image

Vybíráme nejlepší aku vrtačku 2023 Přinášíme vám test + srovnávací tabulku s výběrem nejlepších aku vrtaček v roce 2023

 • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepší aku vrtačky.
 • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete aku vrtačku s nejlepším poměrem cena – výkon.
 • Po výběru nejlepší aku vrtačky zjistíme, kde se dá koupit nejlevněji.

Dobrá aku vrtačka je jedním ze základních prvků sbírky nářadí. Počet kutilských projektů na vzestupu, a pokud letos plánujete nějaké práce kolem domu, je nejlepší aku vrtačka nezbytná. Pokud si chcete pořídit novou aku vrtačku, máte na výběr z mnoha možností.

Shromáždil jsme nejoblíbenější modely a podrobili je testu, abychom vám pomohl tyto možnosti roztřídit a najít nejlepší aku vrtačky a šroubováky, která bude vyhovovat vašim potřebám.

Nejlepší aku vrtačka podle heureka.cz

Vítěz testu spotřebitelů roku 2023

Lidovka

Black+Decker BDCDC18K

Aku vrtačka Black+Decker BDCDC18K:Aku vrtačka BLACK+DECKER je nepostradatelný pomocník každého kutila, který hravě provrtá dřevo či zdivo a hodí se …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 590 Kč

Zlatá střední cesta

Black+Decker BDCHD18K1B2

Aku vrtačka Black+Decker BDCHD18K1B2:Vysoce výkonná příklepová vrtačka Black&Decker BDCHD18K1B2Výkonná 18V akumulátorová vrtačka od renomovaného výrobce Black&Decker zajistí maximálně pohodlné a rychlé …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 3 039 Kč

Vítěz testu

METABO SB 18 L Set MD 2×2,0Ah 602317870

Aku vrtačka METABO SB 18 L Set MD 2×2,0Ah 602317870:Aku vrtačka Metabo je vhodný pomocník pro všechny kutily či rodiny, …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 4 199 Kč

Pro náročné

Vrtačka aku PBL 2035 PIKF, 18V, bezuhlíková, 5Ah, 2 baterie Li-ion, kufr,

Aku vrtačka Vrtačka aku PBL 2035 PIKF, 18V, bezuhlíková, 5Ah, 2 baterie Li-ion, kufr, STAYER:Aku vrtačka STAYER je spolehlivý pomocník …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 11 302 Kč

Co je třeba zvážit při výběru nejlepší akumulátorové vrtačky?

V tomto přehledu jsme se zaměřili na typické vrtačky, které vám pomohou při většině kutilských nebo domácích prací, ať už vrtáte otvory do svorníků, zatloukáte kotvy do sádrokartonu nebo dáváte dohromady domácí projekt. Se správnou vrtačkou můžete montovat nábytek, vrtat díry, věšet obrazy a police, provádět lehkou údržbu a opravy nebo dokonce zavěsit zbrusu nový televizor. Mnoho dnešních vrtaček je také vybaveno funkcemi, jako je ergonomická rukojeť a spona na opasek, díky nimž je radost je používat.

Vzhledem k obrovskému množství dostupných vrtaček je třeba při výběru nejlepší akumulátorové vrtačky zvážit řadu věcí. Zatímco výkon a doba chodu jsou obvykle prvkem v titulku, na použitelnost a pohodlí obsluhy mají vliv i další důležité vlastnosti. Při hledání nejlepší akumulátorové vrtačky pro vaše potřeby zvažte následující klíčové faktory.

Napětí a ampérhodiny

Napětí udává energetický výkon akumulátorové vrtačky, který se v průměru pohybuje od 7,2 V do 20 V, i když existuje několik vrtaček s vyšším napětím. Čím vyšší je napětí, tím větší výkon motoru vrtačka má. Způsob, jakým plánujete vrtačku používat, určuje, jak vysoké napětí je potřeba. Často jsou 12voltové modely skvělým univerzálním nářadím pro domácnost pro příležitostné použití.

Pokud jste se zasekli na tom, jaký typ vrtačky si koupit, odpověď může být složitá. Pro začátek, pokud vlastníte jiné akumulátorové nářadí, je pro vás nejlepší akumulátorová vrtačka ta, se kterou můžete sdílet baterie, to je velký důvod, proč zůstat u značky a napětí, které již vlastníte, pokud nepotřebujete speciálně jiné funkce nebo nechcete změnit značku. V opačném případě, za předpokladu, že se jedná o vaše první akumulátorové nářadí, rozhodují dva hlavní faktory – očekávaný výkon a cena. Pokud pouze montujete nábytek Ikea a věšíte police, stačí vám 12voltová vrtačka. Pokud se hodláte pustit do náročnějších prací, delšího používání nebo lehké konstrukce, bude pro vás lepší 18voltová vrtačka.

Náruživí kutilové a profesionálové tedy dávají přednost 18- nebo 20voltovým modelům. V případě 18- a 20voltových akumulátorových vrtaček však dochází ke zmatení zákazníků. Ve skutečnosti se jedná o totéž. Když se elektromotor rozběhne, dává rychlý nárůst – v tomto případě na 20 voltů. Poté se ustálí na běžném provozním výkonu 18 voltů. Někteří výrobci se rozhodnou uvádět ve specifikacích menší údaj, jiní větší. Nicméně z hlediska výkonu jsou naprosto stejné. Stejně tak provozní výkon 12voltové vrtačky je ve skutečnosti 10,8 voltu.

Nejvhodnější napětí závisí na tom, jak plánujete vrtačku používat:

 • Méně než 12 voltů – kompaktní a lehké nářadí pro ty, kteří potřebují vrtačku nebo šroubovák jen příležitostně. Tyto modely jsou oblíbené také u hobbyistů a modelářů.
 • 12 voltů – cenově dostupné univerzální nářadí oblíbené u kutilů pro širokou škálu vrtacích a pohonných prací, jako je instalace polic a montáž nábytku.
 • 18 nebo 20 V – výkonné a všestranné nářadí, které může mít příklep pro vrtání do zdiva a může relativně snadno pohánět delší upevňovací prvky. Těžké verze SDS mají dostatečný výkon pro domácí přestavby a profesionální použití a zvládnou i malé demoliční práce.

Kromě energetického výkonu je důležité vzít v úvahu i počet ampérhodin (Ah) akumulátoru. Čím vyšší je Ah, tím déle může nářadí pracovat. Baterie dodávané s nákupem vrtačky mají obvykle kapacitu 1,3 nebo 1,5 Ah. To je dostatečná hodnota, ale ne velkorysá. Modely s kapacitou 3,0 až 4,0 Ah poskytují za stejnou cenu mnohem vyšší výkon. Výkonnější baterie s kapacitou 10 Ah jsou cenově výhodnější pro profesionální uživatele, kteří pravidelně potřebují nářadí s delší výdrží.

Točivý moment a rychlost

Výkonné motory vytvářejí větší točivý moment neboli krouticí sílu. Rychlost otáčení udává, kolik otáček vykoná vrták za minutu (obvykle mezi 200 a 1 000 ot/min), přičemž pomalejší otáčky poskytují větší točivý moment. Zatímco vysokootáčkový nástroj vrtá rychleji, model s větším točivým momentem dokáže účinněji vrtat do tvrdších materiálů s většími bity.

Většina vrtaček je vybavena spojkou, která zmírňuje část krouticího momentu, který vyvíjejí. Když vkládaný šroub dosáhne maximální hloubky, spojka odpojí otáčející se sílu a zabrání tak tomu, aby vrták vyřízl hlavu šroubu – nebo ještě hůře, aby se v hlavě zachytil, což může způsobit prudké trhnutí vrtáku a vést ke zranění.

Akumulátorové vrtačky nabízejí několik nastavení spojky a většina z nich je vybavena spouští s proměnlivými otáčkami. Hledejte model s nejméně 10 nastaveními spojky, abyste mohli nastavit správnou míru odporu potřebnou pro širokou škálu úkolů. Stejně tak vrtačka se dvěma nastaveními rychlosti nabízí větší všestrannost.

Velikost, hmotnost a velikost sklíčidla

Fyzická velikost a hmotnost vrtačky závisí jak na fyzické síle uživatele, tak na zamýšlené frekvenci a délce používání. Lehké modely mohou vážit pouhý kilogram. Těžké akumulátorové příklepové vrtačky mohou přesahovat hmotnost 8 kg. Ačkoli může být lákavé koupit si za daný rozpočet co nejvýkonnější nářadí, hmotnost navíc, která je s tímto výkonem spojena, by mohla rychle vést k únavě uživatele. Vyplatí se také zkontrolovat, zda udávaná hmotnost zahrnuje i akumulátor, protože často hmotnost uvedená ve specifikacích výrobku nářadí nezahrnuje.

Zatímco mnoho akumulátorových vrtaček pro všeobecné použití je poměrně velkých, jiné mohou být poměrně kompaktní, aniž by tím utrpěl výkon. To je dobré vědět, pokud jde o vrtání a šroubování ve stísněných prostorách.

Téměř každá akumulátorová vrtačka má praktické bezklíčové sklíčidlo, i když velikost sklíčidla se liší. Ta zpravidla odráží možnosti vrtačky, protože se řídí maximální velikostí vrtáku, který lze vložit. Lehké modely mohou mít sklíčidlo o velikosti ¼ palce, zatímco výkonné nástroje mohou mít sklíčidlo až ½ palce.

Doba chodu

Téměř všechno akumulátorové elektrické nářadí včetně vrtaček pracuje na dobíjecí lithium-iontové baterie. Výdrž akumulátoru vrtačky na jedno nabití se pohybuje od pouhých 15 minut až po více než hodinu. Plné nabití může trvat až 5 hodin, takže pokud projekt zahrnuje rozsáhlé vrtání, zvolte sadu se záložními bateriemi.

Všimněte si, že prohlášení výrobců o době provozu často zohledňují záložní baterie. Například specifikace vrtačky, která se dodává se dvěma bateriemi, z nichž každá vydrží 1 hodinu, mohou uvádět dobu chodu 2 hodiny.

Mnoho akumulátorových vrtaček navíc obsahuje inteligentní nabíječku, která baterii doplní rychleji, obvykle během 15 až 60 minut. Indikátor nabití umožňuje uživatelům sledovat kapacitu akumulátoru.

Základy práce s aku vrtačkou – videorádce

Nejlepší aku vrtačky ROKU 2023 podle recenze náročných uživatelů

1.místo

Akumulátorová vrtačka Bosch GSB 180-Li Professional 2x2Ah

Aku vrtačka Akumulátorová vrtačka Bosch GSB 180-Li Professional 2x2Ah: Cenově dostupný akumulátorový vrtací šroubovák Bosch …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 3 279 Kč

2.místo

Powerplus POWX00850

Aku vrtačka Powerplus POWX00850:Aku vrtačka Powerplus je spolehlivý pomocník do domácnosti i do dílny, s …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 3 890 Kč

3.místo

MAKITA HP488DWE G-serie 18V 2×1,5Ah

Aku vrtačka MAKITA HP488DWE G-serie 18V 2×1,5Ah: Akumulátorový šroubovák Makita HP488DWE disponuje dvourychlostní planetovou převodovkou …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 3 199 Kč

4.místo

Bosch Mobilní dílna PSB 1800 18V, 2×1,5Ah + sada příslušenství 0.603.9A3.30K

Aku vrtačka Bosch Mobilní dílna PSB 1800 18V, 2×1,5Ah + sada příslušenství 0.603.9A3.30K:Aku vrtačka Bosch …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 4 999 Kč

5.místo

Vrtačka aku PBL 122 BK, 12V, 2Ah, 2 baterie Li-ion, kufr, STAYER

Aku vrtačka Vrtačka aku PBL 122 BK, 12V, 2Ah, 2 baterie Li-ion, kufr, STAYER:Aku vrtačka …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 2 265 Kč

6.místo

Bosch GSR 12V-35 FlexiClick (2x 3.0Ah, 3 nástavce, L-Boxx)

Aku vrtačka Bosch GSR 12V-35 FlexiClick (2x 3.0Ah, 3 nástavce, L-Boxx):Aku vrtačka Bosch Professional je …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 6 599 Kč

7.místo

Black+Decker BDCDC18HTSA 18V 1×1,5Ah v tašce + sada příslušenství

Aku vrtačka Black+Decker BDCDC18HTSA 18V 1×1,5Ah v tašce + sada příslušenství:Aku vrtačka BLACK+DECKER je nepostradatelný …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 999 Kč

8.místo

Bosch GSR 185-LI (2x 2.0 Ah)

Aku vrtačka Bosch GSR 185-LI (2x 2.0 Ah):Aku vrtačka Bosch Professional je nezanedbatelný pomocník do …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 3 399 Kč

9.místo

Bosch UniversalDrill 18V-55 (1x 2,0Ah) + AL18V-20 0.603.9D7.001

Aku vrtačka Bosch UniversalDrill 18V-55 (1x 2,0Ah) + AL18V-20 0.603.9D7.001: Pro domácí kutily zde máme …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 2 599 Kč

10.místo

Makita DDF453RFE 18V, 2x3Ah v kufru

Aku vrtačka Makita DDF453RFE 18V, 2x3Ah v kufru: Akumulátorový šroubovák Makita DDF453RFE nabízí dvourychlostní planetovou převodovkou …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 4 699 Kč

11.místo

Caterpillar Bezuhlíková příklepová vrtačka 65nm DX12

Aku vrtačka Caterpillar Bezuhlíková příklepová vrtačka 65nm DX12: Klíčové vlastnosti Caterpillar bezuhlíkové příklepové vrtačky 65 …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 5 032 Kč

12.místo

FESTA vrtačka AKU SHARE20V 2x baterie 2.0Ah, nabíječka, kufr

Aku vrtačka FESTA vrtačka AKU SHARE20V 2x baterie 2.0Ah, nabíječka, kufr:Aku vrtačka Festa je skutečný …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 3 376 Kč

13.místo

Makita DF457DWLX 18V, 2×1,5Ah + svítilna + sada bitů 11 ks

Aku vrtačka Makita DF457DWLX 18V, 2×1,5Ah + svítilna + sada bitů 11 ks: Makita DF457DWLX je …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 3 599 Kč

14.místo

Asist AE2V20B-202-BMC-2

Aku vrtačka Asist AE2V20B-202-BMC-2:Aku vrtačka Asist je nezanedbatelný pomocník do každé domácnosti, který se hodí …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 2 690 Kč

15.místo

Metabo PowerMaxx BS Basic 2x2Ah 600984500

Aku vrtačka Metabo PowerMaxx BS Basic 2x2Ah 600984500:  Kompaktní akumulátorový šroubovák Metabo PowerMaxx zvládne bez …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 2 159 Kč

Další funkce aku vrtaček

V závislosti na tom, jak hodláte elektrické nářadí používat, se může vyplatit hledat v sadě jeden nebo více z následujících doplňků:

 • Pogumovaná rukojeť snižuje únavu rukou a paží a zabraňuje vzniku puchýřů.
 • Některé konstrukce rukojeti vrtačky usnadňují více poloh rukou pro různé typy vrtání.
 • Vyměnitelné baterie fungují s jiným elektrickým nářadím stejné značky.
 • Pracovní světla zvyšují viditelnost a přesnost při práci.
 • Vestavěná vodováha pomáhá zajistit, aby vrták nebo šroub šel rovně.
 • Vrtačky s držákem bitů umožňují snadnější přístup k bitům při používání nářadí.
 • Úložný box chrání vrtačku a udržuje v něm uspořádané všechny další díly.

Jak využít vrtačku – neotřelé nápady

Nejlevnější a nejlepší aku vrtačky

1.místo

Vrtačka aku PBL 122 BK, 12V, 2Ah, 2 baterie Li-ion, kufr, STAYER

Aku vrtačka Vrtačka aku PBL 122 BK, 12V, 2Ah, 2 …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 2 265 Kč

2.místo

Black+Decker BDCDC18HTSA 18V 1×1,5Ah v tašce + sada příslušenství

Aku vrtačka Black+Decker BDCDC18HTSA 18V 1×1,5Ah v tašce + sada …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 999 Kč

3.místo

Metabo PowerMaxx BS Basic 2x2Ah 600984500

Aku vrtačka Metabo PowerMaxx BS Basic 2x2Ah 600984500:  Kompaktní akumulátorový …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 2 159 Kč

4.místo

Bosch GSR 12V-35 bez AKU 0.601.9H8.000

Aku vrtačka Bosch GSR 12V-35 bez AKU 0.601.9H8.000:Kvalita Bosch za …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 2 399 Kč

5.místo

Bosch UniversalImpact 18V-55 bez aku 0.603.9D7.100

Aku vrtačka Bosch UniversalImpact 18V-55 bez aku 0.603.9D7.100: Pro domácí …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 1 759 Kč

6.místo

PROTECO PROTECO 51.10-AV-20-02 vrtačka s příklepem akumulátorová 2-13mm 20V, 1 akumulátor

Aku vrtačka PROTECO PROTECO 51.10-AV-20-02 vrtačka s příklepem akumulátorová 2-13mm …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 2 299 Kč

7.místo

AlzaTools CHD20V BatteryONE 20V + 2,4A nabíječka + 2Ah baterie

Aku vrtačka AlzaTools CHD20V BatteryONE 20V + 2,4A nabíječka + …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 1 799 Kč

8.místo

FIELDMANN FDV 10252-A

Aku vrtačka FIELDMANN FDV 10252-A:Aku vrtačka Fieldmann je nezbytný nástroj …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 699 Kč

9.místo

AlzaTools CD20V BatteryONE 20V + 2,4A nabíječka + 2Ah baterie

Aku vrtačka AlzaTools CD20V BatteryONE 20V + 2,4A nabíječka + …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 1 599 Kč

10.místo

EXTOL LADY vrtací šroubovák aku, 12V Li-ion, 1300mAh, 402401

Aku vrtačka EXTOL LADY vrtací šroubovák aku, 12V Li-ion, 1300mAh, …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 479 Kč
Náš tip

Otestovali jsme za vás nejlepší přímočaré pily roku 2023.

Alternativa k Aku vrtačce

Alternativou k aku vrtačce by mohl být rázový utahovák. Rázové utahováky jsou užitečným nástrojem vedle tradičních vrtaček. Nabízejí menší a lehčí modely a přitom stále dokážou plnit stejné úkoly. Nárazový mechanismus zajišťuje, že při přenosu točivého momentu nehrozí zkroucení, díky čemuž jsou bezpečnější při manipulaci. Navíc mají vyšší maximální otáčky – 3 200 ve srovnání s typickými 2 000 otáčkami za minutu u základních běžných vrtaček, díky čemuž je práce s nimi efektivnější.

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (1)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *