image

Vybíráme nejlepší aku vrtačky 2023 Přinášíme vám test + srovnávací tabulku s výběrem nejlepších aku vrtaček v roce 2023

 • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepší aku vrtačky.
 • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete aku vrtačku s nejlepším poměrem cena – výkon.
 • Po výběru nejlepší aku vrtačky zjistíme, kde se dá koupit nejlevněji.

Dobrá aku vrtačka je jedním ze základních prvků sbírky nářadí. Počet kutilských projektů na vzestupu, a pokud letos plánujete nějaké práce kolem domu, je nejlepší aku vrtačka nezbytná. Pokud si chcete pořídit novou aku vrtačku, máte na výběr z mnoha možností.

Shromáždil jsme nejoblíbenější modely a podrobili je testu, abychom vám pomohl tyto možnosti roztřídit a najít nejlepší aku vrtačku, která bude vyhovovat vašim potřebám.

Nejlepší aku vrtačka podle heureka.cz

Vítěz testu spotřebitelů roku 2023

Lidovka

SHARKS SHK493

Aku vrtačka SHARKS SHK493: Každý správný kutil potřebuje akumulátorovou vrtačku, která najde využití v bytě, dílně i na zahradě. Akumulátorová …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 209 Kč

Zlatá střední cesta

Yato Příklepová vrtačka 18V – sada

Aku vrtačka Yato Příklepová vrtačka 18V – sada:Aku vrtačka YATO je nepostradatelný pomocník každého kutila, který se hodí pro šroubování …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 3 079 Kč

Vítěz testu

Yato Vrtačka s příklepem AKU 18V LI-ION, 600-2000 ot/min.

Aku vrtačka Yato Vrtačka s příklepem AKU 18V LI-ION, 600-2000 ot/min.:Aku vrtačka YATO je spolehlivý pomocník do domácnosti i do …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 4 590 Kč

Pro náročné

Vrtačka aku PBL 2035 PIKF, 18V, bezuhlíková, 5Ah, 2 baterie Li-ion, kufr,

Aku vrtačka Vrtačka aku PBL 2035 PIKF, 18V, bezuhlíková, 5Ah, 2 baterie Li-ion, kufr, STAYER:Aku vrtačka STAYER je spolehlivý pomocník …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 11 302 Kč

Co je třeba zvážit při výběru nejlepší akumulátorové vrtačky?

V tomto přehledu jsme se zaměřili na typické vrtačky, které vám pomohou při většině kutilských nebo domácích prací, ať už vrtáte otvory do svorníků, zatloukáte kotvy do sádrokartonu nebo dáváte dohromady domácí projekt. Se správnou vrtačkou můžete montovat nábytek, vrtat díry, věšet obrazy a police, provádět lehkou údržbu a opravy nebo dokonce zavěsit zbrusu nový televizor. Mnoho dnešních vrtaček je také vybaveno funkcemi, jako je ergonomická rukojeť a spona na opasek, díky nimž je radost je používat.

Vzhledem k obrovskému množství dostupných vrtaček je třeba při výběru nejlepší akumulátorové vrtačky zvážit řadu věcí. Zatímco výkon a doba chodu jsou obvykle prvkem v titulku, na použitelnost a pohodlí obsluhy mají vliv i další důležité vlastnosti. Při hledání nejlepší akumulátorové vrtačky pro vaše potřeby zvažte následující klíčové faktory.

Napětí a ampérhodiny

Napětí udává energetický výkon akumulátorové vrtačky, který se v průměru pohybuje od 7,2 V do 20 V, i když existuje několik vrtaček s vyšším napětím. Čím vyšší je napětí, tím větší výkon motoru vrtačka má. Způsob, jakým plánujete vrtačku používat, určuje, jak vysoké napětí je potřeba. Často jsou 12voltové modely skvělým univerzálním nářadím pro domácnost pro příležitostné použití.

Pokud jste se zasekli na tom, jaký typ vrtačky si koupit, odpověď může být složitá. Pro začátek, pokud vlastníte jiné akumulátorové nářadí, je pro vás nejlepší akumulátorová vrtačka ta, se kterou můžete sdílet baterie, to je velký důvod, proč zůstat u značky a napětí, které již vlastníte, pokud nepotřebujete speciálně jiné funkce nebo nechcete změnit značku. V opačném případě, za předpokladu, že se jedná o vaše první akumulátorové nářadí, rozhodují dva hlavní faktory – očekávaný výkon a cena. Pokud pouze montujete nábytek Ikea a věšíte police, stačí vám 12voltová vrtačka. Pokud se hodláte pustit do náročnějších prací, delšího používání nebo lehké konstrukce, bude pro vás lepší 18voltová vrtačka.

Náruživí kutilové a profesionálové tedy dávají přednost 18- nebo 20voltovým modelům. V případě 18- a 20voltových akumulátorových vrtaček však dochází ke zmatení zákazníků. Ve skutečnosti se jedná o totéž. Když se elektromotor rozběhne, dává rychlý nárůst – v tomto případě na 20 voltů. Poté se ustálí na běžném provozním výkonu 18 voltů. Někteří výrobci se rozhodnou uvádět ve specifikacích menší údaj, jiní větší. Nicméně z hlediska výkonu jsou naprosto stejné. Stejně tak provozní výkon 12voltové vrtačky je ve skutečnosti 10,8 voltu.

Nejvhodnější napětí závisí na tom, jak plánujete vrtačku používat:

 • Méně než 12 voltů – kompaktní a lehké nářadí pro ty, kteří potřebují vrtačku nebo šroubovák jen příležitostně. Tyto modely jsou oblíbené také u hobbyistů a modelářů.
 • 12 voltů – cenově dostupné univerzální nářadí oblíbené u kutilů pro širokou škálu vrtacích a pohonných prací, jako je instalace polic a montáž nábytku.
 • 18 nebo 20 V – výkonné a všestranné nářadí, které může mít příklep pro vrtání do zdiva a může relativně snadno pohánět delší upevňovací prvky. Těžké verze SDS mají dostatečný výkon pro domácí přestavby a profesionální použití a zvládnou i malé demoliční práce.

Kromě energetického výkonu je důležité vzít v úvahu i počet ampérhodin (Ah) akumulátoru. Čím vyšší je Ah, tím déle může nářadí pracovat. Baterie dodávané s nákupem vrtačky mají obvykle kapacitu 1,3 nebo 1,5 Ah. To je dostatečná hodnota, ale ne velkorysá. Modely s kapacitou 3,0 až 4,0 Ah poskytují za stejnou cenu mnohem vyšší výkon. Výkonnější baterie s kapacitou 10 Ah jsou cenově výhodnější pro profesionální uživatele, kteří pravidelně potřebují nářadí s delší výdrží.

Točivý moment a rychlost

Výkonné motory vytvářejí větší točivý moment neboli krouticí sílu. Rychlost otáčení udává, kolik otáček vykoná vrták za minutu (obvykle mezi 200 a 1 000 ot/min), přičemž pomalejší otáčky poskytují větší točivý moment. Zatímco vysokootáčkový nástroj vrtá rychleji, model s větším točivým momentem dokáže účinněji vrtat do tvrdších materiálů s většími bity.

Většina vrtaček je vybavena spojkou, která zmírňuje část krouticího momentu, který vyvíjejí. Když vkládaný šroub dosáhne maximální hloubky, spojka odpojí otáčející se sílu a zabrání tak tomu, aby vrták vyřízl hlavu šroubu – nebo ještě hůře, aby se v hlavě zachytil, což může způsobit prudké trhnutí vrtáku a vést ke zranění.

Akumulátorové vrtačky nabízejí několik nastavení spojky a většina z nich je vybavena spouští s proměnlivými otáčkami. Hledejte model s nejméně 10 nastaveními spojky, abyste mohli nastavit správnou míru odporu potřebnou pro širokou škálu úkolů. Stejně tak vrtačka se dvěma nastaveními rychlosti nabízí větší všestrannost.

Velikost, hmotnost a velikost sklíčidla

Fyzická velikost a hmotnost vrtačky závisí jak na fyzické síle uživatele, tak na zamýšlené frekvenci a délce používání. Lehké modely mohou vážit pouhý kilogram. Těžké akumulátorové příklepové vrtačky mohou přesahovat hmotnost 8 kg. Ačkoli může být lákavé koupit si za daný rozpočet co nejvýkonnější nářadí, hmotnost navíc, která je s tímto výkonem spojena, by mohla rychle vést k únavě uživatele. Vyplatí se také zkontrolovat, zda udávaná hmotnost zahrnuje i akumulátor, protože často hmotnost uvedená ve specifikacích výrobku nářadí nezahrnuje.

Zatímco mnoho akumulátorových vrtaček pro všeobecné použití je poměrně velkých, jiné mohou být poměrně kompaktní, aniž by tím utrpěl výkon. To je dobré vědět, pokud jde o vrtání a šroubování ve stísněných prostorách.

Téměř každá akumulátorová vrtačka má praktické bezklíčové sklíčidlo, i když velikost sklíčidla se liší. Ta zpravidla odráží možnosti vrtačky, protože se řídí maximální velikostí vrtáku, který lze vložit. Lehké modely mohou mít sklíčidlo o velikosti ¼ palce, zatímco výkonné nástroje mohou mít sklíčidlo až ½ palce.

Doba chodu

Téměř všechno akumulátorové elektrické nářadí včetně vrtaček pracuje na dobíjecí lithium-iontové baterie. Výdrž akumulátoru vrtačky na jedno nabití se pohybuje od pouhých 15 minut až po více než hodinu. Plné nabití může trvat až 5 hodin, takže pokud projekt zahrnuje rozsáhlé vrtání, zvolte sadu se záložními bateriemi.

Všimněte si, že prohlášení výrobců o době provozu často zohledňují záložní baterie. Například specifikace vrtačky, která se dodává se dvěma bateriemi, z nichž každá vydrží 1 hodinu, mohou uvádět dobu chodu 2 hodiny.

Mnoho akumulátorových vrtaček navíc obsahuje inteligentní nabíječku, která baterii doplní rychleji, obvykle během 15 až 60 minut. Indikátor nabití umožňuje uživatelům sledovat kapacitu akumulátoru.

Základy práce s aku vrtačkou – videorádce

Nejlepší aku vrtačky ROKU 2023 podle recenze náročných uživatelů

1.místo

Einhell Šroubovák aku TC-CD 18-2 Li (1×1,5Ah)

Aku vrtačka Einhell Šroubovák aku TC-CD 18-2 Li (1×1,5Ah):  Kvalitní akumulátorový šroubovák značky Einhell, který …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 1 789 Kč

2.místo

Narex ASV 202-2B 20V 2x2Ah (65405299)

Aku vrtačka Narex ASV 202-2B 20V 2x2Ah (65405299):Aku vrtačka Narex je nepostradatelný pomocník každého kutila, …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 5 599 Kč

3.místo

EXTOL CRAFT 402440

Aku vrtačka EXTOL CRAFT 402440:Kompaktní a praktická akuvrtačkaKompaktní akuvrtačka Extol Craft 402440 disponuje dlouhou výdrží akumulátoru, …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 2 589 Kč

4.místo

EXTOL PREMIUM 8891805 SHARE20V

Aku vrtačka EXTOL PREMIUM 8891805 SHARE20V:Výkonná akuvrtačka EXTOL PREMIUM 8891805 se stane spolehlivým pomocníkem v …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 799 Kč

5.místo

FESTA vrtačka AKU s příklepem SHARE20V 2x baterie 2.0Ah, nabíječka, kufr

Aku vrtačka FESTA vrtačka AKU s příklepem SHARE20V 2x baterie 2.0Ah, nabíječka, kufr:Aku vrtačka Festa …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 3 838 Kč

6.místo

Scheppach Mobilní dílna DTB 20 ProS, 206ks

Aku vrtačka Scheppach Mobilní dílna DTB 20 ProS, 206ks:Aku vrtačka Scheppach je nepostradatelný pomocník, který …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 3 799 Kč

7.místo

EXTOL PREMIUM 8891151

Aku vrtačka EXTOL PREMIUM 8891151:Lehký a výkonný aku vrtací šroubovákKompaktní dvourychlostní akuvrtačka EXTOL PREMIUM je …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 719 Kč

8.místo

POWERPLUS POWDP15100

Aku vrtačka POWERPLUS POWDP15100:Aku vrtačka Powerplus je nezbytný nástroj v každé domácnosti, který se dá …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 1 659 Kč

9.místo

POWXB10070 – Aku šroubovák / vrtačka s příklepem 20V LI-ION 362 přísl.

Aku vrtačka POWXB10070 – Aku šroubovák / vrtačka s příklepem 20V LI-ION 362 přísl.: Sada …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 3 219 Kč

10.místo

Black&Decker BCD001BAHFC

Aku vrtačka Black&Decker BCD001BAHFC:Aku vrtačka Black&Decker je vhodný pomocník pro všechny kutily či rodiny, který …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 4 594 Kč

11.místo

AlzaTools PRO CBHD20V Brushless BatteryONE 20V + 3,5A nabíječka + 2x 2Ah

Aku vrtačka AlzaTools PRO CBHD20V Brushless BatteryONE 20V + 3,5A nabíječka + 2x 2Ah baterie:Výběr …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 3 499 Kč

12.místo

Einhell Aku šroubovák s příklepem TP-CD 18/60 Li- i BL-Solo

Aku vrtačka Einhell Aku šroubovák s příklepem TP-CD 18/60 Li- i BL-Solo:Aku vrtačka Einhell je …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 3 090 Kč

13.místo

Metabo BS 18 Quick 18V 2x2Ah

Aku vrtačka Metabo BS 18 Quick 18V 2x2Ah:  Kompaktní akumulátorový šroubovák Metabo BS 18 Quick …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 3 499 Kč

14.místo

Makita DDF453SFE 18V 2x3Ah

Aku vrtačka Makita DDF453SFE 18V 2x3Ah:Aku vrtačka MAKITA je spolehlivý pomocník do domácnosti i do …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 5 099 Kč

15.místo

Yato Příklepová vrtačka 18V – sada

Aku vrtačka Yato Příklepová vrtačka 18V – sada:Aku vrtačka YATO je nepostradatelný pomocník každého kutila, …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 3 079 Kč

Další funkce aku vrtaček

V závislosti na tom, jak hodláte elektrické nářadí používat, se může vyplatit hledat v sadě jeden nebo více z následujících doplňků:

 • Pogumovaná rukojeť snižuje únavu rukou a paží a zabraňuje vzniku puchýřů.
 • Některé konstrukce rukojeti vrtačky usnadňují více poloh rukou pro různé typy vrtání.
 • Vyměnitelné baterie fungují s jiným elektrickým nářadím stejné značky.
 • Pracovní světla zvyšují viditelnost a přesnost při práci.
 • Vestavěná vodováha pomáhá zajistit, aby vrták nebo šroub šel rovně.
 • Vrtačky s držákem bitů umožňují snadnější přístup k bitům při používání nářadí.
 • Úložný box chrání vrtačku a udržuje v něm uspořádané všechny další díly.

Jak využít vrtačku – neotřelé nápady

Nejlevnější a nejlepší aku vrtačky

1.místo

Einhell Šroubovák aku TC-CD 18-2 Li (1×1,5Ah)

Aku vrtačka Einhell Šroubovák aku TC-CD 18-2 Li (1×1,5Ah):  Kvalitní …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 1 789 Kč

2.místo

EXTOL PREMIUM 8891805 SHARE20V

Aku vrtačka EXTOL PREMIUM 8891805 SHARE20V:Výkonná akuvrtačka EXTOL PREMIUM 8891805 …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 799 Kč

3.místo

EXTOL PREMIUM 8891151

Aku vrtačka EXTOL PREMIUM 8891151:Lehký a výkonný aku vrtací šroubovákKompaktní …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 719 Kč

4.místo

POWERPLUS POWDP15100

Aku vrtačka POWERPLUS POWDP15100:Aku vrtačka Powerplus je nezbytný nástroj v …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 1 659 Kč

5.místo

Metabo PowerMaxx BS Basic 2x2Ah

Aku vrtačka Metabo PowerMaxx BS Basic 2x2Ah:  Kompaktní akumulátorový šroubovák …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 2 299 Kč

6.místo

EXTOL LADY 402401

Aku vrtačka EXTOL LADY 402401:Akuvrtačka EXTOL LADY pro domácí kutilkyKompaktní …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 1 479 Kč

7.místo

Vrtačka aku PBL 122 BK, 12V, 2Ah, 2 baterie Li-ion, kufr, STAYER

Aku vrtačka Vrtačka aku PBL 122 BK, 12V, 2Ah, 2 …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 2 265 Kč

8.místo

FIELDMANN FDV 10252-A

Aku vrtačka FIELDMANN FDV 10252-A:Aku vrtačka Fieldmann je nezbytný nástroj …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 2 019 Kč

9.místo

SHARKS SHK493

Aku vrtačka SHARKS SHK493: Každý správný kutil potřebuje akumulátorovou vrtačku, …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 209 Kč

10.místo

POWERPLUS POWDP15220

Aku vrtačka POWERPLUS POWDP15220:Aku vrtačka Powerplus je nezanedbatelný pomocník do …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 2 399 Kč

Zdroj:
https://www.cnet.com/news/best-mobile-vpn/
https://www.bobvila.com/articles/best-cordless-drills-buyers-guides/

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *