Vybíráme nejlepší digestoř v roce 2024 PROJDĚTE SI NÁŠ TEST A VYBERTE SI Tu NEJLEPŠÍ digestoř NA TRHU.
- Nemarněte čas hledáním nejlepší digestoře.
- Na základě uživatelských recenzí vám pomůžeme vybrat nejlepší digestoř pro rok [year]
- Ušetřete s námi čas i peníze.
Vítěz testu spotřebitelů roku 2024
Lidovka
ELECTROLUX LFP326FB
Digestoř ELECTROLUX LFP326FB:Čisté prostředí bez nežádoucích pachů při vaření zajistí vestavná digestoř ELECTROLUX. Perfektně se hodí do velké kuchyně (do …
Více info zdeCena: 3 490 KčZlatá střední cesta
KLUGE KOV6600BLG
Digestoř KLUGE KOV6600BLG:Čisté a svěží prostředí při vaření zaručí vestavná digestoř Kluge. Perfektně se hodí do kuchyně spojené s jiným …
Více info zdeCena: 6 990 KčVítěz testu
AEG 6000 LedSpot DBB4951M
Digestoř AEG 6000 LedSpot DBB4951M:Čisté prostředí bez nežádoucích pachů při vaření zajistí komínová a vestavná digestoř AEG. Je ideální volbou …
Více info zdeCena: 8 139 KčPro náročné
CIARKO DESIGN AURA 74 BLACK
Digestoř CIARKO DESIGN AURA 74 BLACK: Vestavnou digestoř CIARKO DESIGN AURA 74 BLACK se šířkou 74 cm jednoduše umístíte nad vaši varnou desku do …
Více info zdeCena: 15 990 KčCo je digestoř?
Digestoř je také známá jako kuchyňský odsavač par a pomáhá nasávat výpary z přepáleného oleje, mastnotu a ostatní pachy vznikající při vaření, takže vaše kuchyně a celý domov budou co nejčistší. Nainstaluje se přímo nad varnou desku, a když ji zapnete, vzduch bude nasáván a pak bude procházet přes několik filtrů, než bude znovu vypuštěn jako čistý vzduch.
Jak regulovat hluk z digestoře?
Obáváte se, že příliš hlasité hučení výkonného odsavače par znemožní konverzaci při vaření? Přestože většina ventilátorů je umístěna v odsavači, lze je umístit i na jiná místa, aby se hluk snížil. Stačí, když před objednáním digestoře upřesníte, kde je chcete mít. Řadová dmychadla se umísťují do potrubí ve zdi nebo mezi stropní trámy. Hluk ventilátoru však může být méně znatelný, přesto můžete slyšet vibrace potrubí. Lepší variantou je vzdálené nebo externí dmychadlo, kdy je ventilátor umístěn na střeše nebo vnější stěně s odtahovým otvorem. Umístěním ventilátoru venku lze také uvolnit místo ve skříni.
Nejlepší digestoře na základě testu spotřebitelů v roce 2024
Výhody digestoře
- Zlepšete kvalitu vzduchu v kuchyni
- Omezuje skvrny od oleje a mastnoty
- Zabraňuje zápachu v domácnosti
- Další zdroj světla během vaření
Vaření v kuchyni může být někdy úmorné a nepohodlné kvůli horkému vzduchu a oleji. Digestoř nasává páru a horký vzduch a chladí kuchyň. Tímto způsobem si můžete více vychutnat zážitek z vaření a nenechat se frustrovat nepříjemnými podmínkami. Digestoř může pomoci zmírnit skvrny od oleje a mastnoty, když nasává vzduch a filtruje je, aby je odstranil. Následkem vaření je obvykle mastná a špinavá kuchyň.
To nás někdy může od vaření odradit, protože nechceme trávit hodiny úklidem. S digestoří je tak vše vyčištěno mnohem snadněji a rychleji, protože skvrny od oleje a mastnoty budou mnohem menší. Odsavač par vám pomůže zabránit šířícím se pachům z jídla z kuchyně po celém vašem domě. To je zvláště užitečné v domácnosti s otevřenou koncepcí kuchyně. Cítit doma vůni nějakého druhu jídla celý den nebo dokonce týden je docela nepříjemné. Naštěstí jen zapnutím digestoře se tyto pachy dramaticky sníží. Většina digestoří je vybavena vestavěnými žárovkami, které vám při vaření poskytují další osvětlení. Když někdy stojíte před sporákem, můžete si stínit a to je pak ideální chvíle využít osvětlení samotné digestoře.
nejlevnější a nejlepší digestoře do 5 000kč
Kde koupit filtr do digestoře
Filtr do digestoře můžete zakoupit online nebo ve většině železářství. Většinou je jediným filtrem, který musíte vyměnit, filtr uhlíkový, protože hliníkový filtr je omyvatelný a opakovaně použitelný po dlouhou dobu. Uhlíkové filtry jsou jako takové zaměnitelné mezi značkami a je mnohem levnější koupit je online.
Jak zjistím číslo modelu filtru do mé digestoře? Číslo modelu odsavače par se obvykle nachází uvnitř samotného odsavače par nebo na boku skříňky odsavače par. Chcete-li zkontrolovat vnitřek, budete pravděpodobně muset vyjmout stávající filtr (filtry). Číslo modelu bude obvykle vytištěno na nálepce nebo vyraženo na štítku složeném z čísel a písmen. Jakmile znáte číslo modelu odsavače par, použijte naše vyhledávací pole výše a najděte přesný model, který potřebujete.
Jak vyčistit filtr digestoře?
- Vyjměte filtr a všechny ostatní odnímatelné části z digestoře. Před vyjmutím jakýchkoli částí z digestoře se ujistěte, že je spotřebič vypnutý a není horký. Správný způsob demontáže těchto částí zjistíte v návodu k obsluze konkrétního spotřebiče, případně si jej vyhledejte na internetu, pokud nemáte po ruce původní návod k údržbě.
- Pokud čistíte plochou digestoř, bude mít papírový filtr, který lze vyjmout a vyměnit za nový papír zakoupený v supermarketu a nastříhaný na míru. Komínové digestoře však mají kovový síťový filtr, který není vyměnitelný a někdy je třeba jej dobře vyčistit. Uhlíkové filtry je také třeba spíše vyměnit než vyčistit.
- Kovové filtry namočte do velmi horké mýdlové vody s přídavkem šálku octa, který pomůže odbourat mastnotu, a nechte působit co nejdéle, nejlépe přes noc. Pečlivě otřete zubním kartáčkem. Po dlouhém namočení filtr a ostatní části pečlivě otřete, abyste odstranili mastné zbytky pomocí zubního kartáčku. K odstranění mastných zbytků na filtru digestoře můžete také použít namáčecí roztok pracího prášku nebo pastu ze sody bikarbony. Při čištění kovového filtru digestoře může dojít k jeho mírnému zabarvení, zejména pokud použijete roztok mycího prostředku nebo saponátu, ale i tak bude fungovat a po opětovném sestavení digestoře to nebude patrné.
Jak vyřešit průchod fasádou?
Cena
Cenové rozpětí digestoří v České republice záleží na typu, výkonu, vlastnostech a značce digestoře. Digestoře s vyššími výkony a specifickými funkcemi jsou obvykle dražší, zatímco základní modely mohou být levnější. Rozhodující je také velikost digestoře a její design. Obecně platí, že investice do kvalitní digestoře se vyplatí v dlouhodobém horizontu z důvodu jejího výkonu a životnosti.
Při koupi digestoře se budete pohybovat v těchto nejrozšířenějších cenových kategoriích:
- Do 5 000 Kč – vestavné a vysouvací modely s nižším výkonem.
- Od 5 000 Kč do 10 000 Kč – digestoře pro střední a větší kuchyně včetně komínových a ostrůvkových.
- Od 10 000 Kč do 20 000 Kč – výkonné modely se smart funkcemi.
- Nad 20 000 Kč – integrované digestoře a designy na přání.
Zdroj:
https://www.thisoldhouse.com/kitchens/21018858/all-about-vent-hoods
https://www.cleanipedia.com/gb/kitchen-cleaning/how-to-clean-a-cooker-hood.html
https://www.cookerhoodfilters.co.uk/