image

Vybíráme nejlepší zahradní hadici 2024 PROJDĚTE SI NÁŠ TEST A VYBERTE SI Tu NEJLEPŠÍ zahradní hadici NA TRHU.

 • Nemarněte čas hledáním nejlepší zahradní hadice.
 • Na základě uživatelských recenzí vám pomůžeme vybrat nejlepší zahradní hadici pro rok 2024
 • Ušetřete s námi čas i peníze.

S tolika možnostmi výběru a malým viditelným rozdílem mezi zahradními hadicemi je lákavé vybrat si tu nejlevnější. Malé rozdíly však mohou mít velký vliv na výběr nejlepší zahradní hadice a to jak dlouho hadice vydrží a jak snadné bude její použití.

Dobrá zahradní hadice by měla vydržet 5 až 10 let. Přesto mnozí nakupují hadice nižší kvality a nakonec je musí každý rok měnit kvůli netěsnostem, prasklinám nebo hnilobě. Přestože některé problémy lze opravit, je obecně cenově výhodnější koupit kvalitní hadici.

V tomto článku uvádíme přehled toho nejdůležitějšího, na co se zaměřit při nákupu nové zahradní hadice, abyste si uměli vybrat kvalitní produkt.

Vítěz testu spotřebitelů roku 2024

Lidovka

Gardena Hadice Flex Comfort 13mm (1/2″) 10m

Zahradní hadice Gardena Hadice Flex Comfort 13mm (1/2″) 10m: Je zahrádka vaším koníčkem a chcete …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 430 Kč

Zlatá střední cesta

Zahradní hadice smršťovací natahovací BEST 15m

Zahradní hadice Zahradní hadice smršťovací natahovací BEST 15m:Hlavní vlastnosti produktu Zahradní hadice smršťovací natahovací BEST …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 1 300 Kč

Vítěz testu

Gardena textilní hadice Liano™ Xtreme 15 m – sada, s taškou

Zahradní hadice Gardena textilní hadice Liano™ Xtreme 15 m – sada, s taškou:Hlavní přednosti produktu …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 1 990 Kč

Pro náročné

Gardena Hadice SuperFlex Premium19mm (3/4″) 25m

Zahradní hadice Gardena Hadice SuperFlex Premium19mm (3/4″) 25m: Je zahrádka vaším koníčkem a chcete ji …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 3 490 Kč

Jak si vybrat nejlepší zahradní hadici

Neexistuje jen jeden druh zahradní hadice, který by byl pro každého ideální. Výběr nejvhodnější hadice bude záviset na velikosti oblasti, ve které ji budete používat, dále na účelu, ke kterému bude hadice určena, a také, kde ji budete ukládat, stejně jako na vašem rozpočtu. Obecně platí, že při výběru zahradní hadice byste měli zvážit šest nejdůležitějších aspektů.

Důležité aspekty při koupi zahradní hadice

Délka – Delší není lepší

Zahradní hadice bývají v různých délkách, např. 25, 50, 75, i 100 metrů, ale dají se koupit i jiné varianty. I když může být lákavé, koupit si jednu delší hadici a použít ji pro všechny vaše potřeby při zalévání po zahradě, nedělejte to. Nejenže je delší hadice dražší, ale je těžší se s ní pohybovat, potřebuje více úložného prostoru, může být u nich obtížné vypustit vodu před tím, než je odložíte na zimu, a také mohou vést dlouhé hadice ke snížení tlaku vody na konci.

Změřte nejvzdálenější místo od vašeho kohoutku a kupte si hadici, která mírně přesahuje tuto délku. Není vhodné za hadici moc tahat, abyste nezpůsobili nějaké zachycení nebo netěsnost.

Pokud potřebujete dlouhou zahradní hadici, doporučujeme vyřešit dvěma kratšími, které případně spojíte a tak se nebudete muset neustále tahat s dlouhou a těžkou hadicí.

Průměr hadice – šířka = průtok vody

I průměry zahradních hadic se liší. Měření jsou založena na vnitřním průměru hadice, nikoliv na vnější straně. Čím větší je průměr, tím více vody bude hadice přenášet. Pokud potřebujete zalévat do větší vzdálenosti, zvolte hadici s menším průměrem. Zahradní hadice 1/2 vám stačí na zalévání běžně velké zahrady. Zahradní hadice 3/4 má menší ztráty tlaku, což využijete, pokud povedete vodu do kopce.

Obecně nejužitečnější je šířka hadice 5/8 palců. Je to dobrá kombinace proudu vody a tlaku, aniž by byl tlak příliš silný.

Pokud je pro vás problémem hmotnost, může být nejlepším výběrem půl palcová hadice. Má nižší hmotnost, ale kvůli menšímu průměru nepřenese tolik vody. Půlpalcové zahradní hadice nejlépe pracují v délce na 15 m nebo méně a používají se pro lehké zahradnické úkony, jako jsou zavlažovací nádoby a závěsné koše. Tyto hadice nejsou vhodné pro použití s postřikovači nebo s čímkoli, co vyžaduje vyšší tlak vody (jako je mytí automobilu).

Materiál – Guma je nejlepší

Běžně jsou na trhu zahradní hadice vyrobené z gumy, vinylu nebo jejich kombinace.

Základní vinylová hadice (obvykle vyztužená) je nejméně nákladná a nejlehčí varianta, ale také nejméně robustní. Je náchylnější k zauzlování, roztříštění a praskání než jiné materiály a může se rychle opotřebit, pokud je ponechána na slunci nebo vystavena silně nepříznivému počasí. Pokud je ale problémem rozpočet a budete hadici používat pouze pro lehké zahradnické úkony, pak vinylová zahradní hadice může být dobrou volbou.

Gumové hadice jsou obecně nejsilnější a nejtrvalejší, ale jsou také mnohem dražší a může být s nimi také těžká manipulace po zahradě. Guma má další výhody spočívající v tom, že je schopna zvládnout horkou vodu, je méně pravděpodobné, že se zauzlí, odolává praskání a nerozpadnou se, pokud zůstanou delší dobu vystavené slunci. Pro použití v náročnějších podmínkách a hadici, která vydrží po mnoho sezón, je nejlepší volbou guma.

Varianta střední cesty je složená gumová / vinylová zahradní hadice.

Vyztužené hadice (obvykle vyztužené síťovinovou vložkou mezi vrstvami vinylu anebo pryže) jsou odolnější vůči zalomení a rozštěpení a mohou mít vyšší úroveň tlaku vody.

Hadice může mít i další vrstvy, na jejich počtu ovšem tak moc nezáleží, protože důležitější je, z čeho jsou tyto vrstvy vyrobeny. Posilující vrstva síťoviny je dobrým signálem.

Buďte však opatrní jak s gumovými, tak i vinylovými zahradními hadicemi, protože do vody vylučují i chemikálie a pití z takové hadice není bezpečné. Pokud tedy vy nebo vaši mazlíčci rádi pijete vodu přímo z hadice, je vhodné investovat do hadice na pitnou vodu. Obvykle jsou vyrobeny z polyuretanu a byly speciálně konstruovány tak, aby se do vody žádné škodlivé chemikálie nedostaly.

Síla – Podívejte se na tlak při prasknutí hadice

Některé typy hadic jsou náchylnější k prasknutí než jiné. Ujistěte se, že kupujete zahradní hadici odolnou vůči prasknutí.

Pevnost zahradní hadice lze měřit pomocí „poruchového tlaku“ – což je v podstatě tlak vody, při kterém je pravděpodobné, že dojde k prasknutí. Pokud budete používat hadicovou trysku nebo postřikovač, kupte si hadici s poruchovým tlakem nad 24 barů. Pokud jde o použití tlakového ostřikovače, zkontrolujte si před zakoupením hadice hodnotu poruchového tlaku, možná budete potřebovat ještě vyšší hranici.

Nejlepší zahradní hadice podle uživatelských recenzí v roce 2024

1.místo

Hadice průmyslová 25/32 mm, 1″, 50 m

Zahradní hadice Hadice průmyslová 25/32 mm, 1″, 50 m:Klíčové vlastnosti …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 3 200 Kč

2.místo

Gardena Držák TapFix na hadici Liano™ + 10 m hadice Liano™

Zahradní hadice Gardena Držák TapFix na hadici Liano™ + 10 …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 1 190 Kč

3.místo

FISKARS Hadice 50 m 1/2″ Q4

Zahradní hadice FISKARS Hadice 50 m 1/2″ Q4:Hlavní přednosti produktu …

Více info zde
★★★★★★★★★★99%
Cena: 2 336 Kč

4.místo

Gardena Mds-kapací hadice podzemní 13,7 mm, 50 m – rozšiřovací sada

Zahradní hadice Gardena Mds-kapací hadice podzemní 13,7 mm, 50 m …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 2 490 Kč

5.místo

FISKARS Prosakovací hadice 15 m

Zahradní hadice FISKARS Prosakovací hadice 15 m:Zásadní vlastnosti produktu FISKARS …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 1 290 Kč

Typy zahradních hadic

Níže jsou uvedeny nejběžnější typy zahradních hadic spolu s našimi doporučeními.

Lehké / Light Duty hadice

Tyto hadice jsou obvykle vyrobeny z vinylu (někdy s výztužnou sítí nebo více vrstev), takže se mohou snáze zlomit. Často mají plastové vybavení, jsou dostupné v tenčích průměrech a ceny jsou v nižším rozmezí.

Lehká hadice určitě splní vaše potřeby, pokud bojujete s omezeným rozpočtem, pokud ji neplánujete používat tak často, nepotřebujete dlouhou hadici (nad 15 m) a máte nižší tlak vody nebo neplánujete používat zahradní postřikovač nebo zavlažovač.

Hadice na pitnou vodu

Pokud vy nebo vaši mazlíčci budete pít z hadice nebo pokud ji používáte k naplnění bazénu, který budou používat děti, ujistěte se, že zahradní hadice nevylučuje škodlivé chemikálie.

Většina zahradních hadic je vyrobena z materiálů, jako jsou změkčovadla, která dávají hadici pružnost, ale také obsahují chemikálie, jako je BPA, olovo a ftaláty, které se dostanou do vody v hadici. I když tyto chemikálie nepoškozují vaše rostliny, jsou pro člověka toxické.

Vybírejte hadice označené jako „ na pitnou vodu “ nebo alespoň „bez olova“ – často je najdete v zařazení pro rekreační účely. Tyto hadice jsou vyrobeny z netoxických vnitřních jader schválených potřebnými normami a nevylučují škodlivé chemikálie.

Než začnete zalévat zeleninu nebo jiné plodiny určené k jídlu, nechte vodu nejprve jen protékat hadicí, dokud nezchladne. Tak se chemikálie z hadice vyloučí, protože se zkoncentrovaly v zahřáté vodě uvnitř hadice.

nejlevnější a nejlepší zahradní hadice

1.místo

FISKARS Hadice 20 m 1/2″ Q4

Zahradní hadice FISKARS Hadice 20 m 1/2″ Q4:Hlavní vlastnosti produktu …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 969 Kč

2.místo

Verk Zahradní flexi hadice Magic Hose modrá

Zahradní hadice Verk Zahradní flexi hadice Magic Hose modrá:Kvalitní a …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 489 Kč

3.místo

Geko zahradní zavlažovací hadice – kapací hadice 1/2″ 30 m

Zahradní hadice Geko zahradní zavlažovací hadice – kapací hadice 1/2″ …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 570 Kč

4.místo

FLO Hadice zahradní žlutá 3/4″ 20 m

Zahradní hadice FLO Hadice zahradní žlutá 3/4″ 20 m:Zásadní vlastnosti …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 709 Kč

5.místo

Gardena textilní hadice Liano™ Life 10 m

Zahradní hadice Gardena textilní hadice Liano™ Life 10 m:Hlavní vlastnosti …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 979 Kč

6.místo

Idro Easy Magic Soft Smart 20m 1/2”

Zahradní hadice Idro Easy Magic Soft Smart 20m 1/2”:Hlavní přednosti …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 863 Kč

7.místo

KIK Nádrž na dešťovou vodu s kohoutkem, skládací, 200 litrů

Sběrač dešťové vody KIK Nádrž na dešťovou vodu s kohoutkem, …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 800 Kč

8.místo

Kreator KRTGR6720

Buben na hadici Kreator KRTGR6720: Kreator KRTGR6720 Pokud chcete zalévat …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 799 Kč

9.místo

YATO YT-99850

Buben na hadici YATO YT-99850: Zalévání zahrady nikdy nebylo jednodušší …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 762 Kč

10.místo

Gardena Připojovací souprava Flex 1/2″

Zahradní hadice Gardena Připojovací souprava Flex 1/2″: Praktické příslušenství značky …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 569 Kč

Jak pečovat o zahradní hadici?

Zde je několik tipů, které vám pomohou:

 • Po každém použití se snažte z hadice vypustit vodu, aby nebyla neustále pod tlakem. To můžete snadno udělat tak, že zavřete kohoutek a odpojíte přípojku k hadicovému bubnu. Pokud to uděláte, voda se z hadice vypustí, jakmile ji navíjíte. Přes zimu je dvojnásob důležité zajistit, aby byla hadice vypuštěna. Mnoho hadic se při silných mrazech rozdělí, protože voda uvnitř hadice se rozpíná a praskne hadicové potrubí.
 • Pokud je to možné, ujistěte se, že při navíjení hadice nedochází k jejímu zalomení. Není dobré skladovat hadici se zalomením, protože by mohlo časem dojít k jejímu trvalému poškození.
 • I když to není vždy praktické, připevnění hadicového bubnu ke stěně, na kterou nedopadá odpolední slunce, je rozumným opatřením. Hadici tak ochráníte před škodlivým UV zářením, které ji časem znehodnotí.
 • Nepřetěžujte ji. Při používání zahradních hadic v domácnostech a komerčních objektech byste měli dodržovat osvědčené postupy, abyste zajistili jejich dlouhou životnost. Jednou z praktik, které byste se měli vyvarovat, je tahání hadice za její trysku, ačkoli se to může zdát pohodlnější. Časem může dojít k oslabení oblasti spojky mezi tryskou a samotnou hadicí. Právě v tomto místě pak často dochází k únikům vody. Měli byste si dát záležet na tom, abyste za hadici jemně zatáhli, když s ní potřebujete pohnout, a nespoléhat se na to, že to udělá tryska.
 • Pokud je to možné, kupujte kratší. Můžete najít komerční zahradní hadice, které dosahují délky až 100 metrů, což může být lákavé pro rozsáhlé projekty. Většina lidí se však přiklání k názoru, že kratší hadice vydrží o něco déle. Vzhledem k tomu, že delší hadice se ze své podstaty hůře přemísťují a skladují, je u nich větší pravděpodobnost, že se zkroutí nebo zamotají. Většina odborníků vám doporučí, abyste si koupili raději dvě kratší hadice než jednu dlouhou, protože tak získáte větší flexibilitu a celkově lepší tlak vody.

Kde skladovat zahradní hadici

 • Použijte jednoduchý závěs na hadici – podstata spočívá v tom, že věšák na hadici připevníte na boční stranu domu nebo na boční stranu garáže či stodoly. Po správném připevnění závěsu na hadici budete muset hadici pouze navinout, abyste ji mohli umístit na závěs.
 • Dekorativní držáky na hadice – existují ozdobné držáky hadic, které fungují stejně jako jednoduché závěsy na hadice. Jediným velkým rozdílem je, že tyto ozdobné držáky hadic mají zdobené vzory, které budou vizuálně přitažlivé. Můžete například najít držák hadice, který má propracovaný kovový design nebo je nějakým atraktivním způsobem barevný. Většina ozdobných držáků hadic, které najdete na trhu, bude vyrobena z odolného litého hliníku. Jsou opatřeny antikorozní povrchovou úpravou, takže mohou také dlouho vydržet.
 • Závěsy na hadici s klikou – až budete s používáním hadice pro daný den hotovi, klika vám usnadní její navíjení. Stačí přejít k závěsu hadice a otáčet klikou, dokud se hadice úplně nevrátí zpět.
 • Umístění hadice do hrnce/květináče – základní myšlenka použití hrnce na hadici spočívá v tom, že hadici po skončení jejího používání smotáte. Hadici odpojíte od zdroje vody a poté ji opatrně vložíte do hrnce. Takové hrnce se dodávají s víkem, které udrží hadici mimo dosah živlů. Mnohé z nejlepších květináčů na hadici jsou velmi dekorativní a lidé mají pocit, že dodávají dvorku trochu šarmu. Jediným negativem používání květináče na hadici je, že budete muset hadici při každém použití odpojit a znovu připojit. Není to tak velký problém, ale někomu mohou připadat závěsy na hadici mnohem pohodlnější.
 • Držáky hadic s proutěným košem – pokud se vám líbí vzhled proutí, pak by to mohlo být ideální pro vaši domácnost. To platí zejména v případě, že máte proutěný nábytek na terasu, protože bude hezké mít věci sladěné.
 • Uchovávejte hadici v garáži – kromě uložení hadice v garáži by bylo také snadné umístit ji do nějakého typu kůlny. Stále budete chtít hadici smotat, abyste ji mohli přehledně uložit, ale zároveň ji budete mít chráněnou před deštěm, sněhem a břečkou.
 • Úkrytové stolky na hadice – tyto praktické držáky na hadice dokážou pojmout hadice a zároveň jsou to plně funkční koncové stolky. Většina koncových stolků na skryté hadice bude vyrobena z robustního typu dřeva, ale některé z nich mohou být vyrobeny z kovu nebo odolného plastu. Mnohé z nich budou mít také kliku, která bude užitečná pro namotání hadice.
 • Stojanové držáky na hadice – pokud potřebujete dostat hadici na určité místo, než ji začnete používat, pak to může být jednodušší, než kdybyste museli celou hadici odvíjet, než k danému místu dojdete. Pokud máte rádi větší kontrolu nad tím, kam hadici umístíte, pak je rozumné použít stojanový držák hadice. Ty nejsou příliš nákladné a svou práci odvedou dobře.
 • Vozíky na hadici – možná budete někdy potřebovat převézt hadici do jiné části dvora, abyste mohli provést nějakou práci.

Cena

Cena zahradní hadice v České republice závisí na několika faktorech:

 1. Délka: Délka hadice ovlivňuje cenu, čím delší hadice, tím vyšší cena.
 2. Průměr: Šířka hadice také ovlivňuje cenu, čím větší průměr, tím vyšší cena.
 3. Kvalita: Kvalita hadice má vliv na cenu, dražší hadice bývají kvalitnější a odolnější.
 4. Značka: Značka hadice může také ovlivnit cenu, značkové hadice mohou být dražší než neznačkové.

Průměrná cena zahradní hadice se pohybuje v řádku stokorun, ale může se lišit v závislosti na výše uvedených faktorech a dosahovat výše až 3 500 Kč.

Ohodnoťte tento příspěvek!
5/5 (3)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *