image

Vybíráme nejlepší soundbar 2023 PROJDĚTE SI NÁŠ TEST A VYBERTE SI Ten NEJLEPŠÍ soundbar NA TRHU.

 • Nemarněte čas hledáním nejlepšího soundbaru.
 • Na základě uživatelských recenzí vám pomůžeme vybrat nejlepší soundbar pro rok 2023
 • Ušetřete s námi čas i peníze.

Přinášíme dokonalé esteticky a zvukově přijatelné řešení – kompaktní zvukový panel, který produkuje silný a prostorový zvuk, tzv. soundbar. Soundbar je obvykle tenký reproduktorový systém podlouhlého tvaru, který obsahuje několik samostatných reproduktorů umístěných vedle sebe. Lze jej namontovat na stěnu pod televizor nebo umístit naplocho na stojan televizoru a vylepšit tak vestavěné reproduktory televizoru.

Televizory už budou tenčí než papír. I když je tím dosaženo elegantnějšího vzhledu, na druhou stranu to znamená, že jim chybí dostatek prostoru pro vestavěné reproduktory a to také odpovídajícím způsobem zhoršuje zvukový zážitek. Zde jsou nejlepší soundbary, které v České republice najdete!

NEJLEPŠÍ SOUNDBAR PODLE PORTÁLU HEUREKA.CZ

Vítěz testu spotřebitelů roku 2023

Lidovka

Trust Arys PC Soundbar

SoundBar Trust Arys PC Soundbar: Designově povedený soundbar Trust ArysHledáte ke svému počítači nebo notebooku kvalitní …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 739 Kč

Zlatá střední cesta

Philips TAB6305/10

SoundBar Philips TAB6305/10: Soundbar Philips TAB6305/10 2.1Snadné zlepšení zvuku vaší televize Elegantní dvoukanálový soundbar Philips TAB6305/10 …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 6 349 Kč

Vítěz testu

Philips TAB8405/10

SoundBar Philips TAB8405/10: Soundbar Philips TAB8405/10 2.1Kinosál s Dolby Atmos u vás doma Elegantní soundbar Philips …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 9 719 Kč

Pro náročné

TCL X937U

SoundBar TCL X937U: Soundbar TCL X937U – Prvotřídní zážitek z prostorového zvukuTCL X937U nabízí opravdu …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 21 990 Kč

Proč byste si měli koupit zvukové zařízení – soundbar

Nejlepší společník pro váš televizor 4K

Kvalitní prostorový zvuk je vše, co potřebujete k tomu, abyste doplnili zážitek ze sledování televize Ultra-HD. S velmi jasným vysokým rozlišením displeje oceníte také kvalitní zvuk, který odpovídá vaší špičkové investici.

Vysoce kvalitní prostorový zvuk (okamžitá aktualizace)

Doma můžete mít pomocí soundbaru prostorový zvuk na stejné úrovni, jako byste byli v kině, což vám vlastně poskytne při sledování televize reálný zvuk v aktuálním okamžiku. Ve skutečnosti to vypadá tak, jako byste měli po celém pokoji těch reproduktorů několik.

Přizpůsobte si domácí zvukové zařízení vašim potřebám a díky správnému nastavení může mít váš zvukový přenos až terapeutické účinky v průběhu celého dne. Při zesílení můžete dokonce cítit, jak vám díky basům vibruje zem. Buďte připraveni se úplně oddat takovému zvukovému požitku – ano, to vše můžete zažít se sundbary!

Kompaktní a estetický soundbar vs rozlehlé domácí kino

Protože se prostory v domácnosti stále zmenšují a zároveň zdražují, víme, že ne každý má možnost přeměnit celou místnost nebo dokonce část obývacího pokoje na domácí kino – co s tolika reproduktory. Soundbary tento problém řeší snadno, protože jsou kompaktní a pohodlně se vejdou pod televizor, ať už jsou namontovány na ně nebo na desku stolu. Zabírají směšně málo prostoru a přitom vytváří perfektní zvukovou scénu pro vás a vaši rodinu.

Zvukové panely jsou navíc navrženy tak, aby vypadaly moderně a příjemně. Takže to tak nějak vylepšuje celkový dojem celé místnosti.

Snadná údržba

Soundbary jsou navrženy tak, aby byly elegantní a kompaktní, a obvykle nevyžadují velkou pozornost ani úsilí ohledně údržby. Většina z nich má kvalitní sestavení a může vydržet dlouhou dobu. Kromě toho vše, co musíte udělat, je správně zařízení umístit a to je vše, žádné další instalační náklady ani nastavení není nutné!

Relativně cenově dostupné a pohodlné vylepšení

Ve srovnání s domácím kinem můžete snadno získat kvalitní a žádaný soundbar s docela nízkou počáteční investicí. Už se nemusíte trápit s množstvím reproduktorů. Malé, velké a vysoké, montované nebo umístěné vedle vaší televize, všechny jsou nyní součástí jednoho výkonného zvukového panelu. Budete až překvapení, kolik dobrých soundbarů dokáže v dnešní době způsobit, že to vypadá, jako by zvuk přicházel ze všech směrů a doslova vás obklopuje!

Speciál o soundbarech – videorádce

Nevýhody soundbaru

Mylná představa, se kterou se pravidelně setkáváme (a kterou výrobci podporují používáním termínu prostorový zvuk), je, že soundbary mohou poskytnout prostorový zážitek. Bohužel tomu tak sotva bude, pokud máte co do činění s jedním reproduktorem v přední části místnosti. Podlouhlé reproduktory se snaží napodobit prostorový zážitek pomocí speciálních směrových měničů v zařízení a akustiky místnosti (dozvuku). V praxi to však znamená, že získáte o něco hlubší a širší zvukové pole, ale zvuk vás nikdy neobklopí. Pokud chcete získat nějaký prostorový efekt, musí být tvar místnosti a doprovodná akustika optimální. Existují však modely, které (lze) dodat s (bezdrátovými) reproduktory v zadní části místnosti. To okamžitě zajistí mnohem lepší prostorový efekt.

Důležité je také věnovat pozornost reprodukci basů soundbaru. Pokud je soundbar dodáván bez subwooferu, je pravděpodobné, že ve zvuku budou chybět opravdu hluboké tóny. Pak je žádoucí externí subwoofer nebo systém s doprovodným subwooferem. Lze skutečně předpokládat, že soundbar za méně než 500 eur, který je dodáván bez subwooferu, nemůže reprodukovat působivě nízký zvuk.

Další nevýhodou soundbaru je omezený rozsah připojení, zejména pokud jej srovnáme s průměrným receiverem nebo zesilovačem. Soundbary jsou dodávány s minimálním počtem připojení, zejména v nižších cenových kategoriích. Zejména porty HDMI jsou instalovány jen řídce, což je škoda vzhledem k tomu, že HDMI dnes používají téměř všechna zařízení. Vzhledem k centrálnímu bodu, který reproduktor zaujímá, by tomu měly odpovídat i přípojky. Proto je ale důležité, abyste před koupí soundbaru měli jasno, co a jak chcete připojit. V každém případě vybírejte soundbar s alespoň jedním vstupem a výstupem HDMI a nejlépe také s alespoň jedním digitálním zvukovým vstupem. Čím více, tím lépe.

Podle náročného a obsáhlého testu spotřebitelů v roce 2023 doporučujeme tyto nejlepší soundbary:

1.místo

Sony HT-S40R, Dolby audio 5.1

SoundBar Sony HT-S40R, Dolby audio 5.1: Pořiďte si Sony HT-S40R a …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 10 990 Kč

2.místo

Panasonic SC-HTB900

SoundBar Panasonic SC-HTB900: Skvělý zvukový výkon v kompaktním těleNestačí vám …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 22 090 Kč

3.místo

BOSE TV Speaker

SoundBar BOSE TV Speaker: Soundbar Bose TV Speaker Soundbar BOSE …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 6 519 Kč

4.místo

AQ Soundtable

SoundBar AQ Soundtable:Aktivní soundbar AQ Soundtable 2.0 o celkovém výkonu …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 8 689 Kč

5.místo

Philips TAB8505/10

SoundBar Philips TAB8505/10: Soundbar Philips TAB8505/10 2.1Kinosál s Dolby Atmos …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 10 890 Kč

6.místo

Philips TAB6405/10

SoundBar Philips TAB6405/10: Philips TAB6405/10 2.1Ultratenký soundbar s hutným zvukem …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 7 469 Kč

7.místo

LG SP2

SoundBar LG SP2: Reproduktor SoundBar LG SP2 2.1 vám zaručí …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 3 489 Kč

8.místo

JVC TH-E631B 2.1

SoundBar JVC TH-E631B 2.1:Vyberte značkuJVCHyundaiGoGENSoundbar JVC TH-E631B 2.1ÚvodHlavní informaceTechnická specifikaceJVC …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 3 599 Kč

9.místo

Denver DSB-4020

SoundBar Denver DSB-4020:Zvuk přenášený z televizních reproduktorů je často nedostačující …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 799 Kč

10.místo

JBL BAR 2.1 Deep Bass MK2

SoundBar JBL BAR 2.1 Deep Bass MK2:Reproduktory televize neposkytují příliš …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 9 690 Kč

11.místo

Samsung HW-B450

SoundBar Samsung HW-B450:Není vyplněn Alternativní text k fotografii!Moderní soundbar Samsung …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 4 189 Kč

12.místo

EDIFIER B700

SoundBar EDIFIER B700:Soundbar EDIFIER vám umožní užít si hraní her, …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 13 990 Kč

13.místo

Polk Audio MagniFi Max

SoundBar Polk Audio MagniFi Max:Přestaňte se trýznit plochým zvukem vaší …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 11 431 Kč

14.místo

JBL Bar 500

SoundBar JBL Bar 500:Pro náročnějšího diváka či posluchače je zvuk, …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 14 490 Kč

15.místo

MACKIE CR StealthBar

SoundBar MACKIE CR StealthBar:Soundbar Mackie má zvuk, který vás naprosto …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 2 389 Kč

Jak bezpečně očistit soundbar?

Zde je několik kroků, ve kterých vám vysvětlíme, jak můžete co nejefektivněji vyčistit své soundbary:

 • Odpojte soundbar od všech zdrojů napájení. Pokud má soundbar nějaký vypínač, vypněte napájení. Dále odpojte všechny elektrické zásuvky od napájecích kabelů. Pokud budete mít červené a černé kabely spojující reproduktor se zadní částí soundbaru, zatlačte na páčky a kabely vyjměte.
 • Pokud je to možné, odstraňte mřížku nebo vlákna z přední části soundbaru. Některé mřížky mohou být spojeny se šrouby a je třeba je odstranit šroubovákem.
 • Odstranili veškerý prach a nečistoty stlačeným vzduchem ve spreji. Ujistěte se, že používáte sprej, na které je uvedeno, že je určen k čištění elektroniky.
 • Podržte hadřík z mikrovlákna pod čistou vodou, dokud nebude mokrý. Poté jej pořádně.
 • Otřete celý soundbar. Odstraňte zbytky prachu a nečistot a otřete všechny exponované plochy vlhkým hadříkem. Dále odstraňte obě vnější části reproduktorové skříně. Kužely reproduktorů mohou být obzvláště citlivé, takže je třeba vyvinout dostatečný tlak, abyste otřeli veškerý prach a nečistoty.
 • Suchým hadříkem z mikrovlákna osušte přebytečnou vodu. Otřete suchou čistou utěrkou všechna čištěná místa. Dbejte na to, abyste použili utěrku z mikrovlákna. Tradiční textilie zanechávají na reproduktoru žmolky.
 • Pokud je mřížka vyrobena z tkaniny, přejeďte po ní válečkem na textilie, abyste odstranili prach a nečistoty. Válečkem rolujte shora dolů nebo ze strany na stranu.
 • Pokud je kovová nebo plastová, otřete čistou mřížku vlhkým ubrouskem. Pro odstranění prachu nebo čištění elektroniky použijte vlhčené ubrousky. Odstraňte z mřížky veškeré nečistoty a prach a nechte ji vysušit na vzduchu.

Jak vybrat soundbar

Počet kanálů a prostorový zvuk

Výběr počtu kanálů závisí na typu zvukové scény, kterou chcete vytvořit. Pokud hledáte lepší zvuk než u běžných stereo systémů, to jsou takové, které přicházejí přes levý a pravý reproduktor, měli byste zvážit zvukový panel s nejméně 5 nebo 7 kanály. Pro standardní domácí kino by to bylo slušné minimum. To znamená, že soundbar obsahuje 5 zvukových kanálů – jeden uprostřed, vpravo, vlevo a dva zadní, a tím se vytvoří celý zvukový systém.

Volba technologie Dolby Atmos jednoznačně mění vše, co jste doposud ohledně zvukových přenosů zažili, protože vytváří dokonalou iluzi prostorového zvuku, který vás jakoby zcela obklopuje. Zaručuje tím neuvěřitelný a pohlcující zvukový zážitek nejen při sledování filmů, ale také při hraní her.

Soundbar + subwoofer

Některé soundbary jsou dodávány s dalším subwooferem pro vytvoření úplného prostorového zvuku. Tyto subwoofery jsou obvykle bezdrátové a mohou být namontovány nahoře na stropě nebo kdekoli jinde, klidně mimo dohled. Některé soundbary přicházejí se zadními reproduktory, které slouží k vytvoření vhodného zvukového prostředí.

Označení zvukových kanálů

Je velmi jednoduché zjistit, kolik kanálů má soundbar, a to díky označení čísly. První číslo před tečkou (tj. 2.0, 3.1, 5.1.2 a 7.1.2) označuje počet zvukových kanálů, které má soundbar k dispozici. Druhé číslo označuje, zda existuje subwoofer. 1, pokud je k dispozici a 0, pokud není. Třetí číslo ukazuje, že jsou součástí soundbaru 2 stropní reproduktory.

S více kanály bude vytvořený zvuk opravdu prémiový a znatelně autentičtější oproti základní úrovni.

Možnosti připojení

Soundbary vyšší třídy, samozřejmě spolu s vyšší cenovou hladinou, nabízejí i více možností připojení. Pokud tedy máte televizor 4K nebo HDR nebo přehrávač Blu-Ray, pak je s nimi soundbar schopen spolupracovat a zajistit, aby zachytil a promítl zvuk věrný kvalitě Blue-Ray nebo 4K.

Díky možnosti připojení vstupů HDMI je soundbar vybaven vším až po vynikající kvalitu zvuku televizorů 4K / HDR. Dokáže dekódovat zvukové formáty Blu-ray, také zvyšuje kvalitu zvuku, takže má opravdu vysokou úroveň. Získáte jednoznačně tu nejlepší kvalitu zvuku, jaké kdy můžete dosáhnout.

Pořízením soundbaru, který je kompatibilní s bezdrátovým přenosem zvuku, umožňuje bezproblémové propojení více zařízení bez kabelů, tj. pomocí Bluetooth nebo AirPlay.

Nakupujte podle svých potřeb

Nakonec je důležité vědět, jaké zařízení vám bude nejlépe fungovat s tím, co již máte doma, a koupit takové, které bude kompatibilní – pokud plánujete brzy upgrade, inovaci. Pravděpodobně si nebudete muset kupovat zrovna ten nejlepší soundbar na trhu, pokud jej plánujete používat jen k poslechu televize. V každém případě ke zvýšení kvality zvuku a zlepšení zážitku postačí i soundbar v základním provedení.

nejlevnější a nejlepší soundbary

1.místo

Denver DSB-4020

SoundBar Denver DSB-4020:Zvuk přenášený z televizních reproduktorů je často nedostačující …

Více info zde
★★★★★★★★★★83%
Cena: 1 799 Kč

2.místo

TESLA PrimeSound HQ-880

SoundBar TESLA PrimeSound HQ-880: Klíčové benefity soundbaru Tesla PrimeSound HQ-880Propojení …

Více info zde
★★★★★★★★★★85%
Cena: 1 999 Kč

3.místo

AKAI ASB-5L

SoundBar AKAI ASB-5L:Soundbar AKAI má zvuk, který vás naprosto pohltí …

Více info zde
★★★★★★★★★★89%
Cena: 1 999 Kč

4.místo

Dell Slim soundbar – SB521A

SoundBar Dell Slim soundbar – SB521A:Soundbar Dell mnohonásobně pozvedne úroveň …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 939 Kč

5.místo

Trust GXT 619 Thorne RGB

SoundBar Trust GXT 619 Thorne RGB: Stylový soundbar Trust GXT …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 099 Kč

6.místo

Dell Stereo Soundbar AC511M

SoundBar Dell Stereo Soundbar AC511M:Soundbar Dell vám umožní užít si …

Více info zde
★★★★★★★★★★87%
Cena: 1 099 Kč

7.místo

Gogen TAS 930

SoundBar Gogen TAS 930: Vyberte značku JVC Hyundai GoGEN  SoundBar …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 1 299 Kč

8.místo

Hisense HS205

SoundBar Hisense HS205: Select brand: SoundBar Hisense HS205 2.0Soundbar pro …

Více info zde
★★★★★★★★★★81%
Cena: 1 490 Kč

9.místo

Trust Arys PC Soundbar

SoundBar Trust Arys PC Soundbar: Designově povedený soundbar Trust ArysHledáte ke …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 739 Kč

10.místo

Technaxx TX-139

SoundBar Technaxx TX-139:Zvuk, který přenáší televizní reproduktory, je pro náročnější …

Více info zde
★★★★★★★★★★81%
Cena: 1 969 Kč

Soundbar vs Soundbase

Soundbar je perfektní řešení, pokud máte málo místa pod televizorem a zároveň upřednostňujete moderní design a snadnou obsluhu. Se subwooferem je to velmi slušná volba, bez něj přichází na řadu tzv. soundbase, který v sobě ukrývá větší reproduktory. Pokud nechcete používat samostatný subwoofer, ale chcete slušné basy, zvažte spíše pořízení soundbasu.

V posledních letech jsou soundbary čím dál oblíbenější.Jsou to dlouhé elegantní reproduktory, které obvykle najdete pod televizorem, a slouží k doplnění celého nastavení. Zabírají také méně místa a jsou esteticky příjemné.Některé soundbary mohou mít připojeny ještě další subwoofery pro lepší basy, jsou bezdrátové a lze je namontovat mimo dohled.

Obojí je slušnou alternativou k nastavení více reproduktorů pro atmosféru domácího kina. Klíčovým rozdílem mezi nimi je ovšem jejich zvuková projekce. Soundbary jsou širší, a proto mají za následek širší zvukovou projekci. Širší zvukové pole vytváří iluzi prostorového zvuku bez nutnosti skutečných prostorových reproduktorů.

Rozruch nad Dolby Atmos

Dolby Atmos je svatý grál soundbarů. Je to jako dosáhnout osvícení na nejvyšší úrovni. To, co Dolby Atmos v podstatě vytváří, je trojrozměrná zvuková scéna, která vyvyšuje vaše smysly. Nejde jen o zvukový zážitek, ale ve skutečnosti můžete slyšet a cítit zvuk z jedné strany na druhou. Navíc dnes již existuje čím dál víc obsahu, který je kompatibilní s technologií Dolby Atmos.

Pro práci s formátem Dolby Atmos budete potřebovat nový přijímač pro vaši televizi a přehrávače. Dobrou zprávou je, že existuje mnoho dostupných možností pořízení slušného přijímače. A nebudete potřebovat aktualizovaný přehrávač Blu-ray ani lepší kabely HDMI, protože vše je kompatibilní. Pokud si můžete tento upgrade dovolit, není pochyb o tom, že Dolby Atmos je skutečně skvělá investice!

Zdroj:
https://mrvlogger.com/clean-sound-bar/
https://allhomecinema.com/the-advantages-and-disadvantages-of-a-soundbar-you-should-know-this/

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (5)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *