nejlepší vaky na lyžáky

1.místo

Fischer Skicase XC 1 Pair Eco vel. 210 cm

Vak na lyže Fischer Skicase XC 1 Pair Eco vel. …

Více info zde
★★★★★★★★★★81%
Cena: 520 Kč

2.místo

Fischer ECO XC NC 1 pár

Vak na lyže Fischer ECO XC NC 1 pár: Fischer …

Více info zde
★★★★★★★★★★89%
Cena: 416 Kč

3.místo

Fischer ECO XC JUNIOR 1 pár

Vak na lyže Fischer ECO XC JUNIOR 1 pár: Fischer …

Více info zde
★★★★★★★★★★85%
Cena: 379 Kč

Kam uložit lyžařské boty?

Ideálním místem pro uskladnění lyžařských bot je suché a chladné místo; vyhněte se místům v domácnosti, která jsou náchylná k výrazným teplotním výkyvům. Lyžařské boty je nutné skladovat mimo dosah radiátorů, protože přímé teplo může způsobit nevratné poškození plastové skořepiny a zakázkových stélek. Škodlivé UV záření může lyžařským botám časem také uškodit. Pokud je necháte delší dobu na přímém slunci, mohou plasty začít blednout a degradovat.

Nejlepší je také vyhnout se skladování bot v garážích a kůlnách. Málokdy mají stabilní teplotu po celý rok a mohou vystavit vaše lyžařské boty hnízdění hlodavců. K ochraně lyžařských bot během jejich skladování doporučujeme používat vak na lyžáky. Ten zabrání tomu, aby se uvnitř shromažďoval prach a další částice.

Závěr

Lyžování je zábava, i když vláčení lyžařské výbavy už taková sranda není. Stále ale nemůžete mít jedno bez druhého, proto byste si měli pořídit tu nejlepší lyžařskou tašku, která usnadní balení a přenášení všech věcí dohromady. Většina z tašek, kterými jsme se zabývali, má přiměřenou přepravní kapacitu pro vaše základní lyžařské vybavení na víkend.

Doufáme, že vám tento článek usnadnil výběr toho nejvhodnějšího lyžařského zavazadla. Informace budeme průběžně aktualizovat, abychom zajistili shodu s tím, co je právě nabízeno na trhu.

Zdroj:

https://www.ellis-brigham.com/news-and-blogs/how-to-care-for-your-ski-boots

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (2)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.