image

srovnání a recenze 15 nejlepších PROJDĚTE SI NÁŠ TEST A VYBERTE SI Tu NEJLEPŠÍ bezdrátovou myš NA TRHU.

  • Nemarněte čas hledáním nejlepší bezdrátové myši.
  • Na základě uživatelských recenzí vám pomůžeme vybrat nejlepší bezdrátovou myš pro rok 2022
  • Ušetřete s námi čas i peníze.

Budoucnost patří bezdrátové myši. Ať už hrajete, vykonáváte nějakou kancelářskou práci, ale dokonce i na cestách, všude už je potřeba fungovat bezdrátově. Jakmile si to jednou vyzkoušíte, už se nikdy nebudete chtít vrátit k chaotickým a nepohodlným šňůrám a kabelům, budete dokonce chtít i klávesnici vyměnit za bezdrátovou. Otázkou zůstává, kterou bezdrátovou myš zvolit. V České republice se nám nabízí tolik typů a značek! Výběr té správné může být matoucí a stresující.

Vítěz testu spotřebitelů roku 2022

Lidovka

Logitech Wireless Mouse M510 černá

Myš Logitech Wireless Mouse M510 černá:Komfortní bezdrátová myš s přesným laserovým snímačem a tzv. unifying …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 012 Kč

Zlatá střední cesta

Kensington Pro Fit Left-Handed Ergo Wireless Mouse

Myš Kensington Pro Fit Left-Handed Ergo Wireless Mouse:Potřebujete lehce ovladatelnou PC myš? S Kensington Pro …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 429 Kč

Vítěz testu

Microsoft Surface Precision Mouse Bluetooth 4.0, černá

Myš Microsoft Surface Precision Mouse Bluetooth 4.0, černá:Sháníte unikátní myš k vašemu PC? Pomocí Microsoft …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 999 Kč

Pro náročné

3Dconnexion CadMouse Compact Wireless

Myš 3Dconnexion CadMouse Compact Wireless: Myš 3Dconnexion CadMouse Compact Wireless je vytvořena pro CAD profesionályCadMouse …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 3 399 Kč

Jak vybrat myšvideoprůvodce

Myš vs touchpad

Nejprve je třeba se rozhodnout, zda dáváte přednost nebo potřebujete primárně myš, hlavně, když používáte notebook. Pokud zjistíte, že se vám dobře pracuje i na touchpadu notebooku, pak nemusíte utrácet peníze. Přinášíme vám několik úvah o tom, zda je pro vás touchpad nebo myš lepší.

Myš je mnohem přesnější než touchpad. Pokud potřebujete velmi přesné pohyby (např. úpravy fotografií), musíte používat myš. Notebooky Windows a Apple mají v dnešní době docela dobré touchpady, ale stále nejsou dostatečně přesné, aby nahradily přesnost, kterou myš poskytuje.

Jste-li hráč, mít myš je nutností. Používání myši je také mnohem jednodušší než touchpad, zejména pokud na to nejste zvyklí. Téměř každý z nás už někdy použil myš a jistě se shodneme, že je to jednoduché a intuitivní. Čím více si zvyknete na funkce, které taková myš potřebuje, tím budete při používání rychlejší a efektivnější. Myš je vysoce přizpůsobitelná.

Existují myši s programovatelnými tlačítky, které lze nakonfigurovat tak, aby vykonávaly téměř jakoukoli funkci, kterou chcete. To vám může pomoci výrazně urychlit vaše pracovní procesy. Na druhou stranu trackpad má oproti myši určité výhody. Pokud pracujete s trackpadem, nemusíte kupovat myš. To vám nejen ušetří nějaké peníze, ale také vám ušetří port USB, který bude obvykle potřebovat kabelová nebo bezdrátová myš. Pokud používáte dotykovou podložku, nemusíte mít žádné další příslušenství. Zatímco většina myší je docela lehká a přenosná, nošení jednoho menšího předmětu je stále pohodlnější.

Nejlepší bezdrátové myši vyhodnocené spotřebiteli v roce 2022

1.místo

A4tech G3-760N V-track bílá

Myš A4tech G3-760N V-track bílá: Bezdrátová myš A4tech G3-760N V-Track Hledáte levnou myš, která je …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 269 Kč

2.místo

Acer Slim mouse Space Gray

Myš Acer Slim mouse Space Gray :Obstaráváte si decentní PC myš? Pomocí Acer Slim mouse …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 559 Kč

3.místo

Xiaomi Mi Dual Mode Wireless Mouse Silent Edition White

Myš Xiaomi Mi Dual Mode Wireless Mouse Silent Edition White:Vybíráte spolehlivou myš? Díky Xiaomi Mi …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 359 Kč

4.místo

Microsoft Surface Mobile Mouse Bluetooth, Platinum

Myš Microsoft Surface Mobile Mouse Bluetooth, Platinum:Chcete najít nadčasovou myš k vašemu počítači? Pomocí Microsoft …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 899 Kč

5.místo

Defender Safari MM-675 Nano Sand

Myš Defender Safari MM-675 Nano Sand: Bezdrátová myš Defender z řady Safari potěší uživatele, kteří …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 299 Kč

6.místo

Razer Pro Click Mini

Myš Razer Pro Click Mini:Potřebujete novou myš k vašemu PC? S Razer Pro Click Mini …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 2 499 Kč

7.místo

Trust Yvi Rechargeable Mouse, černá

Myš Trust Yvi Rechargeable Mouse, černá:Není vyplněn Alternativní text k fotografii!Bezdrátová myš TRUST Yvi RechargeableErgonomicky …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 349 Kč

8.místo

HP Wireless Creator 930M Mouse CAT

Myš HP Wireless Creator 930M Mouse CAT:Bezdrátová myš HP Wireless Creator 930M s podporou Bluetooth …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 999 Kč

9.místo

TRUST VERRO WIRELESS ERGO MOUSE

Myš TRUST VERRO WIRELESS ERGO MOUSE:Bezdrátové a ergonomické řešení myšiBezdrátová ergonomická myš Trust Verro Ergonomic …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 609 Kč

10.místo

Lenovo Laser Wireless Mouse

Myš Lenovo Laser Wireless Mouse: Lenovo Laser Wireless Mouse je bezdrátová myš, která se díky svým …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 849 Kč

11.místo

HP Wireless Mouse Z3700 Ceramic

Myš HP Wireless Mouse Z3700 Ceramic:Symetrická bezdrátová myš HP Z3700 Ceramic se zajímavými tvaryElegantní, bezdrátová …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 409 Kč

12.místo

Logitech Wireless Mini Mouse M187 černá

Myš Logitech Wireless Mini Mouse M187 černá:   Logitech Wireless Mini Mouse M187 černá malá …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 399 Kč

13.místo

Trust Zaya Rechargeable Wireless Mouse, černá

Myš Trust Zaya Rechargeable Wireless Mouse, černá: Bezdrátová myš Trust Zaya s moderním designem a …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 389 Kč

14.místo

Trust GXT107 IZZA WIRELESS

Herní myš Trust GXT107 IZZA WIRELESS :Stylová bezdrátová herní myš s RGB podsvícením a ergonomickým …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 549 Kč

15.místo

HP Comfort Grip Wireless Mouse

Myš HP Comfort Grip Wireless Mouse:HP Comfort Grip je povedená bezdrátová myška s působivým tvarováním, …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 429 Kč

Kabelová vs bezdrátová myš

Poté, co se rozhodnete, že potřebujete myš, je další otázkou, jestli zvolíte bezdrátovou nebo připojenou kabelem. Obě mohou umět téměř totéž, ale existují určité výhody a nevýhody, které byste měli zvážit před samotným nákupem. Nejjasnější výhodou, kterou má bezdrátová myš oproti svému kabelovému protějšku, je to, že prostě a jednoduše nepotřebuje žádné šňůry. Můžete se rozloučit se zamotanými a chaotickými kabely, díky nimž bude váš pracovní prostor vypadat neorganizovaný.

Pokud se vám líbí minimalistický vzhled, bezdrátová myš je klíčem k dosažení tohoto cíle. A to uklízení a balení, když práci dokončíte je také mnohem snazší, nebudete muset svinovat všechny kabely (všichni víme, co to je fuška). Bezdrátově nejste omezeni z hlediska délky kabelů a pohybu. Myš budete moci používat 5 až 10 metrů od počítače. Pokud provádíte prezentaci, můžete dokonce použít bezdrátovou myš jako ukazovátko.

Bezdrátová myš je také kompaktnější a přenosnější než kabelová. Obvykle je menší velikosti a bez chaotických kabelů, což znamená, že zabírá ještě méně místa. Pokud často cestujete, je bezdrátová myš nezbytným doplňkem.

Existují i výhody, které má kabelová myš oproti bezdrátové volbě. Za prvé, nikdy se vám nevybije ani nebudete muset vyměňovat baterie. Kabelová myš čerpá energii přímo z vašeho notebooku. Za druhé, kabelová myš je přesnější a preciznější. Přestože se bezdrátové myši stále zlepšují, i tak se ještě mohou projevit nějaké nedostatky. Pokud jste opravdový hráč, který vyžaduje přesnost, může být lepší volbou kabelová myš. A konečně, kabelová myš je obvykle levnější než bezdrátová. Bez nutnosti bezdrátového přijímače si mohou výrobci dovolit levnější cenu kabelové myši – při porovnání myši se stejnými specifikacemi.

S postupujícím technologickým vývojem se bezdrátové myši stávají levnějšími a dostupnějšími. V naší recenzi nejlepších bezdrátových myší najdete nějakou i za méně než 500 Kč, pokud je pro vás prioritou zrovna rozpočet.

nejlevnější a nejlepší bezdrátové myši podle recenzí uživatelů

Bluetooth vs bezdrátová myš

Kategorii bezdrátových myší dále rozdělujeme do dvou různých podkategorií – USB a Bluetooth myš. Upřímně řečeno, mezi těmito dvěma typy existují pouze mírné rozdíly, takže podle toho, kterou si vyberete, by měl být výkon téměř podobný.

Myš s Bluetooth logicky vyžaduje aktivní připojení Bluetooth na PC. Na druhé straně bezdrátová vysokofrekvenční myš vyžaduje připojení USB kabelu k počítači nebo notebooku. Většina notebooků má dnes připojení Bluetooth, problém nastává, když používáte myš Bluetooth na počítači, protože ne každý počítač má připojení Bluetooth.

Co je před nákupem bezdrátové myši třeba zvážit

Bezdrátová myš by vám měla vydržet fungovat roky. Doprovází vás každý den ve škole, v práci a ve vašem každodenním životě. Proto je nezbytné vybrat tu správnou pro váš životní styl. Zde je několik faktorů, které byste měli mít na paměti při hledání nejlepší bezdrátové myši právě pro vás.

Na co používáte myš?

Používáte myš pro hraní her, pro práci, pro úpravu fotografií nebo jen pro běžné prohlížení? Pokud máte myš pro hraní her, bezdrátová herní myš od značky jako Razer bude tou nejlepší volbou. Pokud využíváte bezdrátovou myš pro úpravy, možná při zrychlení procesu pracovního postupu bude pravděpodobně užitečná myš s přizpůsobitelnými tlačítky. Pokud používáte myš jen jednou za čas, možná bude pro vás a vaši peněženku lepší volbou levná varianta. Odpověď na tuto otázku vám poskytne nejlepší přehled o tom, jaký druh bezdrátové myši je třeba hledat.

Ergonomie myši

Tvar a ergonomie bezdrátové myši jsou velmi důležité, zejména pokud ji používáte celý den. Bolest zápěstí a dokonce syndrom karpálního tunelu jsou závažné problémy, které by mohly způsobit celoživotní problémy. Investování částky 1 100 Kč za ergonomickou myš může být tím nejlepším rozhodnutím, které můžete udělat pro své zdraví. V podstatě, pokud budete myš používat nepřetržitě déle než 4 hodiny denně – pořiďte si kvalitnější, která je navržena s ohledem na ergonomii. Vaše ruka a zápěstí vám každý den poděkují.

Velikost bezdrátové myši

Obecně je většina bezdrátových myší velmi lehká a kompaktní. Pokud často cestujete, můžete mít prospěch z toho, že získáte super přenosnou myš, která je lehká a zabírá málo místa. Tímto způsobem můžete myš snadno vložit do svého příručního zavazadla a snadno ji přenést kamkoli jdete.

Boční a programovatelná tlačítka

Pro příležitostné prohlížení není nutné mít další tlačítka pod pravým, levým a rolovacím kolečkem. Pokud jste hráč, další programovatelná tlačítka jsou dar z nebes, zejména pro MMORPG a MOBA. Ve hře totiž platí, že tlačítko navíc může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (2)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *