Správný postup sečení křovinořezem v různých terénech

Při správné technice sečení můžete s křovinořezem dosáhnout úžasných výsledků. I když jste vzali křovinořez do ruky poprvé, brzy si osvojíte správnou techniku sečení. Jednoduše kývejte strojem zprava doleva v půlkruhu a postupně se pohybujte vpřed.

Zde vám ukážeme základní techniku a několik způsobů, jak rychle posekat i velké plochy a dosáhnout dobrých výsledků své práce:

Základní technika

Vzhledem k tomu, že se žací ústrojí otáčí proti směru hodinových ručiček, je při sečení nejběžnější postup zprava doleva. Výhodou tohoto způsobu je, že posekaná hmota padá na posečenou plochu.

Základní technika pro vysokou trávu

Při práci ve velmi vysoké trávě nebo tvrdém plevelu se doporučuje sekat dvěma směry pohybu: pohybem doprava se nejprve odřízne horní část porostu, poté se protipohybem doleva vyřeší zbytek. Odřezky se jako obvykle vyhazují doleva.

Velké, rovné plochy

Nejlepší způsob řezání velkých ploch je použití čtvercové metody. Rozdělte plochu, kterou chcete posekat, na čtverce a pak pracujte podél vnějších stran do středu.

Podél svahu – pruh po pruhu

Při práci na svahu je velmi vhodná metoda pás po pásu: posekejte pás rovnoběžně se svahem a pak se vraťte podél pokosu. Nad ním pak vyřízněte další pás. I v tomto případě posekaná tráva vždy dopadá na posečenou plochu.

Překonávání překážek

Linie sečení je nejlepší způsob, jak sekat těsně u stromů nebo keřů, aniž by došlo k poškození větví nebo stonků. Tam, kde roste několik rostlin blízko sebe, je vhodné je před sečením obejít. K tomu použijte jako vodítko ochranný kryt křovinořezu. Přiložte jej ke kmeni stromu nebo keře a při pohybu kolem stromu se jím řiďte. Tím ochráníte kmen a zároveň posekáte plochu kolem něj.

Zdroj:
https://www.stihl.com/the-right-way-to-mow.aspx

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Kateřina Vachová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *