image

Recenze a srovnávací test s výběrem TOP 15 nej příprAvků na problematickou pleť PROJDĚTE SI NÁŠ TEST A VYBERTE SI TEN NEJLEPŠÍ Přípravek na problematickou pleť NA TRHU.

 • Nemarněte čas hledáním nejlepšího přípravku na problematickou pleť.
 • Na základě uživatelských recenzí vám pomůžeme vybrat nejlepší přípravek pro problematickou pleť pro rok 2022
 • Ušetřete s námi čas i peníze.

Recenze přípravků péče o aknózní pleť

Na základě recenzích zaměřených na přípravky pečující o problematickou a aknózní pleť jsme srovnali výrobky značek Nivea, Bioderma, Isis, Neutrogena, Isis, La Roche Posay a Ryor, přičemž mezi hlavní hodnotící kritéria jsem zařadili především konzistenci výrobků, pocit na kůži, účinnost, obal, poměr ceny a kvality a samozřejmě celkovou spokojenost zákazníků.

Nejlepší péče o pleť s akné

Následujících šest značek bylo vyhodnoceno a seřazeno na základě celkové spokojenosti zákazníků:

 • 1. Nivea
 • 2. Bioderma
 • 3. Isis
 • 4. Neutrogena
 • 5. La Roche Posay
 • 6. Ryor

Nivea byla se svými výrobky v oblasti péče o pleť pro ostatní značky nedostižitelná, která dosáhla pětihvězdičkových recenzí napříč všemi kritérii, a byla tak jedinou značkou, která získala nejvyšší známky v jakékoli kategorii. Bioderma a Isis skórovaly čtyřmi hvězdami za celkovou spokojenost zákazníků, následovaly Neutrogena, La Roche Posay a Cetaphi, každá se třemi hvězdami.

Nyní známe nejlépe hodnocené značky a můžeme se podívat na jednotlivé produkty a způsoby jejich péče o problematickou pleť.

⭐ Vítězové testu v kategorii – Nejlepší přípravky v péči o aknózní nebo-li problematickou pleť 2022

Co zvážit při nákupu výrobků péče o pleť s akné

Kromě zjišťování, které značky jsou nejlépe hodnoceny pro léčbu akné, byl náš výzkum zaměřen i na odhalení klíčových faktorů, které jsou při nákupu pro zákazníky nejdůležitější:

 • Účinnost: 27 %
 • Poměr ceny a kvality: 23 %
 • Pocit na pokožce: 22 %
 • Konzistence 20 %
 • Balení: 3 %

Nejlepší přípravky na boj s akné v roce 2022

Účinnost

Ukázalo se, že nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje spokojenost zákazníků s produkty péče o pleť s akné, efektivita výrobku. Mnohdy může být totiž velmi obtížné najít účinné ošetření akné, zejména pokud se jedná o nejrůznější hůře léčitelné problémy s pokožkou. Na trhu však existuje spousta možností, takže by neměl být problém najít ten pravý výrobek právě pro vás. Náš průzkum ukázal, že 48 % zákazníků vyzkoušelo více značek, aby našly tu správnou, která jim pomůže.

Poměr ceny a kvality

Poměr ceny a kvality je druhým nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje celkovou spokojenost zákazníků. Čtvrtina (26 %) zákazníků uvedla, že nakupují výrobky péči o problematickou pleť pouze, když jsou v akci, což by mohlo naznačovat, že existuje spousta spotřebitelů, kteří by byli ochotni zaplatit i více, jen aby našli ten správný produkt, který jim pomůže. Přesto je 26 % respondentů z průzkumu stále značným počtem, takže stále existuje mnoho lidí, kteří upřednostňují levnější značky. V průměru spotřebitelé utratí za výrobky pro péči o pleť s akné měsíčně 1 100 Kč.

Pocit na pokožce

Výrobky pro péči o pleť s akné jsou navrženy tak, aby čistily vaši pokožku, odstraňovaly všechny tyto skryté neduhy a zanechávaly ji měkkou, takže by pokožka při používání těchto výrobků neměla vyschnout. Pro různé typy pleti existují specifické možnosti zaměřující se na tyto faktory. Náš výzkum ukazuje, že většina uživatelů různých výrobků péče o pleť s akné má smíšenou pleť (27 %), následují ti, kteří mají citlivou pokožku (16 %), suchou (15 %), mastnou (15 %), normální (13 %) a pleť s akné (13 %).

Konzistence

Značky obecně nabízejí různé typy produktů s různou konzistencí – takže si můžete vybrat, co vám nejvíce vyhovuje. Náš průzkum zjistil, že 53 % respondentů naposledy zakoupilo produkt na čištění pleti následovaný zvlhčovačem (31 %), spotovým krémem (23 %), exfoliátorem (17 %), tonerem na pleť (13 %), maskou (10 %) a BB / CC krémem (9 %).

Obal

Ukázalo se, že balení je nejméně důležitým faktorem spokojenosti s výrobky pro péči o pleť s akné. To se ale zdá být docela pochopitelné, protože nakonec každého stejně zajímá hlavně to, co je uvnitř! Takže zatímco obal nebude přímo spojen s odstraňováním vašich problémů s akné, produkt, který je dobře navržen a k tomu snadno použitelný, může život určitě alespoň trochu usnadnit.

nejlevnější a nejlepší přípravky na boj s akné

Co když je moje pleť po použití přípravku na akné zarudlá a podrážděná?

Akné u dospělých obvykle není způsobeno stejnými bakteriemi a olejem, které vyvolávají akné u dospívajících. To znamená, že drsná lokální léčba, jako je kyselina salicylová a benzoylperoxid určená pro pupínky u dospívajících, může ve skutečnosti u dospělých podráždit a vysušit vrchní vrstvy pokožky, což způsobí, že vaše pokožka bude červenější a citlivější a může akné zhoršit. Nejdříve je třeba říci následující: Ujistěte se, že produkty, které používáte, jsou nekomedogenní a neobsahují minerální olej, kakaové máslo ani jiné složky, které ucpávají póry. Možná budete potřebovat přípravky na předpis, které jsou silné, ale méně drsné pro vaši pleť. Navštivte dermatologa, abyste společně našli nejlepší léčebný plán pro vaši pleť a typ akné.

Co způsobuje akné

Akné obvykle začíná v letech puberty a lidé s mastnou pokožkou bývají postiženi nejvíc. U dospívajících může akné trvat roky, ale na rozdíl od všeobecného přesvědčení není prokázáno, že by bylo způsobeno špatnou stravou nebo špatnou hygienou. Akné bude s největší pravděpodobností důsledkem dědičnosti nebo hormonů, takže zdržování se mastných potravin nebo drhnutí obličeje několikrát denně nezmění vaši predispozici k tomuto konkrétnímu kožnímu problému. Stres také nezpůsobí akné, ale může stav pokožky ještě více zhoršit.

Závažnost akné se může lišit od mírného až k velmi závažnému. Začíná to, když mastné sekrety z mazových žláz pokožky ucpou malé otvory pro vlasové folikuly (ucpané póry). Pokud jsou otvory velké, má obsah podobu černých teček – ty nevzhledné, často bolestivé skvrny s tmavým středem. Pokud otvory zůstanou malé, bude mít obsah podobu malých bílých hrbolků. Oba typy ucpaných pórů se mohou vyvinout v oteklé, citlivé záněty nebo pupínky, hlubší hrudky nebo uzlíky. Uzlíky spojené s těžkými případy akné jsou pevné otoky pod povrchem kůže, které se zanícují, jsou jemné a s největší pravděpodobností už infikovány.

Lze akné předcházet?

Prevence akné je během běžných hormonálních změn obtížná, ne-li nemožná. Některé věci však mohou pomoci:

 • Denně si myjte obličej teplou vodou a jemným čisticím prostředkem.
 • Pravidelně používejte hydratační krém.
 • Nemusíte přestat používat make-up, ale snažte se používat „nekomedogenní“ produkty a na konci každého dne make-up odstraňte.
 • Nepřibližujte si ruce k obličeji.

Jak léčit akné

Akné je v podstatě běžný problém pokožky, ale jaký je na něj ten nejlepší lék? Podle odborníků lze akné léčit kombinací léčivých přípravků, včetně volně prodejných produktů pro péči o pleť, specifických léků na akné a dokonce i chemických nebo laserových procedur. Léčba může v nejhorších případech trvat několik měsíců a zánětlivé akné musí být léčeno brzy, aby se zabránilo trvalému zjizvení. Dokonce i poté, co je akné pryč, budete možná potřebovat pokračující léčbu, abyste si pleť bez nevzhledných skvrn udrželi dlouhodobě.

Zdravotníci také souhlasí s názory, že akné bude pravděpodobně určeno dědičností nebo hormony, které se očividně nacházejí mimo vaše ruce, takže to považujeme za definitivní odpověď. V této souvislosti existují mnohé rady, které napomáhají rovnou zabránit vzniku, nebo alespoň lépe ošetřovat již vzniklé akné. Častou radou odborníků je např. nikdy pupínky nemačkat, pokud se chystáte někam ven, do práce nebo do školy! A i když špatná hygiena pravděpodobně nezpůsobí akné, pravidelné mytí jemnými přípravky na čištění pleti pomůže udržet pokožku čistou, méně podrážděnou a snad i méně mastnou. Nemůžete zastavit produkci mazu z mazových žláz, ale můžete odstranit maz z povrchu kůže pomocí jemného toneru nebo antibakteriálních tampónů či ubrousků.

Péče o aknózní pleť by měla zahrnovat čisticí přípravek, tonikum, léky na akné, hydratační krém a ochranu před sluncem. Pokud je tonikum příliš vysušující, můžete tento krok jednoduše vynechat.

Pokud používáte léky na akné na předpis, ujistěte se, že používáte šetrné čisticí prostředky a další produkty. Hydratační krémy, které obsahují ochranu proti slunci, vám mohou ušetřit čas.

Pokud byste měli tu smůlu a objevilo se u vás nějaké ložisko akné, poraďte se nejlépe se svým lékárníkem nebo lékařem, který stanoví ten nejvhodnější způsob léčby.

Zdroj:
https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/12233-acne
https://www.verywellhealth.com/how-to-create-the-perfect-skin-care-routine-15658

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *