image

vybíráme nejlepší přípravky na problematickou pleť 2023 PROJDĚTE SI NÁŠ TEST A VYBERTE SI TEN NEJLEPŠÍ Přípravek na problematickou pleť NA TRHU.

 • Nemarněte čas hledáním nejlepšího přípravku na problematickou pleť.
 • Na základě uživatelských recenzí vám pomůžeme vybrat nejlepší přípravek pro problematickou pleť pro rok 2023
 • Ušetřete s námi čas i peníze.

Nejlepší péče o pleť s akné

Následujících šest značek bylo vyhodnoceno a seřazeno na základě celkové spokojenosti zákazníků:

 • 1. Nivea
 • 2. Bioderma
 • 3. Isis
 • 4. Neutrogena
 • 5. La Roche Posay
 • 6. Ryor

Nivea byla se svými výrobky v oblasti péče o pleť pro ostatní značky nedostižitelná, která dosáhla pětihvězdičkových recenzí napříč všemi kritérii, a byla tak jedinou značkou, která získala nejvyšší známky v jakékoli kategorii. Bioderma a Isis skórovaly čtyřmi hvězdami za celkovou spokojenost zákazníků, následovaly Neutrogena, La Roche Posay a Cetaphi, každá se třemi hvězdami.

⭐ Vítězové testu v kategorii – Nejlepší přípravky v péči o aknózní nebo-li problematickou pleť 2023

Co zvážit při nákupu výrobků péče o pleť s akné

Kromě zjišťování, které značky jsou nejlépe hodnoceny pro léčbu akné, byl náš výzkum zaměřen i na odhalení klíčových faktorů, které jsou při nákupu pro zákazníky nejdůležitější:

 • Účinnost: 27 %
 • Poměr ceny a kvality: 23 %
 • Pocit na pokožce: 22 %
 • Konzistence 20 %
 • Balení: 3 %

Nejlepší přípravky na boj s akné v roce 2023

Účinnost

Ukázalo se, že nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje spokojenost zákazníků s produkty péče o pleť s akné, efektivita výrobku. Mnohdy může být totiž velmi obtížné najít účinné ošetření akné, zejména pokud se jedná o nejrůznější hůře léčitelné problémy s pokožkou. Na trhu však existuje spousta možností, takže by neměl být problém najít ten pravý výrobek právě pro vás. Náš průzkum ukázal, že 48 % zákazníků vyzkoušelo více značek, aby našly tu správnou, která jim pomůže.

Poměr ceny a kvality

Poměr ceny a kvality je druhým nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje celkovou spokojenost zákazníků. Čtvrtina (26 %) zákazníků uvedla, že nakupují výrobky péči o problematickou pleť pouze, když jsou v akci, což by mohlo naznačovat, že existuje spousta spotřebitelů, kteří by byli ochotni zaplatit i více, jen aby našli ten správný produkt, který jim pomůže. Přesto je 26 % respondentů z průzkumu stále značným počtem, takže stále existuje mnoho lidí, kteří upřednostňují levnější značky. V průměru spotřebitelé utratí za výrobky pro péči o pleť s akné měsíčně 1 100 Kč.

Pocit na pokožce

Výrobky pro péči o pleť s akné jsou navrženy tak, aby čistily vaši pokožku, odstraňovaly všechny tyto skryté neduhy a zanechávaly ji měkkou, takže by pokožka při používání těchto výrobků neměla vyschnout. Pro různé typy pleti existují specifické možnosti zaměřující se na tyto faktory. Náš výzkum ukazuje, že většina uživatelů různých výrobků péče o pleť s akné má smíšenou pleť (27 %), následují ti, kteří mají citlivou pokožku (16 %), suchou (15 %), mastnou (15 %), normální (13 %) a pleť s akné (13 %).

Konzistence

Značky obecně nabízejí různé typy produktů s různou konzistencí – takže si můžete vybrat, co vám nejvíce vyhovuje. Náš průzkum zjistil, že 53 % respondentů naposledy zakoupilo produkt na čištění pleti následovaný zvlhčovačem (31 %), spotovým krémem (23 %), exfoliátorem (17 %), tonerem na pleť (13 %), maskou (10 %) a BB / CC krémem (9 %).

Obal

Ukázalo se, že balení je nejméně důležitým faktorem spokojenosti s výrobky pro péči o pleť s akné. To se ale zdá být docela pochopitelné, protože nakonec každého stejně zajímá hlavně to, co je uvnitř! Takže zatímco obal nebude přímo spojen s odstraňováním vašich problémů s akné, produkt, který je dobře navržen a k tomu snadno použitelný, může život určitě alespoň trochu usnadnit.

nejlevnější a nejlepší přípravky na boj s akné

Co když je moje pleť po použití přípravku na akné zarudlá a podrážděná?

Akné u dospělých obvykle není způsobeno stejnými bakteriemi a olejem, které vyvolávají akné u dospívajících. To znamená, že drsná lokální léčba, jako je kyselina salicylová a benzoylperoxid určená pro pupínky u dospívajících, může ve skutečnosti u dospělých podráždit a vysušit vrchní vrstvy pokožky, což způsobí, že vaše pokožka bude červenější a citlivější a může akné zhoršit. Nejdříve je třeba říci následující: Ujistěte se, že produkty, které používáte, jsou nekomedogenní a neobsahují minerální olej, kakaové máslo ani jiné složky, které ucpávají póry. Možná budete potřebovat přípravky na předpis, které jsou silné, ale méně drsné pro vaši pleť. Navštivte dermatologa, abyste společně našli nejlepší léčebný plán pro vaši pleť a typ akné.

Co způsobuje akné

Akné obvykle začíná v letech puberty a lidé s mastnou pokožkou bývají postiženi nejvíc. U dospívajících může akné trvat roky, ale na rozdíl od všeobecného přesvědčení není prokázáno, že by bylo způsobeno špatnou stravou nebo špatnou hygienou. Akné bude s největší pravděpodobností důsledkem dědičnosti nebo hormonů, takže zdržování se mastných potravin nebo drhnutí obličeje několikrát denně nezmění vaši predispozici k tomuto konkrétnímu kožnímu problému. Stres také nezpůsobí akné, ale může stav pokožky ještě více zhoršit.

Závažnost akné se může lišit od mírného až k velmi závažnému. Začíná to, když mastné sekrety z mazových žláz pokožky ucpou malé otvory pro vlasové folikuly (ucpané póry). Pokud jsou otvory velké, má obsah podobu černých teček – ty nevzhledné, často bolestivé skvrny s tmavým středem. Pokud otvory zůstanou malé, bude mít obsah podobu malých bílých hrbolků. Oba typy ucpaných pórů se mohou vyvinout v oteklé, citlivé záněty nebo pupínky, hlubší hrudky nebo uzlíky. Uzlíky spojené s těžkými případy akné jsou pevné otoky pod povrchem kůže, které se zanícují, jsou jemné a s největší pravděpodobností už infikovány.

Lze akné předcházet?

Prevence akné je během běžných hormonálních změn obtížná, ne-li nemožná. Některé věci však mohou pomoci:

 • Denně si myjte obličej teplou vodou a jemným čisticím prostředkem.
 • Pravidelně používejte hydratační krém.
 • Nemusíte přestat používat make-up, ale snažte se používat „nekomedogenní“ produkty a na konci každého dne make-up odstraňte.
 • Nepřibližujte si ruce k obličeji.

Jak léčit akné

Používejte čistící prostředky na obličej, které obsahují benzoylperoxid nebo salicylovou kyselinu. Tyto látky pomáhají odstraňovat mrtvé kožní buňky a pomáhají kontrolovat množení bakterií, které mohou způsobovat akné.

Používejte tonikum na obličej, abyste odstranili přebytečný maz a pomohli udržet póry čisté.

Používejte hydratační krém nebo lotion na obličej, abyste udrželi pokožku vláčnou a hydratovanou. Nedostatek hydratace může způsobit, že se póry zanesou a vyvine se akné.

Pravidelně čistěte povrch pokožky pomocí exfoliačního prostředku nebo ručního kartáče na obličej, abyste odstranili mrtvé kožní buňky a pomohli udržet póry čisté.

Vyhněte se dotyku obličeje rukama, neboť na rukou se mohou nacházet bakterie, které mohou způsobovat akné.

Používejte přípravky na akné, které jsou vhodné pro váš typ pokožky a které obsahují účinné látky, jako je benzoylperoxid nebo kyselina salicylová.

Vyhněte se používání příliš mnoha nebo příliš silných kosmetických přípravků, které mohou způsobovat zánět a ucpávání pórů.

Používejte make-up, který je označen jako non-comedogenic (nezpůsobující ucpávání pórů), abyste se vyhnuli podráždění a vzniku akné.

Pijte dostatek vody, abyste pomohli udržet pokožku hydratovanou a zdravou.

Zdroj:
https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/12233-acne
https://www.verywellhealth.com/how-to-create-the-perfect-skin-care-routine-15658

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *