image

Vybíráme nejlepší aku vrtačky 2022 Přinášíme vám test + srovnávací tabulku s výběrem nejlepších aku vrtaček v roce 2022

 • Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepší aku vrtačky.
 • Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete aku vrtačku s nejlepším poměrem cena – výkon.
 • Po výběru nejlepší aku vrtačky zjistíme, kde se dá koupit nejlevněji.

Dobrá vrtačka je jedním ze základních prvků sbírky elektrického nářadí. Počet kutilských projektů na vzestupu, a pokud letos plánujete nějaké práce kolem domu, je vrtačka nezbytná. Pokud si chcete pořídit novou vrtačku nebo sadu vrtaček, máte na výběr z mnoha možností, včetně různých šňůrových a akumulátorových vrtaček.

Shromáždil jsme nejoblíbenější modely a podrobili je testu, abychom vám pomohl tyto možnosti roztřídit a najít nejlepší akumulátorovou vrtačku, která bude vyhovovat vašim potřebám.

V našich testech jsme se neštítili ničeho – každou vrtačku jsme dotáhli až na hranici jejích možností a udělovali jsme body na základě kvality, točivého momentu, snadného používání a samotného výkonu. Na každé vrtačce jsme vyzkoušeli jednotlivé funkce, abychom zjistili, jaké použití je pro každou značku a model nejlepší.

Vítěz testu spotřebitelů roku 2022

Lidovka

POWERPLUS POWX0041LI

Aku vrtačka POWERPLUS POWX0041LI:Aku vrtačka POWERPLUS POWX0041LI je nezanedbatelný pomocník do každé domácnosti, s nímž budete schopni vrtat i šroubovat. …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 399 Kč

Zlatá střední cesta

FESTA vrtačka AKU s příklepem SHARE20V 2x baterie 2.0Ah, nabíječka, kufr

Aku vrtačka FESTA vrtačka AKU s příklepem SHARE20V 2x baterie 2.0Ah, nabíječka, kufr:Aku vrtačka FESTA vrtačka AKU s příklepem SHARE20V …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 3 328 Kč

Vítěz testu

Vrtačka aku PBL 2022 PK, 18V, 2Ah, 2 baterie Li-ion, kufr, STAYER

Aku vrtačka Vrtačka aku PBL 2022 PK, 18V, 2Ah, 2 baterie Li-ion, kufr, STAYER:Aku vrtačka Vrtačka aku PBL 2022 PK, …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 4 020 Kč

Pro náročné

Makita HP001GM201 18V 2x4Ah

Aku vrtačka Makita HP001GM201 18V 2x4Ah:Aku vrtačka Makita HP001GM201 18V 2x4Ah se stane vaším spolehlivým pomocníkem, s nímž budete schopni …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 15 090 Kč

Co je třeba zvážit při výběru nejlepší akumulátorové vrtačky?

V tomto přehledu jsme se zaměřili na typické vrtačky, které vám pomohou při většině kutilských nebo domácích prací, ať už vrtáte otvory do svorníků, zatloukáte kotvy do sádrokartonu nebo dáváte dohromady domácí projekt. Se správnou vrtačkou můžete montovat nábytek, vrtat díry, věšet obrazy a police, provádět lehkou údržbu a opravy nebo dokonce zavěsit zbrusu nový televizor. Mnoho dnešních vrtaček je také vybaveno funkcemi, jako je ergonomická rukojeť a spona na opasek, díky nimž je radost je používat.

Vzhledem k obrovskému množství dostupných vrtaček je třeba při výběru nejlepší akumulátorové vrtačky zvážit řadu věcí. Zatímco výkon a doba chodu jsou obvykle prvkem v titulku, na použitelnost a pohodlí obsluhy mají vliv i další důležité vlastnosti. Při hledání nejlepší akumulátorové vrtačky pro vaše potřeby zvažte následující klíčové faktory.

Napětí a ampérhodiny

Napětí udává energetický výkon akumulátorové vrtačky, který se v průměru pohybuje od 7,2 V do 20 V, i když existuje několik vrtaček s vyšším napětím. Čím vyšší je napětí, tím větší výkon motoru vrtačka má. Způsob, jakým plánujete vrtačku používat, určuje, jak vysoké napětí je potřeba. Často jsou 12voltové modely skvělým univerzálním nářadím pro domácnost pro příležitostné použití.

Pokud jste se zasekli na tom, jaký typ vrtačky si koupit, odpověď může být složitá. Pro začátek, pokud vlastníte jiné akumulátorové nářadí, je pro vás nejlepší akumulátorová vrtačka ta, se kterou můžete sdílet baterie, to je velký důvod, proč zůstat u značky a napětí, které již vlastníte, pokud nepotřebujete speciálně jiné funkce nebo nechcete změnit značku. V opačném případě, za předpokladu, že se jedná o vaše první akumulátorové nářadí, rozhodují dva hlavní faktory – očekávaný výkon a cena. Pokud pouze montujete nábytek Ikea a věšíte police, stačí vám 12voltová vrtačka. Pokud se hodláte pustit do náročnějších prací, delšího používání nebo lehké konstrukce, bude pro vás lepší 18voltová vrtačka.

Náruživí kutilové a profesionálové tedy dávají přednost 18- nebo 20voltovým modelům. V případě 18- a 20voltových akumulátorových vrtaček však dochází ke zmatení zákazníků. Ve skutečnosti se jedná o totéž. Když se elektromotor rozběhne, dává rychlý nárůst – v tomto případě na 20 voltů. Poté se ustálí na běžném provozním výkonu 18 voltů. Někteří výrobci se rozhodnou uvádět ve specifikacích menší údaj, jiní větší. Nicméně z hlediska výkonu jsou naprosto stejné. Stejně tak provozní výkon 12voltové vrtačky je ve skutečnosti 10,8 voltu.

Nejvhodnější napětí závisí na tom, jak plánujete vrtačku používat:

 • Méně než 12 voltů – kompaktní a lehké nářadí pro ty, kteří potřebují vrtačku nebo šroubovák jen příležitostně. Tyto modely jsou oblíbené také u hobbyistů a modelářů.
 • 12 voltů – cenově dostupné univerzální nářadí oblíbené u kutilů pro širokou škálu vrtacích a pohonných prací, jako je instalace polic a montáž nábytku.
 • 18 nebo 20 V – výkonné a všestranné nářadí, které může mít příklep pro vrtání do zdiva a může relativně snadno pohánět delší upevňovací prvky. Těžké verze SDS mají dostatečný výkon pro domácí přestavby a profesionální použití a zvládnou i malé demoliční práce.

Kromě energetického výkonu je důležité vzít v úvahu i počet ampérhodin (Ah) akumulátoru. Čím vyšší je Ah, tím déle může nářadí pracovat. Baterie dodávané s nákupem vrtačky mají obvykle kapacitu 1,3 nebo 1,5 Ah. To je dostatečná hodnota, ale ne velkorysá. Modely s kapacitou 3,0 až 4,0 Ah poskytují za stejnou cenu mnohem vyšší výkon. Výkonnější baterie s kapacitou 10 Ah jsou cenově výhodnější pro profesionální uživatele, kteří pravidelně potřebují nářadí s delší výdrží.

Točivý moment a rychlost

Výkonné motory vytvářejí větší točivý moment neboli krouticí sílu. Rychlost otáčení udává, kolik otáček vykoná vrták za minutu (obvykle mezi 200 a 1 000 ot/min), přičemž pomalejší otáčky poskytují větší točivý moment. Zatímco vysokootáčkový nástroj vrtá rychleji, model s větším točivým momentem dokáže účinněji vrtat do tvrdších materiálů s většími bity.

Většina vrtaček je vybavena spojkou, která zmírňuje část krouticího momentu, který vyvíjejí. Když vkládaný šroub dosáhne maximální hloubky, spojka odpojí otáčející se sílu a zabrání tak tomu, aby vrták vyřízl hlavu šroubu – nebo ještě hůře, aby se v hlavě zachytil, což může způsobit prudké trhnutí vrtáku a vést ke zranění.

Akumulátorové vrtačky nabízejí několik nastavení spojky a většina z nich je vybavena spouští s proměnlivými otáčkami. Hledejte model s nejméně 10 nastaveními spojky, abyste mohli nastavit správnou míru odporu potřebnou pro širokou škálu úkolů. Stejně tak vrtačka se dvěma nastaveními rychlosti nabízí větší všestrannost.

Velikost, hmotnost a velikost sklíčidla

Fyzická velikost a hmotnost vrtačky závisí jak na fyzické síle uživatele, tak na zamýšlené frekvenci a délce používání. Lehké modely mohou vážit pouhý kilogram. Těžké akumulátorové příklepové vrtačky mohou přesahovat hmotnost 8 kg. Ačkoli může být lákavé koupit si za daný rozpočet co nejvýkonnější nářadí, hmotnost navíc, která je s tímto výkonem spojena, by mohla rychle vést k únavě uživatele. Vyplatí se také zkontrolovat, zda udávaná hmotnost zahrnuje i akumulátor, protože často hmotnost uvedená ve specifikacích výrobku nářadí nezahrnuje.

Zatímco mnoho akumulátorových vrtaček pro všeobecné použití je poměrně velkých, jiné mohou být poměrně kompaktní, aniž by tím utrpěl výkon. To je dobré vědět, pokud jde o vrtání a šroubování ve stísněných prostorách.

Téměř každá akumulátorová vrtačka má praktické bezklíčové sklíčidlo, i když velikost sklíčidla se liší. Ta zpravidla odráží možnosti vrtačky, protože se řídí maximální velikostí vrtáku, který lze vložit. Lehké modely mohou mít sklíčidlo o velikosti ¼ palce, zatímco výkonné nástroje mohou mít sklíčidlo až ½ palce.

Kartáčový versus bezkartáčový motor

Kartáčové motory jsou tradiční konstrukcí elektrického nářadí, které má fyzické uhlíkové kartáčky, jež udržují kontakt s částí motoru, která se otáčí. To znamená, že při používání vrtačky dochází k neustálému tření kartáčů, které se časem opotřebují. Toto tření vytváří značné množství tepla, což vede až k 20% ztrátě účinnosti točivého momentu (energie, která se přeměňuje na rotační sílu) ve srovnání s bezkartáčovými motory. Bezkartáčové motory pracují především prostřednictvím magnetů a nemají žádné fyzické části, které by způsobovaly tření. Díky tomuto zvýšení účinnosti získáte lepší výkon a sílu vrtání v průběhu jednoho nabití baterie ve srovnání se stejnou vrtačkou v kartáčovaném modelu.

Šňůrové vrtačky obvykle používají kartáčovaný motor. Jsou levné a spolehlivé, ale kartáče se časem opotřebují a vyžadují výměnu. Dalším problémem kartáčových motorů je, že vytvářejí tření, které by u akumulátorového modelu vyčerpalo energii akumulátoru. Nejlepší akumulátorové vrtačky často používají bezkartáčový motor. Tyto prakticky bezúdržbové motory umožňují mnohem efektivnější využití akumulátoru. Bezkartáčové motory jsou však dražší. V důsledku toho mnoho levných akumulátorových vrtaček stále používá kartáčové motory. Pro běžného kutila je rozdíl pravděpodobně zanedbatelný. Ti, kteří chtějí maximalizovat výkon a dobu chodu, zejména profesionální uživatelé, často volí bezkartáčovou akumulátorovou vrtačku.

Doba chodu

Téměř všechno akumulátorové elektrické nářadí včetně vrtaček pracuje na dobíjecí lithium-iontové baterie. Výdrž akumulátoru vrtačky na jedno nabití se pohybuje od pouhých 15 minut až po více než hodinu. Plné nabití může trvat až 5 hodin, takže pokud projekt zahrnuje rozsáhlé vrtání, zvolte sadu se záložními bateriemi.

Všimněte si, že prohlášení výrobců o době provozu často zohledňují záložní baterie. Například specifikace vrtačky, která se dodává se dvěma bateriemi, z nichž každá vydrží 1 hodinu, mohou uvádět dobu chodu 2 hodiny.

Mnoho akumulátorových vrtaček navíc obsahuje inteligentní nabíječku, která baterii doplní rychleji, obvykle během 15 až 60 minut. Indikátor nabití umožňuje uživatelům sledovat kapacitu akumulátoru.

Nejlepší aku vrtačky ROKU 2022 podle recenze náročných uživatelů

1.místo

Vrtačka aku PBL 2024 PK, 18V, 4Ah, 2 baterie Li-ion, kufr, STAYER

Aku vrtačka Vrtačka aku PBL 2024 PK, 18V, 4Ah, 2 baterie Li-ion, kufr, STAYER:Aku vrtačka …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 6 129 Kč

2.místo

PROTECO PROTECO 51.10-AV-20-03 vrtačka s příklepem akumulátorová 2-13mm 20V, 2 akumulátory

Aku vrtačka PROTECO PROTECO 51.10-AV-20-03 vrtačka s příklepem akumulátorová 2-13mm 20V, 2 akumulátory:Aku vrtačka PROTECO …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 4 339 Kč

3.místo

AlzaTools CD20V BatteryONE 20V + 2,4A nabíječka + 2Ah baterie

Aku vrtačka AlzaTools CD20V BatteryONE 20V + 2,4A nabíječka + 2Ah baterie: Výběr značky AlzaPowerAlzaErgoAlzaGuardBlackmontEternicoFerridaLa …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 699 Kč

4.místo

FESTA vrtačka AKU SHARE20V 2x baterie 2.0Ah, nabíječka, kufr

Aku vrtačka FESTA vrtačka AKU SHARE20V 2x baterie 2.0Ah, nabíječka, kufr:Aku vrtačka FESTA vrtačka AKU …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 3 376 Kč

5.místo

Black&Decker DCHD18S1KA 18V 1×1,5Ah

Aku vrtačka Black&Decker DCHD18S1KA 18V 1×1,5Ah:Aku vrtačka Black&Decker DCHD18S1KA 18V 1×1,5Ah je spolehlivým pomocníkem pro …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 2 699 Kč

6.místo

STANLEY FATMAX V20 18V 2×1,5Ah

Aku vrtačka STANLEY FATMAX V20 18V 2×1,5Ah:Aku vrtačka STANLEY FATMAX V20 18V 2×1,5Ah je univerzální …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 3 769 Kč

7.místo

POWERPLUS POWX00445

Aku vrtačka POWERPLUS POWX00445: POWERPLUS POWX00445 je vrtačka pro opravdové profíky. Akuvrtačka POWERPLUS POWX00445 s …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 3 199 Kč

8.místo

EXTOL LADY 402401

Aku vrtačka EXTOL LADY 402401:Akuvrtačka EXTOL LADY pro domácí kutilkyKompaktní akuvrtačka se sníženou hmotností je …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 549 Kč

9.místo

POWERPLUS POWXB10060

Aku vrtačka POWERPLUS POWXB10060:Aku vrtačka POWERPLUS POWXB10060 je skvělým asistentem v každé domácnosti, který si …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 2 829 Kč

10.místo

BOSCH GSB 18V-50 2×2 Ah + L-Case

Aku vrtačka BOSCH GSB 18V-50 2×2 Ah + L-Case: Cenově dostupný akumulátorový vrtací šroubovák BOSCH …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 4 949 Kč

11.místo

Vrtačka aku PBL 2035 PIKF, 18V, bezuhlíková, 5Ah, 2 baterie Li-ion, kufr,

Aku vrtačka Vrtačka aku PBL 2035 PIKF, 18V, bezuhlíková, 5Ah, 2 baterie Li-ion, kufr, STAYER:Aku …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 11 302 Kč

12.místo

FESTA vrtačka AKU s příklepem „BRUSHLESS“ SHARE20V bater 2.0Ah, nabíječka, kufr

Aku vrtačka FESTA vrtačka AKU s příklepem „BRUSHLESS“ SHARE20V bater 2.0Ah, nabíječka, kufr:Aku vrtačka FESTA …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 3 879 Kč

13.místo

Vrtačka aku PBL 2034 PIKF, 18V, bezuhlíková, 4Ah, 2 baterie Li-ion, kufr,

Aku vrtačka Vrtačka aku PBL 2034 PIKF, 18V, bezuhlíková, 4Ah, 2 baterie Li-ion, kufr, STAYER:Aku …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 8 477 Kč

14.místo

Hoteche AKU vrtačka s příklepem, 1-13mm, 18V, 45Nm – HTP800105

Aku vrtačka Hoteche AKU vrtačka s příklepem, 1-13mm, 18V, 45Nm – HTP800105: Akuvrtačka s příklepem …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 2 899 Kč

15.místo

EXTOL PREMIUM 8891802 SHARE20V

Aku vrtačka EXTOL PREMIUM 8891802 SHARE20V: Akumulátorová vrtačka EXTOL PREMIUM 8891802 je kvalitně zpracovaným nástrojem, s …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 2 949 Kč

Další funkce aku vrtaček

V závislosti na tom, jak hodláte elektrické nářadí používat, se může vyplatit hledat v sadě jeden nebo více z následujících doplňků:

 • Pogumovaná rukojeť snižuje únavu rukou a paží a zabraňuje vzniku puchýřů.
 • Některé konstrukce rukojeti vrtačky usnadňují více poloh rukou pro různé typy vrtání.
 • Vyměnitelné baterie fungují s jiným elektrickým nářadím stejné značky.
 • Pracovní světla zvyšují viditelnost a přesnost při práci.
 • Vestavěná vodováha pomáhá zajistit, aby vrták nebo šroub šel rovně.
 • Vrtačky s držákem bitů umožňují snadnější přístup k bitům při používání nářadí.
 • Úložný box chrání vrtačku a udržuje v něm uspořádané všechny další díly.

Jak využít vrtačku – neotřelé nápady

Nejlevnější a nejlepší aku vrtačky

1.místo

AlzaTools CD20V BatteryONE 20V + 2,4A nabíječka + 2Ah baterie

Aku vrtačka AlzaTools CD20V BatteryONE 20V + 2,4A nabíječka + …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 699 Kč

2.místo

EXTOL LADY 402401

Aku vrtačka EXTOL LADY 402401:Akuvrtačka EXTOL LADY pro domácí kutilkyKompaktní …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 1 549 Kč

3.místo

AlzaTools CHD20V BatteryONE 20V + 2,4A nabíječka + 2Ah baterie

Aku vrtačka AlzaTools CHD20V BatteryONE 20V + 2,4A nabíječka + …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 1 899 Kč

4.místo

Bosch GSR 12V-30 bez AKU

Aku vrtačka Bosch GSR 12V-30 bez AKU:Aku vrtačka Bosch GSR …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 2 109 Kč

5.místo

AlzaTools PRO CBHD20V Brushless BatteryONE 20V

Aku vrtačka AlzaTools PRO CBHD20V Brushless BatteryONE 20V:Výběr značkyAlzaPowerAlzaErgoAlzaGuardBlackmontEternicoFerridaLa ProromanceAlzaCaféVýkonná …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 899 Kč

6.místo

FIELDMANN FDV 10352-55AR Aku vrtačka

Aku vrtačka FIELDMANN FDV 10352-55AR Aku vrtačka:Aku vrtačka FIELDMANN FDV …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 679 Kč

7.místo

EXTOL PREMIUM 8891800 SHARE20V

Aku vrtačka EXTOL PREMIUM 8891800 SHARE20V: Akumulátorová vrtačka EXTOL PREMIUM …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 769 Kč

8.místo

POWERPLUS POWX00450

Aku vrtačka POWERPLUS POWX00450:Aku vrtačka POWERPLUS POWX00450 je spolehlivý pomocník …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 2 254 Kč

9.místo

Black&Decker BDCDC18K

Aku vrtačka Black&Decker BDCDC18K:Aku vrtačka Black&Decker BDCDC18K je šikovným pomocníkem …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 969 Kč

10.místo

EXTOL PREMIUM 8891151

Aku vrtačka EXTOL PREMIUM 8891151:Lehký a výkonný aku vrtací šroubovákKompaktní …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 1 969 Kč

Zdroj:
https://www.cnet.com/news/best-mobile-vpn/
https://www.bobvila.com/articles/best-cordless-drills-buyers-guides/

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *