Jak si užít Vánoce jako minimalista

Přemýšleli jste někdy, jak by mohla vypadat vánoční sezóna bez stresu? Co takhle zvolit minimalistické Vánoce a užít si tento svátek, tak jak byl zamýšlen.

Minimalismus může pro různé skupiny lidí znamenat odlišné věci. Takže přijít na to, co to znamená pro vás, je doslova životně důležité. Ať už věříte, že minimalismus znamená žít s malým množstvím věcí, přehodnotit vše důležité ve svém životě, nebo zvolit pomalejší tempo života; všechny tyto body mají stejný společný výsledek. Pojďte si užít minimalistické Vánoce.

Buďte spokojení

Spokojenost může být těžší získat, více než si myslíte, zejména v období Vánoc. Chceme se zúčastnit desítek aktivit, nakoupit spoustu dárků a ujistit se, že naše domovy jsou ty nejlépe vyzdobené v celém okolí. Všechny tyto věci jsou skvělé, pokud vám však nezpůsobují zbytečný stres.

Užívání minimalistických Vánoc neznamená, že si nemůžete nakoupit dárky, postavit

vánoční stromek, nebo vyzdobit svůj domov. Nejsou zde žádné oběti, které byste museli udělat, abyste měli minimalistické Vánoce. Vše, co musíte udělat, je přijmout nový způsob oslavy Vánoc.

Pokud jste opravdu připraveni dozvědět se více o tom, jak si udělat minimalistické Vánoce, pak pokračujte ve čtení.

1. URČETE SI SVÉ CÍLE

Kdo nemiluje dárky! Přijímat je, vybírat, dávat atd. Je to tak zažitá tradice, že se postupem času stala zdrcující jak emocionálně, tak i finančně.

Přijmout minimalistické Vánoce znamená změnit způsob, jakým budete dávat dárky. Zde je několik myšlenek, které je třeba zvážit.

Dáváte dary určitým lidem, ke kterým se cítíte zavázáni, ale ve skutečnosti to vůbec dělat nemusíte. Pošťák, recepční ve škole vašeho dítěte, váš kadeřník. Ano, je velmi hezké na tyto lidi myslet, ale nejsou zde žádná očekávání, že tyto dary máme dávat nebo očekávat. Pokud vám to způsobuje stres a je to pro vás další finanční zátěž, přestaňte s tím.

Kupte jeden opravdu dobrý dárek. Možná jste si zvykli na to, že musíte pro každého člena rodiny koupit několik dárků. Co kdybyste to letos změnili a místo toho všem koupili jeden opravdu skvělý dárek?

Pořád se bojíte dát svým rodinným příslušníkům jen jeden dárek? Proč je nepřinutit, aby si i ten jeden dárek opravdu užili? Můžete ho schovat, zabalit do více vrstev krabic a tašek, nebo můžete jejich dárek zábavným a jedinečným způsobem ozdobit.

Místo věcí darujte zkušenosti. Znáte člověka, který má všechno? Tak proč jim místo toho nedat jako dárek nezapomenutelný zážitek?

2. PŘESTAŇTE PLÁNOVAT

Bruslení, slavnostní rozsvěcení stromu, koncerty, vánoční trhy, pečení vánočního cukroví, sváteční večeře, pečení perníkové chaloupky, vánoční filmové noci atd.

Samé super zábavné věci! Mohou se však snadno stát každoročním očekáváním. „Kvóta“, kterou musíte každý rok splnit, abyste si mohli vánoční sezónu odškrtnout.

To je velký tlak i mnoho možných zklamání, pokud si tyto aktivity neodškrtnete ze svého seznamu úkolů.

Co kdybyste si tentokrát vánoční plán neudělali? Co kdybyste se rozhodli nechat rodinný kalendář prázdný a dělali věci, jen když máte touhu je opravdu dělat? Necítíte už takový tlak, že?

Tento rok se snažte přijmout plány tak, jak přijdou, buďte trochu spontánnější a užívejte si těchto nenaplánovaných akcí.

3. ZDOBTE, CO CHCETE

Určitě máte v garáži nebo na půdě několik krabic plných vánočních ozdob, které jste za ty roky nasbírali.

A v tomto období nastává povinnost vytáhnout každou tu figurku a pověsit každou vánoční ozdobu na váš stromeček.

Dovolte mi položit vám velmi vážnou otázku… milujete všechnu tu vánoční výzdobu, kterou rok, co rok vystavujete? Pokud jste si odpověděli „Ano“, rozhodně se pusťte do zdobení! Pokud se však sami sebe ptáte, zda opravdu milujete svou vánoční výzdobu, pak je možná na čase ji darovat a konečně ji říci sbohem. A pokud jen chcete letos nahradit svou vánoční výzdobu novými trendy, tak do toho!

Můžete také zvolit použití přírodních dekorací z okolí vašeho domova. Sbírejte klacíky, borovicové větve, šišky a zdobte svůj domov minimalistickým způsobem ve stylu Nordic.

Třeba ani tolik nechcete svou stávající vánoční výzdobu nahradit něčím novým, ale možná jen chcete snížit množství, které máte. Tak či tak, udělejte to! Zjednodušte to, minimalizujte zdobení a po svátcích uklidíte ještě snadněji.

4. BALENÍ BEZ STRESU

Buď balení dárků milujete, nebo se bojíte jen vytáhnout ty umělé mašle a štos balících papírů. Pokud jste jedním z těch, kteří se děsí balení vánočních dárků pak možná nadešel čas, kdy si celý proces zjednodušíte.

Kupte si úplně stejný balicí papír, mašle, stuhu a visačky. Není třeba pro každý dárek vytvářet jedinečný design. Navíc dárky budou pod stromečkem vypadat skvěle. Nebo kupte dárkové tašky. Obvykle utrácíte peníze za všechny ostatní nezbytnosti potřebné k zabalení dárků, tak proč prostě nekoupíte pytlíky a dárkové tašky a nezabalíte to jinak?

Recyklujte materiál, který máte doma. Zabalte dárky do staré látky, košile, novin, časopisu atd. To by mohl být opravdu zábavný a jedinečný způsob, jak dát někomu dárek!

Tento nový způsob minimalismu můžete přizpůsobit na jakoukoli oblast vašeho života, dokonce i na svátky! Užijte si minimalistické Vánoce! Není nic špatného na tom omezit některé věci, abyste vytvořili prostor pro to, co vám přinese klid a radost. Koneckonců, o tom jsou přeci Vánoce.

Zdroj: https://ladydecluttered.com

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Redakce KvalitniVyber.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *