image

vybíráme nejlepší průtokový ohřívač vody 2024 PROJDĚTE SI NÁŠ TEST A VYBERTE SI TEN NEJLEPŠÍ PRůtokový ohřívač vody NA TRHU.

 • Nemarněte čas hledáním nejlepšího průtokového ohřívače vody.
 • Na základě uživatelských recenzí vám pomůžeme vybrat nejlepší průtokový ohřívač pro rok 2024
 • Ušetřete s námi čas i peníze.

Bojlery se v moderních domácnostech používají k rychlému ohřevu vody. Starší domy mohou stále používat kotle k ohřevu vody, zejména pokud není ohřívač vody.

Když se chystáte koupit nový ohřívač vody, je důležité mít na paměti několik tipů. Nejprve se ujistěte, že je kotel cenově dostupný. Za druhé, zvažte typ ohřívače vody, který potřebujete. A nakonec nezapomeňte na bezpečnostní prvky kotle.

Nejlepší průtokový ohřívač vody podle heureka.cz

Vítěz testu spotřebitelů roku 2024

Lidovka

ELÍZ EL 41

Průtokový ohřívač ELÍZ EL 41: Malý průtokový ohřívač vody s kvalitní kohoutkovou baterií a 5 …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 2 519 Kč

Vítěz testu

Zlatá střední cesta

ELÍZ EL 42

Průtokový ohřívač ELÍZ EL 42:Malý průtokový ohřívač vody s kvalitní pákovou baterií a 5 stupni …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 2 829 Kč

Pro náročné

ELÍZ ELX 18

Průtokový ohřívač ELÍZ ELX 18: Máte problém s dodávkou teplé vody na chatě, doma nebo …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 6 289 Kč

Co si před pořízením bojleru ujasnit?

Před samotnou koupí byste měli mít jasno v několika zásadních oblastech, což vám později umožní daleko snadnější rozhodování. Zjistíte nejen, jak velký elektrický ohřívač vody budete potřebovat, ale také jaký typ pro vás bude nejlepší.

 • První zásadní otázkou je počet osob, které jej budou využívat a jaká je spotřeba vody ve vaší domácnosti. Tak jednoduše zjistíte, jak velký ohřívač vody pro vás bude ideální.
 • Dále si ujasněte, kde bude bojler umístěn a zda máte dostatek prostoru pro jeho instalaci. V závislosti na zavedené energii pak zvolte i typ napájení, například pokud máte v koupelně přípojku na plyn, bude nejlepší zvolit plynový ohřívač vody.
 • Pro mnoho lidí je výběr často diktován rozpočtem. Proto je důležité mít jasno ve svém rozpočtu – a hlavně se ho držet. Cena nákupu nového průtokového ohřívače vody bude záviset na několika věcech, včetně výrobce, řady a modelu, typu a výkonu (měří se v kW).
 • Garantovaná délka záruky – záruky se obvykle pohybují v rozmezí 1-10 let.

Nejlepší průtokové ohřívače vody podle nezávislých testů spotřebitelů v roce 2024

1.místo

ELÍZ EL 51

Průtokový ohřívač ELÍZ EL 51:Průtokový ohřívač vody s kvalitní kohoutkovou …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 2 799 Kč

2.místo

ELÍZ EL 42

Průtokový ohřívač ELÍZ EL 42:Malý průtokový ohřívač vody s kvalitní …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 2 829 Kč

3.místo

ELÍZ EL 41

Průtokový ohřívač ELÍZ EL 41: Malý průtokový ohřívač vody s …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 2 519 Kč

4.místo

ELÍZ ELX 18

Průtokový ohřívač ELÍZ ELX 18: Máte problém s dodávkou teplé …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 6 289 Kč

Proč si pořídit průtokový ohřívač vody?

Podle názvu byste mohli snadno odvodit, že ohřev vody zde probíhá za jeho neustálého průtoku, a proto tyto bojlery nedisponují zásobníkem na vodu. Elektrické průtokové ohřívače vody se obvykle umisťují v blízkosti kohoutků pod umyvadlo nebo dřez. Jejich obrovskou výhodou jsou kompaktní rozměry, a tedy snadná skladovatelnost a hospodárnost.

Tepelné ztráty jsou navíc minimální, protože tento elektrický ohřívač vody ohřeje vždy pouze takové množství kapaliny, které je požadováno. Voda je navíc ihned spotřebována, a proto nestihne vystydnout. Na druhou stranu je spotřeba elektrické energie obrovská. Tento typ ohřívače navíc musí být umístěn u každého kohoutku, což může být u většího domu velký problém. Proto se více hodí na občasné využití na chalupě, terase nebo v dílně.

nejlevnější a nejlepší průtokové ohřívače vody

1.místo

ELÍZ EL 51

Průtokový ohřívač ELÍZ EL 51:Průtokový ohřívač vody s kvalitní kohoutkovou …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 2 799 Kč

2.místo

ELÍZ EL 42

Průtokový ohřívač ELÍZ EL 42:Malý průtokový ohřívač vody s kvalitní …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 2 829 Kč

3.místo

ELÍZ EL 41

Průtokový ohřívač ELÍZ EL 41: Malý průtokový ohřívač vody s …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 2 519 Kč

Výhody průtokového ohřevu vody

Konvenční ohřívače na plyn využívají velkou nádrž na vodu, která zabírá hodně místa. Mnoho lidí tedy žije v bytech nebo domech, kde tyto ohřívače mít nemohou. Místo toho musí používat beztlakové ohřívače vody, které jsou menší a snáze se instalují.

Průtokové ohřívače spotřebují méně energie než zásobníkové ohřívače vody, takže vám mohou v některých případech ušetřit spoustu peněz.

Elektrické ohřívače vody mohou být dražší na provoz než plynové ohřívače vody, pokud platíte za elektřinu a ohřívač se hodně používá ve špičce.

Flexibilita návrhu v nových instalacích – další významnou výhodou průtokových ohřívačů je, že vzhledem k tomu, že se nepoužívá zásobník, existuje flexibilita, pokud jde o způsob konfigurace instalace:

 • Jediný ohřívač může být nasazen pro celou domácnost.
 • Na strategických místech lze použít více průtokových ohřívačů.
 • Kombinace obou přístupů.

Pokud potřebujete plný výkon jednotky k ohřevu vody, měli byste použít jeden ohřívač a topná tělesa v místě použití jsou nejlepší volbou, pokud potřebujete vytápět jen několik míst v domácnosti.

Beztlakové ohřívače obvykle vydrží déle než tepelná čerpadla a konvenční zásobníkové ohřívače, ale solární ohřívače mají životnost téměř stejně dlouhou jako průtokové ohřívače.

Solární kolektor je jako ohřívač vody. Má zásobník, který „kompenzuje“ jedno z hlavních omezení průtokových ohřívačů vody – to, že ve dnech, kdy sluneční světlo nemůže zajistit stálý ohřev kvůli povětrnostním podmínkám, nemusí ohřívač vody pokrýt žádné mezery. S průtokovým ohřívačem může solární kolektor stále poskytovat konstantní výkon i ve dnech, kdy sluneční světlo není schopno poskytnout dostatek tepla.

Proč si pořídit plynový bojler?

V minulosti nebyly plynové ohřívače vody příliš oblíbené, protože u nich hrozilo vysoké riziko výbuchu. Dnes jsou však tato topidla velmi bezpečná a bývají vybavena automatickým zapalováním a bezpečnostními pojistkami. V případě nouze se o ně tedy nemusíte bát.

Plynový ohřívač vody ohřívá vodu rychle, ale stojí více než elektrické ohřívače. Elektrické ohřívače jsou stejně dobré, ale plynové jsou rychlejší.

Kam bojler umístit?

Prvním zásadním parametrem výběru bojleru je pochopitelně jeho umístění. Je proto důležité si co nejdříve určit, kde bude stát, protože podle toho pak budete vybírat jak objem, tak i tvar. Obvykle se ohřívač vody Dražice dává co nejblíže místům, odkud bude čerpat vodu, neboť tak částečně zamezíte tepelným ztrátám.

Obecně se doporučuje vzdálenost dvou metrů, ale to v některých domácnostech jednoduše není možné. V případě větší vzdálenosti použijte pomocné ohřívače vody, díky kterým se vyhnete tepelným ztrátám i zbytečně vysokým nákladům za dlouhý rozvod potrubí.

Jaký tvar by měl mít ohřívač vody?

V této oblasti se nebude jednat o klasické možnosti, které byste očekávali. Bude se spíše jednat o jeho polohu, neboť si můžete pořídit jak horizontální, tak i vertikální průtokové ohřívače vody.

 • Vertikální bojlery se nejlépe hodí do místnosti, kde je dostatek volného prostoru, neboť se jedná o efektivnější variantu. Nejen, že je energeticky úspornější a efektivnější, ale také daleko rychleji ohřívá vodu.
 • Horizontální bojlery se naopak hodí do prostorů, kde příliš volného místa není. Díky horizontální poloze je totiž jednoduše umístíte i do špatně přístupných prostor. Bohužel horizontální plynové ohřívače vody nejsou tak efektivní, což se může projevit ve vyšších provozních nákladech. Pokud ovšem zvolíte výměníkový systém, díky čemuž bude voda ohřívána ve spodní části bojleru, bude teplá kapalina k dispozici prakticky okamžitě.

Jak velký bojler budu potřebovat?

Velikost kotle je důležitá, protože ovlivní cenu i místo, kde bude použit. Než začnete nakupovat novou, měli byste se rozhodnout o velikosti.

Některé ohřívače vody mají objem až 130 litrů. To znamená, že jsou vhodné pro vertikální instalaci. Intuitivní ovládání a inovativní kryt vám usnadní používání ohřívače vody. Kromě toho si můžete pomocí těchto informací spočítat, kolik teplé vody budete ve své domácnosti potřebovat.

Účty za vodu vám mohou pomoci zjistit, kolik vody bude vaše domácnost potřebovat, ale musíte počítat s tím, kolik lidí používá ohřívač vody a kolik vody každý člověk spotřebuje. Například čtyřčlenná rodina může potřebovat asi 150 litrů vody denně.

Název
Hodnocení
Cena

Jak rychle se voda ohřeje?

Rychlost ohřevu vody je ovlivněna množstvím, které je k dispozici, a typem kotle. Například průtokový ohřívač vody Dražice dokáže ohřát vodu rychle, protože spotřebuje malé množství vody. Ohřeje vodu tolik, kolik potřebujete. Některé ohřívače vody lze napojit na více míst použití, ale pokud máte elektrický průtokový ohřívač Dražice, bude výkonnější a rychlejší.

Pokud je kotel nefunkční, voda se nebude moci ohřát, takže kotel nebude možné používat. Pokud ale máte akumulační kamna, může trvat pár minut nebo i hodin, než se ohřívač ohřeje celý objem, takže se hodí do domácností, kde je v noci i přes den dostatek teplé vody.

Ohřívače vody dnes přicházejí v mnoha různých stylech a velikostech. Pokud je chcete používat k praní oblečení, budete se muset před nákupem rozhodnout, který koupit. Máme pro vás pár rad, které vám toto rozhodování usnadní.

Kdy vyměnit průtokový ohřívač vody?

Každoroční nebo pololetní údržba je pro průtokový ohřívač vody důležitá, ale nezajistí, aby vydržel věčně. Nakonec budete muset spotřebič vyměnit za nový, i když může vydržet i více než 20 let. Pokud váš průtokový ohřívač vody začne selhávat dříve, může to být způsobeno nedostatečnou údržbou.


Ohodnoťte tento příspěvek!
4.8/5 (5)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *