image

Vybíráme nejlepší soundbar 2023 PROJDĚTE SI NÁŠ TEST A VYBERTE SI Ten NEJLEPŠÍ soundbar NA TRHU.

 • Nemarněte čas hledáním nejlepšího soundbaru.
 • Na základě uživatelských recenzí vám pomůžeme vybrat nejlepší soundbar pro rok 2023
 • Ušetřete s námi čas i peníze.

Přinášíme dokonalé esteticky a zvukově přijatelné řešení – kompaktní zvukový panel, který produkuje silný a prostorový zvuk, tzv. soundbar. Soundbar je obvykle tenký reproduktorový systém podlouhlého tvaru, který obsahuje několik samostatných reproduktorů umístěných vedle sebe. Lze jej namontovat na stěnu pod televizor nebo umístit naplocho na stojan televizoru a vylepšit tak vestavěné reproduktory televizoru.

Televizory už budou tenčí než papír. I když je tím dosaženo elegantnějšího vzhledu, na druhou stranu to znamená, že jim chybí dostatek prostoru pro vestavěné reproduktory a to také odpovídajícím způsobem zhoršuje zvukový zážitek. Zde jsou nejlepší soundbary, které v České republice najdete!

NEJLEPŠÍ SOUNDBAR PODLE PORTÁLU HEUREKA.CZ

Vítěz testu spotřebitelů roku 2023

Lidovka

Sharp HT-SB107

SoundBar Sharp HT-SB107:Televizní reproduktory často nemají tak kvalitní zvuk, jak by si posluchač představoval. V …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 2 189 Kč

Zlatá střední cesta

JVC TH-E851B Atmos 3.1

SoundBar JVC TH-E851B Atmos 3.1: Vyberte značku JVC Hyundai GoGEN Soundbar JVC TH-E851B Úvod Hlavní …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 7 689 Kč

Vítěz testu

Philips TAB8507/10

SoundBar Philips TAB8507/10: Výkonný soundbar Philips TAB8507/10, doplněný bezdrátovým subwooferem, poskytuje bohatý prostorový zvuk, který …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 12 490 Kč

Pro náročné

BOSE Smart Ultra SoundBar černý

SoundBar BOSE Smart Ultra SoundBar černý:Reproduktory televize neposkytují příliš kvalitní zvuk. Soundbar vám dopřeje kvalitní …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 24 990 Kč

Proč byste si měli koupit zvukové zařízení – soundbar

Nejlepší společník pro váš televizor 4K

Kvalitní prostorový zvuk je vše, co potřebujete k tomu, abyste doplnili zážitek ze sledování televize Ultra-HD. S velmi jasným vysokým rozlišením displeje oceníte také kvalitní zvuk, který odpovídá vaší špičkové investici.

Vysoce kvalitní prostorový zvuk (okamžitá aktualizace)

Doma můžete mít pomocí soundbaru prostorový zvuk na stejné úrovni, jako byste byli v kině, což vám vlastně poskytne při sledování televize reálný zvuk v aktuálním okamžiku. Ve skutečnosti to vypadá tak, jako byste měli po celém pokoji těch reproduktorů několik.

Přizpůsobte si domácí zvukové zařízení vašim potřebám a díky správnému nastavení může mít váš zvukový přenos až terapeutické účinky v průběhu celého dne. Při zesílení můžete dokonce cítit, jak vám díky basům vibruje zem. Buďte připraveni se úplně oddat takovému zvukovému požitku – ano, to vše můžete zažít se sundbary!

Kompaktní a estetický soundbar vs rozlehlé domácí kino

Protože se prostory v domácnosti stále zmenšují a zároveň zdražují, víme, že ne každý má možnost přeměnit celou místnost nebo dokonce část obývacího pokoje na domácí kino – co s tolika reproduktory. Soundbary tento problém řeší snadno, protože jsou kompaktní a pohodlně se vejdou pod televizor, ať už jsou namontovány na ně nebo na desku stolu. Zabírají směšně málo prostoru a přitom vytváří perfektní zvukovou scénu pro vás a vaši rodinu.

Zvukové panely jsou navíc navrženy tak, aby vypadaly moderně a příjemně. Takže to tak nějak vylepšuje celkový dojem celé místnosti.

Snadná údržba

Soundbary jsou navrženy tak, aby byly elegantní a kompaktní, a obvykle nevyžadují velkou pozornost ani úsilí ohledně údržby. Většina z nich má kvalitní sestavení a může vydržet dlouhou dobu. Kromě toho vše, co musíte udělat, je správně zařízení umístit a to je vše, žádné další instalační náklady ani nastavení není nutné!

Relativně cenově dostupné a pohodlné vylepšení

Ve srovnání s domácím kinem můžete snadno získat kvalitní a žádaný soundbar s docela nízkou počáteční investicí. Už se nemusíte trápit s množstvím reproduktorů. Malé, velké a vysoké, montované nebo umístěné vedle vaší televize, všechny jsou nyní součástí jednoho výkonného zvukového panelu. Budete až překvapení, kolik dobrých soundbarů dokáže v dnešní době způsobit, že to vypadá, jako by zvuk přicházel ze všech směrů a doslova vás obklopuje!

Speciál o soundbarech – videorádce

Podle náročného a obsáhlého testu spotřebitelů v roce 2023 doporučujeme tyto nejlepší soundbary:

1.místo

Philips TAB8805/10

SoundBar Philips TAB8805/10: Soundbar Philips TAB8805/10 3.1Kinosál s Dolby Atmos …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 11 490 Kč

2.místo

Sonos ARC černý

SoundBar Sonos ARC černý:Není vyplněn Alternativní text k fotografii! S …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 22 290 Kč

3.místo

Polk Audio MagniFi Max AX SR

SoundBar Polk Audio MagniFi Max AX SR: Vylepší zvuk televize …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 18 990 Kč

4.místo

Maxxo SB-120 2.1

SoundBar Maxxo SB-120 2.1:Reproduktory televize neposkytují příliš kvalitní zvuk. Se …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 999 Kč

5.místo

JVC TH-E631B 2.1

SoundBar JVC TH-E631B 2.1:Vyberte značkuJVCHyundaiGoGENSoundbar JVC TH-E631B 2.1ÚvodHlavní informaceTechnická specifikaceJVC …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 3 989 Kč

6.místo

Polk Audio MagniFi Mini AX

SoundBar Polk Audio MagniFi Mini AX: Naplní místnost Dolby Atmos …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 9 699 Kč

7.místo

Philips TAB6405/10

SoundBar Philips TAB6405/10: Philips TAB6405/10 2.1Ultratenký soundbar s hutným zvukem …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 4 679 Kč

8.místo

Samsung HW-C450

SoundBar Samsung HW-C450:Soundbar Samsung HW-C450 podtrhne špičkový zvuk hlubokými basyNení …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 3 940 Kč

9.místo

Polk Audio Signa S2

SoundBar Polk Audio Signa S2:Přestaňte se trýznit plochým zvukem vaší …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 5 089 Kč

10.místo

MUSE M-1650SBT

SoundBar MUSE M-1650SBT:Zvuk, který přenáší televizní reproduktory, je pro náročnější …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 939 Kč

11.místo

Thomson SB200BT

SoundBar Thomson SB200BT: SoundBar Thomson SB200BT nabízí dokonalou kombinaci elegance …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 2 929 Kč

12.místo

Klipsch CINEMA 800

SoundBar Klipsch CINEMA 800:Pro náročnějšího diváka či posluchače je zvuk, …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 19 990 Kč

13.místo

Polk Audio MagniFi Max AX

SoundBar Polk Audio MagniFi Max AX: Vylepší zvuk televize skutečným …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 16 990 Kč

14.místo

Samsung HW-Q930C

SoundBar Samsung HW-Q930C:Fantastický prostorový zvuk nové generace se soundbarem Samsung HW-Q930CNení …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 17 449 Kč

15.místo

LG SC9S

SoundBar LG SC9S:Reproduktory televize neposkytují příliš kvalitní zvuk. V momentě, …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 17 490 Kč

Výhody soundbaru

Soundbary jsou navrženy tak, aby poskytovaly lepší zvukovou kvalitu než většina vestavěných reproduktorů v televizorech nebo jiných multimediálních zařízeních. Soundbary je jednoduché naistalovat, což je velká výhoda pro ty, kteří neumí nastavovat složité systémy reproduktorů. Soundbary mají obvykle tenký a kompaktní design, který nezabírá moc místa, což oceníte v menších obytných prostorách.

Mnoho soundbarů má dodatečné funkce, jako je bezdrátové připojení, ovládání hlasem a možnost přehrávání hudby ze smartphonů a tabletů. Soundbary jsou cenově dostupnější než složité systémy reproduktorů, což je další výhoda pro lidi, kteří chtějí vylepšit zvuk svého multimediálního zařízení, ale nemají velký finanční rozpočet na nákladné audio zařízení. Všechny tyto faktory činí soundbar populární volbou pro ty, kteří chtějí vylepšit své zážitky z poslechu hudby nebo sledování televize a filmů.

Náš tip

Otestovali jsme za vás ta nejlepší uzavřená sluchátka roku 2023.

Jak bezpečně očistit soundbar?

Zde je několik kroků, ve kterých vám vysvětlíme, jak můžete co nejefektivněji vyčistit své soundbary:

 • Odpojte soundbar od všech zdrojů napájení. Pokud má soundbar nějaký vypínač, vypněte napájení. Dále odpojte všechny elektrické zásuvky od napájecích kabelů. Pokud budete mít červené a černé kabely spojující reproduktor se zadní částí soundbaru, zatlačte na páčky a kabely vyjměte.
 • Pokud je to možné, odstraňte mřížku nebo vlákna z přední části soundbaru. Některé mřížky mohou být spojeny se šrouby a je třeba je odstranit šroubovákem.
 • Odstranili veškerý prach a nečistoty stlačeným vzduchem ve spreji. Ujistěte se, že používáte sprej, na které je uvedeno, že je určen k čištění elektroniky.
 • Podržte hadřík z mikrovlákna pod čistou vodou, dokud nebude mokrý. Poté jej pořádně.
 • Otřete celý soundbar. Odstraňte zbytky prachu a nečistot a otřete všechny exponované plochy vlhkým hadříkem. Dále odstraňte obě vnější části reproduktorové skříně. Kužely reproduktorů mohou být obzvláště citlivé, takže je třeba vyvinout dostatečný tlak, abyste otřeli veškerý prach a nečistoty.
 • Suchým hadříkem z mikrovlákna osušte přebytečnou vodu. Otřete suchou čistou utěrkou všechna čištěná místa. Dbejte na to, abyste použili utěrku z mikrovlákna. Tradiční textilie zanechávají na reproduktoru žmolky.
 • Pokud je mřížka vyrobena z tkaniny, přejeďte po ní válečkem na textilie, abyste odstranili prach a nečistoty. Válečkem rolujte shora dolů nebo ze strany na stranu.
 • Pokud je kovová nebo plastová, otřete čistou mřížku vlhkým ubrouskem. Pro odstranění prachu nebo čištění elektroniky použijte vlhčené ubrousky. Odstraňte z mřížky veškeré nečistoty a prach a nechte ji vysušit na vzduchu.

Jak vybrat soundbar

Počet kanálů a prostorový zvuk

Výběr počtu kanálů závisí na typu zvukové scény, kterou chcete vytvořit. Pokud hledáte lepší zvuk než u běžných stereo systémů, to jsou takové, které přicházejí přes levý a pravý reproduktor, měli byste zvážit zvukový panel s nejméně 5 nebo 7 kanály. Pro standardní domácí kino by to bylo slušné minimum. To znamená, že soundbar obsahuje 5 zvukových kanálů – jeden uprostřed, vpravo, vlevo a dva zadní, a tím se vytvoří celý zvukový systém.

Volba technologie Dolby Atmos jednoznačně mění vše, co jste doposud ohledně zvukových přenosů zažili, protože vytváří dokonalou iluzi prostorového zvuku, který vás jakoby zcela obklopuje. Zaručuje tím neuvěřitelný a pohlcující zvukový zážitek nejen při sledování filmů, ale také při hraní her.

Soundbar + subwoofer

Některé soundbary jsou dodávány s dalším subwooferem pro vytvoření úplného prostorového zvuku. Tyto subwoofery jsou obvykle bezdrátové a mohou být namontovány nahoře na stropě nebo kdekoli jinde, klidně mimo dohled. Některé soundbary přicházejí se zadními reproduktory, které slouží k vytvoření vhodného zvukového prostředí.

Označení zvukových kanálů

Je velmi jednoduché zjistit, kolik kanálů má soundbar, a to díky označení čísly. První číslo před tečkou (tj. 2.0, 3.1, 5.1.2 a 7.1.2) označuje počet zvukových kanálů, které má soundbar k dispozici. Druhé číslo označuje, zda existuje subwoofer. 1, pokud je k dispozici a 0, pokud není. Třetí číslo ukazuje, že jsou součástí soundbaru 2 stropní reproduktory.

S více kanály bude vytvořený zvuk opravdu prémiový a znatelně autentičtější oproti základní úrovni.

Možnosti připojení

Soundbary vyšší třídy, samozřejmě spolu s vyšší cenovou hladinou, nabízejí i více možností připojení. Pokud tedy máte televizor 4K nebo HDR nebo přehrávač Blu-Ray, pak je s nimi soundbar schopen spolupracovat a zajistit, aby zachytil a promítl zvuk věrný kvalitě Blue-Ray nebo 4K.

Díky možnosti připojení vstupů HDMI je soundbar vybaven vším až po vynikající kvalitu zvuku televizorů 4K / HDR. Dokáže dekódovat zvukové formáty Blu-ray, také zvyšuje kvalitu zvuku, takže má opravdu vysokou úroveň. Získáte jednoznačně tu nejlepší kvalitu zvuku, jaké kdy můžete dosáhnout.

Pořízením soundbaru, který je kompatibilní s bezdrátovým přenosem zvuku, umožňuje bezproblémové propojení více zařízení bez kabelů, tj. pomocí Bluetooth nebo AirPlay.

Nakupujte podle svých potřeb

Nakonec je důležité vědět, jaké zařízení vám bude nejlépe fungovat s tím, co již máte doma, a koupit takové, které bude kompatibilní – pokud plánujete brzy upgrade, inovaci. Pravděpodobně si nebudete muset kupovat zrovna ten nejlepší soundbar na trhu, pokud jej plánujete používat jen k poslechu televize. V každém případě ke zvýšení kvality zvuku a zlepšení zážitku postačí i soundbar v základním provedení.

nejlevnější a nejlepší soundbary

1.místo

Maxxo SB-120 2.1

SoundBar Maxxo SB-120 2.1:Reproduktory televize neposkytují příliš kvalitní zvuk. Se …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 999 Kč

2.místo

MUSE M-1650SBT

SoundBar MUSE M-1650SBT:Zvuk, který přenáší televizní reproduktory, je pro náročnější …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 939 Kč

3.místo

TESLA PrimeSound HQ-880

SoundBar TESLA PrimeSound HQ-880: Klíčové benefity soundbaru Tesla PrimeSound HQ-880Propojení …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 869 Kč

4.místo

Trust GXT 619W Thorne RGB bílý

SoundBar Trust GXT 619W Thorne RGB bílý:Soundbar TRUST má zvuk, …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 039 Kč

5.místo

MAJORITY AUDIO Bowfell

SoundBar MAJORITY AUDIO Bowfell:Zvuk přenášený z televizních reproduktorů je často …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 199 Kč

6.místo

MAJORITY AUDIO Bowfell Plus

SoundBar MAJORITY AUDIO Bowfell Plus:Zvuk přenášený z televizních reproduktorů je …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 1 949 Kč

7.místo

Gogen TAS 940 WSB

SoundBar Gogen TAS 940 WSB: Vyberte značku JVC Hyundai GoGEN …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 1 990 Kč

8.místo

Trust GXT 619 Thorne RGB černý

SoundBar Trust GXT 619 Thorne RGB černý: Stylový soundbar Trust …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 999 Kč

9.místo

Creative Stage Air V2

SoundBar Creative Stage Air V2: Creative Stage Air V2 – …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 1 190 Kč

10.místo

AKAI ASB-5L

SoundBar AKAI ASB-5L:Soundbar AKAI má zvuk, který vás naprosto pohltí …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 1 555 Kč

Soundbar vs Soundbase

Soundbar je perfektní řešení, pokud máte málo místa pod televizorem a zároveň upřednostňujete moderní design a snadnou obsluhu. Se subwooferem je to velmi slušná volba, bez něj přichází na řadu tzv. soundbase, který v sobě ukrývá větší reproduktory. Pokud nechcete používat samostatný subwoofer, ale chcete slušné basy, zvažte spíše pořízení soundbasu.

V posledních letech jsou soundbary čím dál oblíbenější.Jsou to dlouhé elegantní reproduktory, které obvykle najdete pod televizorem, a slouží k doplnění celého nastavení. Zabírají také méně místa a jsou esteticky příjemné.Některé soundbary mohou mít připojeny ještě další subwoofery pro lepší basy, jsou bezdrátové a lze je namontovat mimo dohled.

Obojí je slušnou alternativou k nastavení více reproduktorů pro atmosféru domácího kina. Klíčovým rozdílem mezi nimi je ovšem jejich zvuková projekce. Soundbary jsou širší, a proto mají za následek širší zvukovou projekci. Širší zvukové pole vytváří iluzi prostorového zvuku bez nutnosti skutečných prostorových reproduktorů.

Rozruch nad Dolby Atmos

Dolby Atmos je svatý grál soundbarů. Je to jako dosáhnout osvícení na nejvyšší úrovni. To, co Dolby Atmos v podstatě vytváří, je trojrozměrná zvuková scéna, která vyvyšuje vaše smysly. Nejde jen o zvukový zážitek, ale ve skutečnosti můžete slyšet a cítit zvuk z jedné strany na druhou. Navíc dnes již existuje čím dál víc obsahu, který je kompatibilní s technologií Dolby Atmos.

Pro práci s formátem Dolby Atmos budete potřebovat nový přijímač pro vaši televizi a přehrávače. Dobrou zprávou je, že existuje mnoho dostupných možností pořízení slušného přijímače. A nebudete potřebovat aktualizovaný přehrávač Blu-ray ani lepší kabely HDMI, protože vše je kompatibilní. Pokud si můžete tento upgrade dovolit, není pochyb o tom, že Dolby Atmos je skutečně skvělá investice!

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (5)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *