image

Vybíráme nejlepší nafukovací lehátko 2024 PROJDĚTE SI NÁŠ TEST A VYBERTE SI To NEJLEPŠÍ nafukovací lehátko NA TRHU.

  • Nemarněte čas hledáním nejlepšího nafukovacího lehátka.
  • Na základě uživatelských recenzí vám pomůžeme vybrat nejlepší nafukovací lehátko pro rok 2024
  • Ušetřete s námi čas i peníze.

V tomto článku se podíváme na nejlepší nafukovací lehátka dle několika faktorů, které probereme v rámci tohoto našeho důkladného průvodce nákupem. Zároveň odpovíme na některé vaše nejčastější otázky, pokud jde o lehátka. Léto představuje nespočet příležitostí pro venkovní zábavu.

Můžete se sejít s rodinou nebo přáteli na kempování, postavit plážový stan, zaplavat si, procházet se po písku nebo lenošit. Anebo můžete zůstat doma a čas strávený u bazénu věnovat letnímu čtení. Tolik možností! Jestliže se nějaké činnosti věnujete vleže, určitě k tomu chcete pohodlí. A co může být lepšího, než použít nafukovací lehátko? Houpací sítě jsou také skvělé, s tím musíme souhlasit, ale potřebují nastavit a nemusíte mít vždy jistotu, že najdete správný strom na připevnění. Lehátka jsou tu proto, aby vám zpříjemnila váš život.

Nejlepší nafukovací lehátka podle heureka.cz

Vítěz testu spotřebitelů roku 2024

Nafukovací lehátka – Průvodce nákupem

Při nákupu nafukovacího lehátka nemůžeme mluvit jen o pár drobných, protože byste nakonec mohli skončit s výrobkem, který nebude vyhovovat vašim potřebám. Přinášíme vám nejdůležitější aspekty nafukovacích lehátek, které je potřeba před koupí zvážit.

Hmotnostní kapacita

Váhový limit zatížení se u většiny lehátek pohybuje okolo180 – 200 kg, ovšem předpokládá se u nich i nosnost vyšší. Není tak žádnou výjimkou narazit na lehátko s nosností i 270 kg. To znamená, že takové lehátko snadno zvládne hmotnost dvou až tří osob průměrné váhy. Mluvíme-li o případě, kdy člověk na lehátku sedí. Jestliže na něm někdo leží, pak už se tam pohodlně vejde pouze jedna osoba. Stále oblíbenější jsou lehátka, která zvládnou nejméně 160 kg.

Nafukovací mechanismus

Jak lehátko nafouknete? Většina lehátek na trhu se nafukuje ručně bez pumpy. Musíte se nadechnout, vyfouknout vzduch do lehátka a pak už jen rychle zajistit uzávěr, aby vzduch zůstal uvnitř. Tento mechanismus umožňuje sledovat množství vzduchu, které se dostává dovnitř, a navíc k tomu nepotřebujete žádné pomůcky. Lehátka, která vyžadují pumpu, jsou ideální například při táboření, kdy máte velkou tašku, do které se vejde vše potřebné. Určitě vás zajímá, jak dlouho vydrží lehátko nafouklé. Mnozí výrobci přehání a odhadují, že je to asi deset hodin, ale recenzenti mají odlišné názory. Většina lehátek na trhu zůstane plně nafouknutá po dobu asi 5 hodin v závislosti na hmotnosti uživatele. Při nákupu tedy hledejte takové, které vydrží alespoň po dobu nejméně 4 hodin, dobře vám poslouží. Někteří nosí i kolíčky na upevnění, aby se zabránilo případnému odfouknutí větrem, ale my věříme, že vaše váha je dostatečná na to, aby vás i lehátko udržela na místě. To opravdu není nutné.

Materiál – životnost a odolnost proti vodě

Když se zamyslíte nad lehátky pro použití venku, je vám určitě jasné, že v takovém prostředí působí mnoho nepředvídatelných vlivů. Je proto zřejmé, že bude záležet na tloušťce materiálu. Budou vás zajímat materiály jako je nylon a polyester, které jsou velmi odolné, a to zejména vojenské. Jsou také voděodolné a lehké a splňují některé z nejdůležitějších faktorů lehátka. Díky těmto funkcím můžete lehátko používat také jako plovák.

Velikost

Určitě chcete lehátko, které bude stejně vysoké jako vy, nebo se vám výškou bude alespoň přibližovat. Chcete také, aby byly lehké a přenosné. Pokud jde o délku, můžete nahlédnout do specifikace výrobku a zjistíte, jestli by vám právě takové vyhovovalo. Naštěstí většina zabalených nafukovacích lehátek neváží více než 1,5 kg, což je ideální při přenášení. Můžete si dokonce zakoupit lehátko přímo s přenosnou taškou, takže se můžete snadno sbalit a jít. Lehátka existují v dětské variantě, pro jednu osobu nebo i pro dvě či více osob. Úměrně s počtem osob roste také nosnost daného lehátka.

Další funkce

Mezi další funkce, které považujeme za užitečné, patří boční kapsy, které se hodí pro vaše osobní věci, jako je mobilní telefon a klíče. Pro pohodlí na lehátkách jsme si také oblíbili polštáře nebo vhodně řešené opěrky hlavy.

Nejlepší nafukovací lehátka v roce 2024 které můžete pořídit na léto nebo dovolenou

Často kladené otázky (FAQ)

Většina lehátek zvládne unést 100 kg.

Ano můžete. Jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako plováky, a proto je lze použít tímto způsobem. Jsou také vodotěsné, takže můžete počítat s tím, že se nenamočíte. Může být ovšem trochu obtížnější udržet jej na vodě stabilní.

Měli byste zkontrolovat, zda jste stále krytí záruční lhůtou, a pokud ano, zašlete ji zpět výrobci k výměně.

Nejprve lehátko důkladně otřepejte od všech kamínků a listů a poté jej umyjte jemným čisticím prostředkem a vodou. Pokud není až tak špinavé, bude stačit otření vlhkým hadříkem.

Nejpoužívanější materiál je polypropylen. Tento materiál, známý také jako syntetická pryskyřice, je termoplastický polymer široce používaný pro konstrukci slunečních nebo zahradních lehátek a obecně pro venkovní nábytek díky své dobré tepelné odolnosti a odolnosti proti oděru.

Jak opravit poškozené nafukovací lehátko

nejlevnější a nejlepší nafukovací lehátka

Závěr

Léto se přiblíží rychleji, než se může zdát, takže je na čase pořídit si to nejlepší nafukovací lehátko, které můžete najít a užít si tak dny plné pohody. Už si nemusíte znovu nosit plážová lehátka, protože si můžete pořídit super lehké lehátko, které zůstane nafouknuté celé hodiny. Pokud máte rádi čtení, tyto lehátka vytvářejí perfektní přenosný koutek. Doufáme, že vám tento průvodce usnadní nákup lehátek a že námi prozkoumané produkty splní vaše očekávání stejně jako naše. Bavte se!

Zdroj:
https://www.ubuy.com.pk/en/product/1AHSJGK92-inflatable-deck-chair-blow-up-chair-blow-up-lounge-chair-inflatable-pool-lounger-inflatable-poolside-chairs-2-pack-flamingo-print-portable

Ohodnoťte tento příspěvek!
4.5/5 (2)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *