Test & Recenze s výběrem těch nejlepších na ČR trhu! PROJDĚTE SI NÁŠ TEST A VYBERTE SI Tu NEJLEPŠÍ motorkářskou kombinézu NA TRHU.
- Nemarněte čas hledáním nejlepší motorkářské kombinézy.
- Na základě uživatelských recenzí vám pomůžeme vybrat nejlepší motorkářskou kombinézu pro rok 2024
- Ušetřete s námi čas i peníze.
Vítěz testu spotřebitelů roku 2024
Lidovka
dvoudílná kombinéza RSA Compact
Bunda:Vrchní materiál polyesterová tkanina 600D, která je charakteristická vysokou odolností vůči tření a podření.Švy bundy …
Více info zdeCena: 6 298 KčZlatá střední cesta
Dvoudílná kombinéza 4SR RR EVO III Pearl Blue
Dvoudílná kombinéza RR Evo III Pearl Blue vychází ze závodních, jednodílných kombinéz profesionálních jezdců. Ti …
Více info zdeCena: 16 490 KčVítěz testu
Dvoudílná kombinéza 4SR RR EVO III NEON
Předlohou pro kombinézu RR Evo III Neon byla oblíbená kombinéza Neon druhé generace. Ve 4SR …
Více info zdeCena: 18 490 KčPro náročné
Jednodílná kombinéza Alpinestars ATEM V4
kombinéza ATEM čtvrté generace přináší řadu vylepšení a detailů v oblasti komfortu. Upravené panelování a …
Více info zdeCena: 32 129 KčVýhody a nevýhody jednotlivých materiálů
Kožené oblečení je určitě považované za trvalejší a také bezpečnější. Navíc je kůže oblíbená pro svou pružnost. Ačkoli je oblečení na tělo, povolí, kde je potřeba. Přitom však udrží všechny chrániče přesně tam, kde má. Bohužel však kůže není příliš vhodná do deště. Samozřejmě, že krátká déšť v kožených věcech vám žádné vrásky na čele neudělá. Pokud však pojedete v silném lijáku, pak se materiál promočí. A už jste někdy zkoušely sušit kožené věci? Trvá to opravdu dlouho. Navíc kožené věci mají samozřejmě složitější údržbu než věci textilní.
Textilní oděv na motorku tedy lépe odolává rozmarům počasí. Kromě deště si poradí i s teplejším počasím, a to díky ventilacím a prodyšnosti. Navíc jsou textilní věci o dost lehčí než ty kožené. To je obrovská výhoda zejména pro cestovatele. Nespornou výhodou textilu je navíc možnost praní v pračce. Kožené věci zkrátka jen tak nevyperete. A i kdyby nepromokavost nebyla na vysoké úrovni, tak textilní bunda přes noc uschne, kožená nikdy.
Na druhou stranu. V každém případě si k oblečení můžete pořídit také pláštěnku. A jste v suchu v každém případě. K ní si pak nezapomeňte přikoupit i návleky na boty a rukavice.
Stále se nemůžete rozhodnout? Je možné zvolit i zlatou střední cestu. A to kombinaci obou materiálů. Jde vlastně o převážně textilní oblečení, které má kůži v místech, kde se předpokládá kontakt se silnicí. Takové věci jsou lehčí a prodyšnější.
Rozhodnutí vám může usnadnit také typ motorky, který vlastníte. Zatímco na silniční motocykly je vhodná kožená výbava, pro cestovní motorku bude lepší volbou textil, stejně jako v případě motokrosové motorky nebo endura. Ti, kteří jezdí na chopperu, používají většinou kůži. V tomto případě jde však spíše o styl než o pohodlnost nebo bezpečnost.
Nejlepší motorkářské kombinézy podle testu spotřebitelů v roce 2024
Kombinéza nebo kalhoty a bunda?
Pokud se na to podíváme z pohledu bezpečnosti, je ideálnější kombinéza. Na druhou stranu pokud se podíváme z pohledu praktičnosti, je jednodílná kombinéza naprosto k ničemu. V dnešní době však seženete například i dvoudílné kombinézy, které lze rozdělit. Použít tak můžete samostatně vrchní i spodní část. Myslete však na to, že dvoudílné kombinézy mají velmi krátké bundy, pokud je tak použijete k jiným kalhotám, může nastat problém. Výhodou dvoudílných kombinéz však určitě je to, že si vrchní díl můžete sundat například při výletech, když slezete z motorky a je teplo.
nejlevnější a nejlepší motorkářské kombinézy
Jak vybrat správnou velikost?
Možná se vám zdá, že není nad čím přemýšlet. Zkrátka zvolíte sovu běžnou velikost. Není to však tak jednoduché. Stejně jako u každých jiných oděvů i v případě motorkářského oblečení platí, že každý výrobce má trochu jiné číslování. Každopádně při výběru dbejte na to, aby chrániče byli přesně tam, kde mají být. Pokud máte chrániče pod koleny nebo například nad lokty, budou vám zřejmě k ničemu. Důležité je také, aby se chrániče nepohybovali společně s vámi. Tedy, za každé situace musí zůstat právě tam, kde mají být. Při zkoušení se vám oblek může zdát nepohodlný, většinou se však materiál přizpůsobí tvaru těla a vy si na chrániče také zvyknete.
A jak by tedy měla být dlouhé rukávy? Až si budete bundu či kombinézu zkoušet, natáhněte ruce dopředu. Ideální je, pokud rukávy končí u zápěstí. Poté zkuste ruku ohnout, chránič musí sedět v lokti i na rameni.
Obdobně postupujte při výběru kalhot. Při jejich zkoušení je ideální zkusit podřep. Chrániče na koleno musí v tu chvíli přesně padnout. A také by neměli nikterak tlačit. Zkuste si také pohyb, kterým napodobíte nasedání na motorku. Kalhoty mohou být těsnější, ale nesmí vás omezovat v pohybu. Představte si, že si koupíte kalhoty a doma zjistíte, že v nich nenasednete na motorku. Nezapomeňte ani na délku. Ideální délka je nad kotníky, protože kalhoty se běžně vkládají do bot. A čím delší, tím víc by vás v botách tlačili.
Samozřejmě vám při výběru mohou pomoci velikostní tabulky. Rozhodně však nedoporučuji objednávat oblečení na motorku přes internet bez předchozího vyzkoušení. Tedy objednat samozřejmě můžete, ale jen v případě, že si oblečení doma zkusíte a případně ho můžete vyměnit za jinou velikost. Ideálnější je však zajít do kamenné prodejny, kde vám navíc prodavač s výběrem jistě rád pomůže.
Co když mi nesedí konfekční velikost kombinézy?
Jaké chrániče má oblečení na motorku mít?
Jednoduchá odpověď: hlavně homologované. Jinak bunda by měla mít chrániče loktů, ramen a páteře. Kalhoty by pak měly mít chrániče kolen, kyčlí a holení. Doporučuji, aby oblečení, které si pořídíte, mělo opravdu tvrdé, homologované chrániče. Molitanová výplň, kterou v některých bundách a kalhotách najdete, vás při pádu moc neochrání. Co se týká chrániče páteře, pokud se vám zdá, že ten, který je v bundě je nedostatečný, můžete si pořídit ještě speciální samostatný. Při jeho výběru dbejte na správnou délku. Chránič páteře by měl začínat nad kostrčí a končit asi dva centimetry pod švem límečku.
Nezapomeňte na rukavice
Při výběru rukavic jde samozřejmě hlavně o bezpečnost. Myslete na to, že rukavice musí mít chrániče na kloubech, ale vyztužené by měly být i na dlani. Přes to všechno vás však rukavice nikterak nemohou omezovat v pohybu.
Jak prát textilní motorkářskou kombinézu?
Pokud chcete textilní motorkářskou kombinézu vyprat, je nejlepší postup následující:
- Přečtěte si návod na údržbu, který byl s kombinézou dodán. Mohou tam být specifická pravidla pro praní, která je třeba dodržet.
- Odstraňte všechny ochranné chrániče, pokud jsou v kombinéze přidány.
- Vyperte kombinézu ručně nebo v pračce při teplotě do 30 stupňů Celsia, použijte mírné prací prostředky a nenastavujte žádný ždímání.
- Nežehlete kombinézu ani ji nevysoušejte v sušičce.
- Kombinézu nechte volně uschnout na vzduchu, pokud je to možné, nebo ji vysušte na šňůrce.
- Až bude kombinéza zcela suchá, můžete ji opět nasadit a používat.
Doporučuji také zkontrolovat, zda nejsou na kombinéze žádné skvrny nebo znečištění, předtím než ji vyperte. Pokud ano, můžete je odstranit pomocí mýdla nebo speciálního čističe na textilie.
A jak je to s cenou?
Pokud si budete pořizovat kožené oblečení, počítejte s tím, že si musíte připravit více než 15 tisíc korun. Ano, na trhu jsou i levnější varianty, ty však většinou hůře sedí. U textilního oblečení seženete věci i levnější. Za komplet se klidně vejdete do 10 tisíc korun. Některé značky jsou samozřejmě mnohem dražší, není však nutné si pořizovat to nejdražší. Bezpečné prvky a nikterak nekvalitní, mají většinou i levnější kousky. Bohužel však i tady platí, že čím dražší, tím lépe sedí.
Zdroj:
https://motorbikewriter.com/wash-textile-riding-gear/