image

vybíráme nejlepší vysavač 2023 Přinášíme vám test + srovnávací tabulku s výběrem nejlepších vysavačů v roce 2023

 • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepšího vysavače.
 • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete vysavač s nejlepším poměrem cena – výkon.
 • Po výběru nejlepšího vysavače zjistíme, kde se dá koupit nejlevněji.

Vysavač je jedním z nejuniverzálnějších úklidových zařízení a je nezbytným přístrojem pro snadný a účinný úklid a údržbu vašeho bydlení. Jak ale poznat, který je pro vás ten nejlepší? Je velmi důležité znát základní informace o vysavači a jeho důležitých funkcích, než do něj investujete.

Sestavili jsme tohoto průvodce nákupem vysavače, který vám pomůže najít ten nejlepší pro vaše potřeby. Začněme tedy se všemi nezbytnými a důležitými funkcemi, které je třeba zvážit před nákupem nového vysavače.

Nejlepší vysavač v roce 2023 podle uživatelů z heureka.cz

VÍTĚZ TESTU SPOTŘEBITELŮ ROKU 2023

Lidovka

Black&Decker FSM1605

Parní mop Black&Decker FSM1605: Black&Decker FSM1605 je parní mop, který dokonale vyčistí jakýkoliv typ pevných podlah. 180° otočná hlava mopu …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 399 Kč

Zlatá střední cesta

iloox S10

Tyčový vysavač iloox S10:iloox S10 bude k nezaplacení pro úklid celého domu nebo bytu. S funkcí 2v1 můžete pracovat buď …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 4 169 Kč

Vítěz testu

Rowenta RR7455WH X-PLORER S60 Animal

Robotický vysavač Rowenta RR7455WH X-PLORER S60 Animal: Select brand: Úvod Hlavní info Galerie Technické specifikace Robotický vysavač Rowenta RR7455WH X-PLORER …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 6 999 Kč

Pro náročné

VIOMI ALPHA S9, bílý

Robotický vysavač VIOMI ALPHA S9, bílý: Robotický vysavač VIOMI ALPHA S9 Inteligentní robotický vysavač VIOMI ALPHA S9 uklidí celou vaši …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 13 408 Kč

Různé typy vysavačů

Přístup „jedna velikost pro všechny“ se na nejlepší vysavače nevztahuje. Existují různé typy vysavačů, každý funguje jinak a má své výhody a nevýhody.

Stojací vysavače

Stojací vysavače jsou jedním z tradičních a nejběžnějších typů vysavačů určených pro úklid domácností s velkými podlahami nebo koberci. Tento typ zajišťuje maximální úklid s minimální námahou. Nejvýznamnější výhodou těchto vysavačů je, že stojí ve vzpřímené poloze, což z nich činí vynikající volbu pro osoby s problémy se zády.

Podlahové vysavače

Podlahové vysavače se skládají z nádoby a prodlužovací tyče připojené ohebnou hadicí pro čištění více povrchů. Protože nádoby mají otočná kolečka, je snazší je táhnout než stojací modely.

Ruční vysavače

Jedná se o miniaturní přístroje, které můžete snadno držet v ruce a čistit s nimi různé povrchy. Ruční vysavače nejsou tak těžké, snadno se používají a nabízejí rychlé a účinné čištění různých míst. Jsou k dispozici v kabelových i bezdrátových provedeních. Nejčastěji tento typ vysavače využijete jako vysavač do auta.

Tyčové vysavače

Tyčové vysavače vypadají podobně jako stojací modely, skládají se z vysokého tyčového těla s rukojetí a hlavice. Nejsou však tak těžké jako stojací vysavače, což zajišťuje jejich snadné používání.

Robotické vysavače

Robotické vysavače, které jsou velmi moderní, inovativní a technicky vyspělé, jsou nejlepší volbou pro ty, kteří neradi hnou prstem při úklidu. Díky inteligentnímu naprogramování provedou úklid bez jakéhokoli ručního zásahu.

NEJLEPŠÍ VYSAVAČE PODLE TESTU NÁROČNÝCH SPOTŘEBITELŮ V ROCE 2023

1.místo

CONCEPT VP6130 ICONIC Animal Smart Flex 29,6 V

Tyčový vysavač CONCEPT VP6130 ICONIC Animal Smart Flex 29,6 V:Tyčové vysavače CONCEPT/tycove-vysavace/concept/18850978-v3995.htmConcept VP6120Klíčové funkceVideoSpecifikaceGalerieV baleníO …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 6 999 Kč

2.místo

Ariete 4164

Parní mop Ariete 4164: Parní čistič, který udrží domácnost čistou bez použití chemieAriete 4164 je …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 1 999 Kč

3.místo

Electrolux Clean 600 EL61C2OG

Bezsáčkový vysavač Electrolux Clean 600 EL61C2OG:Hodláte si pořídit kvalitní vysavač a nechcete neustále řešit výměnu …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 3 719 Kč

4.místo

Rohnson M8 Mamba Pro

Tyčový vysavač Rohnson M8 Mamba Pro:Efektivní pomocník pro úklid vaší domácnostiNeztrácejte čas hledáním zásuvky a …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 5 599 Kč

5.místo

Kärcher EWM 2

Mop Kärcher EWM 2:Sháníte mop, se kterým bude vytírání podlahy hotovo snadno a rychle? Pak …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 3 949 Kč

6.místo

POLTI VAPORETTO LECOASPIRA FAV30

Víceúčelový vysavač POLTI VAPORETTO LECOASPIRA FAV30:Vysavač Polti Unico je perfektní pomocník pro snadnou údržbu vašeho …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 11 490 Kč

7.místo

CONCEPT VP4165 Mighty 25,2 V

Tyčový vysavač CONCEPT VP4165 Mighty 25,2 V:Tyčové vysavače CONCEPT/tycove-vysavace/concept/18850978-v3995.htmConcept VP4165Klíčové funkceVideoSpecifikaceGalerieV baleníO conceptCONCEPT VP4165 Mighty …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 4 999 Kč

8.místo

ETA Moneto 7449 90000, černý/zlatý

Tyčový vysavač ETA Moneto 7449 90000, černý/zlatý : Tyčový vysavač ETA Moneto 7449 90000 Dopřejte …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 3 599 Kč

9.místo

LEIFHEIT Clean Tenso

Parní čistič LEIFHEIT Clean Tenso: Parní čistič Clean Tenso od firmy Leifheit je silný pomocník …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 989 Kč

10.místo

Rohnson M4 Mamba Plus

Tyčový vysavač Rohnson M4 Mamba Plus:Efektivní pomocník pro úklid vaší domácnostiNeztrácejte čas hledáním zásuvky a …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 5 999 Kč

11.místo

Dyson Big Ball Allergy 2

Bezsáčkový vysavač Dyson Big Ball Allergy 2:Máte v plánu koupi nového vysavače? Jestliže ano, máme …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 8 990 Kč

12.místo

Concept VR2110 2 v 1 RoboCross Gyro

Robotický vysavač Concept VR2110 2 v 1 RoboCross Gyro: Hledáte kvalitního pomocníka na úklid vaší …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 7 999 Kč

13.místo

Leifheit REGULUS Aqua PowerVac

Tyčový vysavač Leifheit REGULUS Aqua PowerVac:Leifheit REGULUS Aqua PowerVac vám bude sloužit pro letmý úklid …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 5 759 Kč

14.místo

Roidmi S1 Special

Tyčový vysavač Roidmi S1 Special:Roidmi S1 Special vám bude vždy k dispozici pro úklid celého …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 5 259 Kč

15.místo

SENCOR SVC 5001YL

Víceúčelový vysavač SENCOR SVC 5001YL:Dosluhuje vám váš starý vysavač a přemýšlíte nad koupí nového? Pokud …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 4 999 Kč

Jaké jsou vaše preference?

Sáčkový nebo bezsáčkový vysavač

U sáčkového vysavače se nečistoty a prach shromažďují v jednorázovém sáčku. Když se sáček naplní, je třeba jej vyměnit za nový. Mějte na paměti, abyste si vybrali takový, který je vyroben z kvalitního materiálu. Ten zabrání úniku prachu zpět do vzduchu. Pozitivní je, že jsou nejlepší pro alergiky, jsou hygienické a vyžadují méně údržby. Nevýhodou je, že jelikož nejsou vybaveny žádnými indikátory, musíte si hlídat, kdy je třeba sáček vyměnit. Pro zajištění optimálního výkonu sáčkového vysavače je výměna sáčku v častých intervalech velmi důležitá. Také mohou začít zapáchat, pokud sáček často nevyměňujete.

Bezsáčkové vysavače jsou naproti tomu v dnešní době velmi módní díky snadnému používání a snadné údržbě. Jsou ekologickou variantou, protože používají opakovaně použitelné filtry a nepoužívají sáčky, které končí v odpadu. Navíc jsou také levné, protože nemusíte utrácet za nákup sáčků. Jejich nevýhodou je, že jsou trochu špinavější při vyprazdňování prachové nádoby, protože je zde pravděpodobnost rozsypání zbytků, což ve výsledku může způsobit alergickou reakci.

Klasické nebo akumulátorové vysavače

Volba mezi klasickým a akumulátorovým vysavačem závisí na vašich potřebách. Oba mají také své výhody a nevýhody, takže si můžete vybrat ten, který vyhovuje vašim potřebám při úklidu.

Klasické vysavače jsou skvělé, protože mohou pracovat dlouho, pokud jsou vybaveny spolehlivým zdrojem napájení. Nabízejí vysoký sací výkon, který jim umožňuje snadno čistit koberce a více typů podlah. Navíc pojmou mnohem více prachu než akumulátorové vysavače a nemusí se tak často vyprazdňovat. Klasické vysavače jsou ve skutečnosti nejlepší pro ty, kteří preferují úklid celého domu na jeden zátah. Nevýhodou je, že klasické vysavače omezují pohyb, protože můžete uklízet pouze v oblasti, kam dosáhne kabel. Také k jejich používání potřebujete stálý zdroj napájení. Jsou také trochu objemnější.

Na druhou stranu jsou akumulátorové vysavače lepší pro ty, kteří se vyhýbají zamotaným kabelům. Fungují na trvalé nebo vyměnitelné baterie a přenosnost těchto vysavačů z nich dělá skvělou volbu pro většinu majitelů domů. Jejich lehká a kompaktní konstrukce umožňuje snadné vysávání auta, nábytku, schodů, rohů a štěrbin s lehkostí. A co víc, jeho části jsou snadno odnímatelné, což umožňuje snadné čištění a údržbu vysavače. Nevýhodou je omezená výdrž baterie, která omezuje čas vašeho úklidu. Jejich kapacita prachové nádoby je také menší ve srovnání s klasickými vysavači, takže je třeba nádobu na prach často vyprazdňovat.

Mokré a suché vysávání

Pokud chcete vysávat mokrý i suchý nepořádek, je lepší zvolit kombinovaný vysavač na mokré a suché vysávání než pořizovat vysavače zvlášť na mokré a na suché vysávání. Nejenže sbírá suché nečistoty a zbytky, ale pomáhá také při úklidu mokrých skvrn z podlahy a koberců.

Hluk

Některé vysavače mohou být navrženy tak, aby byly tiché při nižších úrovních výkonu, ale hlučnější při vysokém výkonu. To je důležité vědět, pokud budete chtít vysávat větší nečistoty nebo pokud budete potřebovat vysoký výkon pro vysávání koberců nebo měkkých podlah.

Mnoho vysavačů také nabízí několik různých nastavení výkonu, takže můžete vysávat na nižší úrovni výkonu pro tišší provoz. Je také dobré zvolit vysavač s dobrou izolací hluku, který sníží hluk produkovaný motorovým agregátem.

Existuje několik různých typů vysavačů, které jsou obzvláště tiché, včetně bezsáčkových vysavačů, vysavačů s měkkými koly a cyklónových vysavačů. Je třeba si uvědomit, že tiché vysavače mohou mít nižší výkon než hlučnější modely, takže je důležité zvážit, co je pro vás nejdůležitější – tichý provoz nebo vysoký výkon.

Hmotnost

Lehčí vysavače mohou být snadnější na manipulaci a pohodlnější při vysávání schodů, ale často budou mít menší objem prachového sáčku nebo menší výkon. Naopak těžší vysavače mohou mít větší výkon a objem prachového sáčku, ale mohou být těžší na manipulaci. Je třeba zvážit své potřeby a zvažovat výhody a nevýhody různých modelů při výběru vysavače.

NEJLEVNĚJŠÍ A NEJLEPŠÍ VYSAVAČE do 3000 Kč

1.místo

Ariete 4164

Parní mop Ariete 4164: Parní čistič, který udrží domácnost čistou …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 1 999 Kč

2.místo

LEIFHEIT Clean Tenso

Parní čistič LEIFHEIT Clean Tenso: Parní čistič Clean Tenso od …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 989 Kč

3.místo

ECG VT 5220 2in1 Flex Clean

Tyčový vysavač ECG VT 5220 2in1 Flex Clean:ECG VT 5220 …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 2 169 Kč

4.místo

Rowenta RO4881EA Compact Power XXL Cyclonic Home & Car

Bezsáčkový vysavač Rowenta RO4881EA Compact Power XXL Cyclonic Home & …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 1 999 Kč

5.místo

Heinner HVC-M700WH

Sáčkový vysavač Heinner HVC-M700WH:Přestal vám fungovat váš vysavač a chcete …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 2 459 Kč

6.místo

ETA Barello 4222 90000

Víceúčelový vysavač ETA Barello 4222 90000 :Víceúčelový vysavač ETA Barello …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 1 669 Kč

7.místo

CONCEPT VP5151 FURIOUS Animal 800 W

Bezsáčkový vysavač CONCEPT VP5151 FURIOUS Animal 800 W : Vysavač …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 2 659 Kč

8.místo

ETA 1519 90000 Avanto

Sáčkový vysavač ETA 1519 90000 Avanto: Úsporný a výkonný 4AAAA …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 2 699 Kč

9.místo

Sencor SVC 1086TQ 4AAAA Eco Power

Bezsáčkový vysavač Sencor SVC 1086TQ 4AAAA Eco Power: Sencor | …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 2 799 Kč

10.místo

TESLA SteamPower FX50

Parní mop TESLA SteamPower FX50: Parní mop TESLA SteamPower FX50 …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 2 489 Kč

Jaký typ povrchu chcete vysavačem čistit?

Výběr typu vysavače závisí také na povrchu, který chcete čistit:

 • Pro čištění holých podlah, včetně tvrdého dřeva, dlaždic, kamene nebo dokonce betonu, je nejlepší volbou vysavač stojací nebo podlahový. Stojací vysavač nabízí skvělý sací výkon, na druhou stranu podlahový je vybaven flexibilními, otočnými kolečky a nádobou, se kterou se snadno manévruje po celé domácnosti, aniž by zanechával stopy.
 • Pokud jde o čištění koberců, opět platí, že nejlépe funguje stojací a podlahový vysavač. Obsahují nástavce s kartáčovým válcem, který uvolní nahromaděné nečistoty a zbytky na koberci a snadno jej vyčistí. Je však třeba se ujistit, že kartáčový válec má nastavitelnou výšku pro různé výšky vlasu koberce.
 • Pro úklid schodů se hodí zakoupit podlahový vysavač s dlouhou hadicí a nástavci, aby se snadno dalo dostat k zábradlí a kolem něj.
 • Pro rychlý úklid v kuchyni, na záclony a čalounění, v interiéru auta, na nábytek atd. je nejlepší volbou tyčový nebo ruční vysavač. K dispozici jsou jak kabelové, tak akumulátorové modely pro snadné použití. Postrádají však výkon a všestrannost ve srovnání se stojacími nebo podlahovými vysavači.
 • Robotické vysavače jsou určeny pro čištění podlah, ale nejsou určeny pro čištění schodů, nábytku a interiérů automobilů.

Potřebné nástavce pro všestranné čištění

Ať už si vyberete jakýkoli typ vysavače, ujistěte se, že obsahuje všestranné nástavce pro uspokojení různých potřeb úklidu. Mezi nejlepší nástavce, které můžete najít, patří standardní štěrbinové nástroje, kartáč na prach, kartáč na čalounění atd. Některé jsou dokonce vybaveny nástavci pro odstraňování chlupů domácích mazlíčků, čištění matrací, utírání prachu ze stropních ventilátorů a okenních štěrbin a žaluzií.

Vysavač s motorizovaným kartáčem vyčistí koberce lépe než vysavač, který je vybaven pouze sáním. Ujistěte se, že je vysavač vybaven vypínačem kartáče. Při úklidu holých podlah tak můžete kartáčový válec vypnout, aby nedošlo k jeho poškození a aby se nerozhazovaly nečistoty po okolí. A při čištění koberců jej jednoduše zapněte. Raději zvažte modely, které jsou vybaveny regulací výšky vlasu. Čističe koutů jsou volitelným nástrojem a jsou užitečné pro čištění koberců v přechodech mezi stěnami.

Sací výkon

Sací výkon vysavače hraje velmi důležitou roli při určování jeho účinnosti a výkonu. Čím vyšší je sací výkon, tím lépe dokáže odstranit nečistoty, prach a zbytky z různých povrchů. Podle specifikací výrobce se sací výkon měří několika způsoby:

 • Watt – je to nejběžnější jednotka, kterou výrobci uvádějí pro určení sacího výkonu vysavače. Zde se wattový výkon vztahuje ke spotřebě energie motoru. Obecně platí, že čím vyšší je příkon motoru, tím lepší je sací výkon vysavače.
 • CFM – Představuje sílu proudění vzduchu z povrchu do sáčku nebo nádoby ve vysavači. Je to vlastně množství vzduchu, které vysavač nasaje za jednu minutu, a měří se v krychlových stopách za minutu. Je třeba poznamenat, že čím vyšší je hodnota CFM, tím větší je sací výkon.
 • AW – Jedná se o další jednotku měření sacího výkonu vysavače. Tato jednotka označuje množství wattů, které stroj spotřebuje na přenesení jednotky vzduchu otvorem (obvykle hubicí vysavače).
 • Je lepší zvolit model, který je vybaven regulací sací síly. Pomůže vám při čištění choulostivých předmětů, jako jsou závěsy, malé koberce atd., aniž by došlo k jejich poškození.

Jak čistit a pečovat o vysavač?

Pravidelně měňte sáčky nebo vyprazdňujte nádobu na prach. Pokud používáte vysavač s nádobou na prach, vyprázdněte ji poté, co se naplní na polovinu. Pravidelně čistěte i filtr vysavače, aby se zabránilo jeho zanesení prachem či nečistotami a zhoršení výkonu vysavače. Pokud máte vysavač s vyměnitelným filtrem, náhradní filtry mějte doma nakoupené k dispozici. Taktéž pravidelně čistěte kartáče na vašem vysavači. Když se totiž na kartáčích hromadí vlasy, vlákna nebo jiné cizí předměty, zpomalujte to a zhoršuje výkon vysavače. Použijte kleště nebo nůžky k odstranění vlasů a vláken.

Trubky a hadice jsou také náchylné k ucpání. Občas zkontrolujte trubku i hadici a odstraňte případné překážky. Pravidelně kontrolujte celkový stav vysavače. Zda jsou všechny součásti správně upevněny a zda nedochází k úniku prachu z vysavače nebo se někde neobjevily například mikroskopické trhliny. Pokud zaznamenáte nějaké potíže, vyhledejte odborný servis pro vaši značku vysavače.

Zdroj:
https://www.goodhousery.com/vacuum-cleaner-buying-guide/

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *